Bebekleri kaç kat giydiriyoruz?

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve ELALI tarafından 1 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1 Kasım 2009
    Konu Sahibi : ELALI
  1. ELALI

ELALI biriciğim, canım kızım... Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    Kızlar bu konu havalar soğumaya başladıkça dahada kafama takılmaya başladı...
    Ben kızımın içine yarım kollu yada uzun kollu çıtçıtlı badi, altına tek pijama, bir tanede alt üst pijama takımı, bir tane yelek ve 1 çorap giydiriyorum (giydirdiğim diğer 2 pijamada ayaklı) bunlar azmı sizce? kızımın yanakları ve elleri soğuk geldi bugün bana:kedi:
    ayrıyeten yatırırken neye sarıyosunuz? ben bi tane penye battaniyeye sarıp üstünede tek kat polar battaniye örtüyorum, ama elleri ve boyun kısmı açıkta kalıyor acaba ordan soğuk alırmıki?

sizler nasıl? kaç kat giydiriyosunuz? aşkımı üşütmekten korkuyorum:kedi:

2. 1 Kasım 2009
  3. merhem

merhem Kaan Emir'in annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hay Allah razı olsun. Kaç gündür kafayı buna takmıştım yarın doktora gidicez artık ona sorarım diyordum.
    Oğlum yarın 30 günlük olacak ilk geldiği günden beri odasının kaloriferini düşük ısıda yakıyoruz .Bebişime uzun kollu bady ,altına ayaklı tek pijama ,üstüne ayaklı pijama takımı , çorap , patik ve yelek giydiriyorum yada uzun kollu bady , ayaklı tek pijama altı ,çorap ve kadife tulum giydiriyorum.
    Yatırırken polar battaniyesini çift kat yapıp üstüne öyle örtüyorum.Ellerinde mutlaka eldiveni oluyor.

4. 1 Kasım 2009
  5. zynp.ZEYNEP

zynp.ZEYNEP KOKOŞ BERRA 'M Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    içine bady onun üstüne penye bir tulum yada altlı üstlü bir takım, en üstede mümkünse kadife bir tulum giydiriyorum içinede bir çift çorap..ellerine murlaka eldiven takıyorum ama başına şapka takmıyorum çünkü kızım sevmiyo:KK43:(( gece yatarkende penye battaniyeye sarıyorum altına ve üstünede polar battaniye örtüyorum.. işte bu kadar.:)))))

6. 1 Kasım 2009
  7. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    cnm atlet üstüne yarım kollu çıtçıtlı badi üstün uzun kollu badi ayaklaRINA AALta kısa çorap üstün e havlu kilotylu çorap üstüne patik giydiriyom en üstede bitakım giydiriyom kalın üstüne kadife battanie ve polar battaniye elerinde eldiven oluyo başında şapka bazen yüzü kapanıoşapkayı bogulur die çıkarıyom herşryden güseli koynumada alıyom böylece çünkü bebekjler kendini ısıtamazmış 6ay doktorum dedi
    evim sobalı anca oluyo sabaha kadar uyanmıyo sıcacık oluyo gögsümde uyuyo bide benim yorganda üstünde tabiki bura buz gb tekirdag gece sobada sönüyo
    mecxburrrr

8. 2 Kasım 2009
  9. SEYMA

SEYMA Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben uzun kollu baddy ustune hastane çıkışlarının içinde olan ince bız zıbın onun üstüne kalın bi sıbın ve üstünede en son giydireceğim neyse tulum,bady neyse onu..altınada ayaklı pijama üstüne çorap üstünede takımının altı ayaklı üstüne batik yelek yada hırka bıde battanıyeye sarılı tabı penye....

Doktor bana kendınden 2 kat fazla giysin dedi elleri ve ayakları üşüdüğünü belirtmez vücudu soüuksa üşüyodur dedi...

10. 2 Kasım 2009
  11. OLACAKLARDANSORUMLUOLMAM

OLACAKLARDANSORUMLUOLMAM Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    uzun kollu çıtçıt
    üstüne yarım kollu çıtçıt
    kalın çorap üstüne ayaklı pijama altı
    kıyafeti+yelek
    vede sürekli kadife battaniyesine sarılı gezidriyoruz
    yaterken gene kadife battaniyesi üstüne kalın kuştüyü yorganı var örtüyoruzz artı doğalgazı hastaneden çıktığımızdan beri yaktık
    hatta gece yatarken ayaklarının altına sıcak su torbası koyuyorum

12. 2 Kasım 2009
  13. selina79

selina79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben bu kadar giydirmiyorum. Bir uzun kollu cit cit body. Bir tek alt üstüne birtane takim yada kadiye tulum o kadar. uyudugu zaman bir penye battaniyesi var. Benim bildigim senin giydigin bir kat üstüne giydiriyorsun, ilk kizimdada böyle yapmistim ben.
    Bebeklerde el ve ayaklar soguk olabilir, ensesine bakmak gerekiyor üsüyormu diye.
    Birde benim doktorum hep der, soguktan hasta olunmaz, hastalik mikroplardan gelir.

14. 2 Kasım 2009
  15. blueflower

blueflower İki kuzusuyla musmutlu =) Üye

Beğenildi:
    2.536
    Ödül Puanları:
    238
    kızlar bende içten çıtçıtlı uzun ya da yarım kollu badi,ayaklarına bir çift çorap,üzerine tulum ya da alt üst takım giydiriyorum... üstüne normalde penye battaniye,uyurken ilaveten kalın polar ya da yün battaniyesini sadace karnına ve ayaklarına örtüyorum... ilk günler bilemedik iki taım giydiriyordum üstüste ve vücudunda küçük kızarıklar çıkıştı,doktorumuz ince giyindirmemizi söyledi ve hemen geçti... annesi gibi sıcağı pek sevmiyor galiba oğluşum :)) kaydirigubbakcemile2

16. 2 Kasım 2009
  17. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    kız soguktan hasta olunmazmı ben zaturre olmuşum ince giyinmişimde minikken annem açlışıyomuş babaannemde tek kıyafetle gezdirirmiş evde burası kar havası var valla ben kalın giydiriyom bide sobam dogdu dogal ıyanar kalın battaniyeyle koynumda uyur hep

18. 2 Kasım 2009
  19. gulican

gulican Küçük Yumurtam... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ben de hastanede giydirdikleri gibi giydiriyorum. yarım yada uzun kollu çıtçıtlı body, ayağına çorap, üstüne de tulum giydiriyorum. Penye battaniyesine sarılı gezdiriyorum. Banyo yaptırdığımda yün yeleğini giydiriyorum bunların üstüne, gece yatarken de peluş battaniyesini örtüyorum. Ama evin içinin sıcaklığı 22 derece ve üstü oluyo.
    Şimdi sizinkileri okuyunca ben çok az giydiriyorum yaa.. Acaba üşütüyomuyum çocuğu. Çok gazı var bi de belki de üşüdüğünden oluyodur. Sıcak su torbası da koyuyorum ayaklarına falan ama kafamçokkarıştı