Bebekleri nasıl uyutuyorsunuz ?

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve seyra tarafından 27 Ekim 2009 başlatılmıştır.

27 Ekim 2009
    Konu Sahibi : seyra
  1. seyra

seyra *Canım Prenseslerim* Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar benim gibi olan varmı merek ettim.3 aylıktan beri battaniyeyle 2 kişi sallıyoruz o şekilde uyuyor ayakta sallamayı hiç sevmedi sürekli dönüyor zaten yastıkta hiç durmuyor bizde çareyi ayakta sallamakta buduk .Geceleri emerek uyuyor ama gündüzleri bu şekilde nasıl başka şekilde uyutabilirim:uhm:

2. 27 Ekim 2009
  3. cilekk

cilekk Kücük adamIna asIk.. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    146
    Gündüzleri sallanan sandalyemize oturuyoruz müzik dinelrken uyuyor..

Gecede bazen ayagimda uyuyor bazende babasiyla yatarken uyuyup kaliyor.

zordur canimya elinizde sallamak büyüdüler artik.

4. 27 Ekim 2009
  5. gulizgul

gulizgul gulizgul.blogspot.com Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    bende küçükken ana kucağında uyuturdum..şimdide ayağımda sallıyom uyuyo..sen kötü alıştırmışsın canım ya..işin zor gerçekten..

6. 27 Ekim 2009
  7. derinxby

derinxby mis kokulumm... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    valla seyra çok zormuş seninki de .Ben de ayağımda sallıyorum maalesef.Küçükken kucağımda uyutuyordum emerken falan uyurdu.Büyüdükçe kollarıma sığmadı haliyle ayağa geçtik.Ama iki sallamayla uyuyo bazen.Dert etmiyorum o yüzden.Kendi uyusun diye bırak dediler zamanında çok ağlar diye dayanamadım bu şekildeyiz şimdi.sağlık olsun napalım:))

8. 27 Ekim 2009
  9. nazlxixmelek

nazlxixmelek Y >>-('v')->> F =>~~K&K~~ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    seyracım gerçekten battaniye ile sallanmaya kötü alıştırmışınız.. benim ablamın oğluda öyle uyurdu salla salla kollarımız yorulurdu.. sonra ayağa alıştı düzene girdi..
    benim oğlanlarda önceden ana kucağında sallar uyuturdum yada biberon içerken uyurlardı şimdi uykuları gelince hemen biberonu gösteriyorlar sütümüzü yapıp yağa geçiyoruz hemen uyuyorlar.. ama bu ara kaan tekrar anakucağına terfi etti.:))) geçen arkadaşa vereyim diye çıkardım onda sallanınca hoşiuna gitti benimde kolayıma geldi biri ayağımda biri anakucağında sallayıp uyutuyorum ama zor sığıyor helede kaan tosun paşam yani.. babamız salıncak alacak alana kadar böle devam eder..
    aslında sizde bir salıncak alsanız kurtulursunuz elle sallamaktan ..salıncağı her bebek seviyor ve çabuk uyuyorlar..

10. 27 Ekim 2009
  11. LAVXIXNYA4134

LAVXIXNYA4134 mutluluk=kızım ve kocişim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    seyracım işin zor canım yaa yağmur gece biberonunu içtikten sonra uyuyor yatağa bırakıyorum çıkıyorum odadan
    gündüzde öyle ya emerek uyur yada biberondan sonra uykusu geldiği zman sızıyor benim kuzummm sende vazgeçirmeye çalış çok uykusunun gelmesini bekleee

12. 27 Ekim 2009
  13. seyra

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    En son 10 kiloydu elimde battaniyenin izleri çıkıyor sallamaktan ilk 3 ay kucakta uyuttum sonra hep battaniyede
    Nazlımelek kaçıncı ayda ayğa geçtiler biliyormusun

14. 27 Ekim 2009
  15. EU3

EU3 Guest

seyracım zor bir durum canım, bizde 3 aya kadar koyardım uyurdu en fazla kucağımda pış pışlardım, sonra ben çalışmaya başlayınca ayağa alıştı zor bir dönemdi, özellikle son zamanlarda ayaktan kaçıyordu falan, yaz tatiline girince yine sallanmadan uyumaya alıştırdım, genellikle beraber uzanıyoruz tv karşısına öyle uyuyor, en fazla salıncağına koyuyorum yine reklem izlerken dalıyor,

sanada salıncağı tavsiye edebilirim uykusu gelince koyrsan zorlanmadan dalabilir, battaniyede sallamaya başka alternatif düşünemiyorum

16. 27 Ekim 2009
  17. ecemim2001

ecemim2001 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bir an 9 sene öncesine döndüm benim kızımda gece gündüz sürekli battaniyede sallanarak uyurdu gecenin bir yarısı uykulu uykulu sallardık allahtan oğlum daha insaflı ya ayakta ya ana kucağında uyuyor
    ben çareyi salıncakta bulmuştum yaşından sonra sende deneyebilirsin canım
    çok zor bilirim

18. 27 Ekim 2009
  19. seyra

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Salıncağıda var eğer çok uykusu yoksa onda uyumuyor çok ağlatmakta istemiyorum yoksa alıştırırım herhalde ayakta sallamaya
    Ben işteyken annem bakıyor evde gündüz yalnız olduğu için karşı komşuyu çağırıyor sallamak için oda garibim 3 çocuklu kadın uykulu uykulu sallıyor sağolsun :))