Bebeklerimiz bugün neler yediler?

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve sinemty tarafından 4 Şubat 2010 başlatılmıştır.

4 Şubat 2010
    Konu Sahibi : sinemty
  1. sinemty

sinemty Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bebişlerimizin yediklerini paylaşalım hem böylece fikir de edinmiş oluruz,benim kızım 7 aylık bugun sabah hiçbirşey yemek istemedi sütünü içti öğlen 12de un çorbası içti birazcık 14.30da sütünü içti yattı,uyanınca yogurt vermeyı dusunuyorum,bugun portakal suyuyla danonede vermeyi düşünüyorum zaten baska da bırsey yemıyoruz,kafamçokkarıştıgamyoncuiremsu

2. 4 Şubat 2010
  3. ozzge

ozzge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Kızım 7 ay 20 günlük
    Ben işteyim ama menüsünü akşamdan belirleyip anneme söylüyorum ve ona göre hareket ediyor.
    Elif hanım sabah ben işe gitmeden 7,5 gibi emdi.
    Saat 11'de ıhlamur içine 3 cici bebe, bir ceviz rendesi bulamacı yanında da ayrı olarak bir yumurta sarısı, labne peyniri ve ekmek içi ve bir çay kaşığı pekmez yedi.
    Saat 3'de emzirmek için eve gittim, emdi.
    Şu saatlerde de domatesli ve maydanozlu şehriye çorbası yiyiyor olması lazım.
    7 gibi belki meyva yer.
    Akşam biz yemek yerken de tavuk haşlaması vericem ekmek içiyle birlikte.
    Gece 10'da yatarken de emicek inşallah.
    Gece emzirmemeye çalışıyorum artık. Sabaha karşı 5,5 - 6 olmasını bekliyorum.

Son düzenleme: 5 Şubat 2010
  4. 4 Şubat 2010
  5. Noyan

Noyan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızım da 7 aylık ve hala ek gıdaya başlıyamadık desem yeri. bugün sadece hipp'in elmalı yabanmersinli tatlısından yarım kavanoz yedi, pirinç unu yaptım yemedi döktüm, bebe bisküvisini sütle ezdim yemedi döktüm, muz ezdim yemedi ben yedim:KK43:

canım bu arada un çorbasının tarifini verebilir misin...ben bir türlü beceremedim şu çorbayı yapmayı...

bir de çok iyi düşünmüşsün bu konuyu açmayı ama herkes önce bebeğinin kaç aylık olduğunu belirtip sonra yazsın ki karışıklığa sebep olmasın...

6. 4 Şubat 2010
  7. sinemty

sinemty Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım maşallah bebeğine,ama ben bebeklere ıhlamur verilmemesi gerek diye duymuştum yinede bi doktorunuza sorun,gece beslenmesine alıştırmamak lazımmış alışınca iki üç yaşına kadar istiyorlarmışCADIARZU

8. 4 Şubat 2010
  9. sinemty

sinemty Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bu arada un çorbasının tarifini verebilir misin...ben bir türlü beceremedim şu çorbayı yapmayı...

bir de çok iyi düşünmüşsün bu konuyu açmayı ama herkes önce bebeğinin kaç aylık olduğunu belirtip sonra yazsın ki karışıklığa sebep olmasın...[/QUOTE]

bizde çok zorlanıyoruz ek gıda konusunda daha alışamadık tam olarak ne meyve ne sebze ne yumurta işte bi un corbası yogurt danone bıde bazen meyve suyu o kadar,un corbasını yaparken tavuk veya eti kaynatıyorum ıyıce sonra içine salça koyuyorum bir kaşık falan ayrı bir kapta unu suyla çırpıyorum yınede opak olmasın dıye tel suzgecten gecırıp dokuyorum corbanın ıcıne unun mıktarını hep göz kararı ayarladığım için net bir miktar veremem ama ortalama 3,4 bardak suya bir kaşık un olabilir koyu olursa su eklersin sıvı olursada bıraz daha un o kadar kendımız içerkende üzerine kırmızı bıber yakıyorum inşallah senın bebegınde sever,afiyet olsun...:içelim:

10. 4 Şubat 2010
  11. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    herkes bebeğini ayını yazsa çok iyi olur...
    bu arada çok iyi olmuş...tarif ve fikir alırız birbirimizden...
    oğlum 6 aylık...
    sabah 7-8 arası 130 cc devam sütü
    10 gibi meyve püresi
    12.30 da sebze püresi (bugün havuç,patates, kıyma, kabak, kırmızı biber, ıspanak ve 1 tatalı kaşığı kırmızı mercimek) 1 çay bardağına yakın yedi...
    arkasından (10 dk sonra) 130 cc devam sütü
    15.00 e doğru yarım çaybardağı yoğurt verdim
    16.30 da 130 cc devam sütü
    19.30 da tahıllı muhallebi ve su
    gece saat 02.00 de 170 cc devam sütü...

12. 5 Şubat 2010
  13. sinemty

sinemty Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar,bugun kızım hıcbırsey yemek istemiyor sütümü sağıp veriyorum emmeyi bıraktı hanımefendi bugun sabahtan beri 100ml süt içti bide yarım çay bardağı yoğurt yedi başkada hiçbirşey istemiyor sütümüde içmiyor,bakalım ısrar etmiyorum yarın düzelir inşallaheyvahedigeldismile

14. 5 Şubat 2010
  15. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    benım kızım da bugünlerde cok iştahsız...sadece emmek istiyor.zorla bir akse sehrıye corbası içti...azıcık süt içti..onun dışında hep emdi...cıldırtıyor benı

16. 5 Şubat 2010
  17. esmasalim

esmasalim ... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızım da 7 aylık.. iştahsızlıkla başımız dertte. doktorumuz günde
    bir öğün kahvaltı
    bir öğün yoğurt
    bir öğün kaşık maması
    bir öğün meyve
    bir öğün çorba
    bir öğün sebze püresi
    bunların dışında da alabildiği kadar anne sütü alması gerek dedi.. hesaplıyorum. çocuğun bütün bunları yemesi için 3 saatte bir beslemem gerek. ama bu hiç mümkün olamıyor ki:KK43:( sizler nasıl beceriyorsunuz...???
    bi de bi sorum alacak....
    bebeklerinize kemik suyu veriyormusunuz???

18. 6 Şubat 2010
  19. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    bizde çok zorlanıyoruz ek gıda konusunda daha alışamadık tam olarak ne meyve ne sebze ne yumurta işte bi un corbası yogurt danone bıde bazen meyve suyu o kadar,un corbasını yaparken tavuk veya eti kaynatıyorum ıyıce sonra içine salça koyuyorum bir kaşık falan ayrı bir kapta unu suyla çırpıyorum yınede opak olmasın dıye tel suzgecten gecırıp dokuyorum corbanın ıcıne unun mıktarını hep göz kararı ayarladığım için net bir miktar veremem ama ortalama 3,4 bardak suya bir kaşık un olabilir koyu olursa su eklersin sıvı olursada bıraz daha un o kadar kendımız içerkende üzerine kırmızı bıber yakıyorum inşallah senın bebegınde sever,afiyet olsun...:içelim:[/QUOTE]

Arkadaşım bebeğe salça yasak hem kırmızı biber yakıyormuşsun ne kadar zararlı.
    Ayrıca un çorbasının hiçbir besleyiliğide yok kof kilo, irmik falan katsan daha iyi olur.
    Bu arada benim bebeiş de 8 aylık bizde ek gıdada zorlanuyoruz ama 1 yaşına kadar normalmiş ben canımı sıkmıyorum elbet yiyecek açlıktan ölmeyecek ya.