Bebeklerimiz HAYIR!'dan anlıyor mu???

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve pollyannaa tarafından 25 Eylül 2010 başlatılmıştır.

25 Eylül 2010
    Konu Sahibi : pollyannaa
  1. pollyannaa

pollyannaa 1kral+1kraliçe+2 prenses Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Merhaba arkadaşlar,
    14.ayının içinde bi kızım var... "Zamane çocukları" tabirine uyar cinsten. 10 saniye yerinde rahat oturmuyor.(hemde şuan kolu kırıldığı için alçıda olduğu halde) Kızım HAYIR diyorum gözümün içine baka baka yapıyor. YAPMA demek istemiyorum çünkü bu kez daha çok inatlaşırlarmış.
    Şımarık bi çocuk olmasını istemiyorum. Bunları anlaması için çok mu erken? Nasıl bi yola başvurmam lazım? Tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

2. 25 Eylül 2010
  3. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    aynı sıkıntı bende de var malesef.Oğlum 26. ayını bitirdi ama o da hayırdan anlamıyor.Hatta mahsus yapıyor.Ne yapılmalı bilemiyorum

4. 26 Eylül 2010
  5. keremce_

keremce_ ^yavru kuşum^ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    çocuklarımızın kendilerini bir birey olarak hissetmeye başladığı dönemler şimdi.benim oğlumda 26 aylık.ona bir şeyi yapma ,hayır dediğimde mutlaka yapar.örneğin oyuncaklarını topla derim toplamaz.ama benim oğlum şimdi ne de güzel oyuncaklarını toplicakmış bizde onu alkışlicaz dediğimde toplar.ve bunun gibi bir çok şey.emirden hoşlanmıyorlar bunu anladım,
    sizde neden onun hayır olduğunu anlatmaya çalışın.mesela o senin için tehlikeli,onu alırsan şöyle olur....vs.sebebini anlattığınızda ve en önemlisi yumuşak sözlerle yaklaştığınızda eminim vazgeçecekdir.çocuk deyip geçmemeliyiz.onlar herşeyi anlıyo gerçekten...

6. 28 Eylül 2010
  7. 35papatya

35papatya Duruşunuz,duruş belirler......... Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    108
    bu dönemler onların benliğini keşfettikleri dönemmiş.... sınırlarımızı denemek için yapıyorlar.. asla HAYIR demeyin... o anda yapmasını istemediğiniz birşeyi yapıyorsa ilgilenmiyormuş gibi yapıp ilgisini hemen başka konulara çekin... yoksa sizinle inatlaşır HAYIRlarınız onun oyuncağı olur.. oğlum 25,ayını dolduruyor...gözümün içine bakarak tehlikeli işler yapmaya kalktığında önemsemiyormuş gibi yapıp hemen sevdiği oyuncağınıgetiriyorum yada o anı geçiştirebilecek bir konu yaratıyorum... yoksa işin içinden çıkılmaz 1 hal alırdı benim içinde.......

8. 28 Eylül 2010
  9. pollyannaa

pollyannaa 1kral+1kraliçe+2 prenses Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Öneriniz için çok teşekkür ediyorum. Yazınızı görünen biyere yazıcam. HAYIR demek istediğimde beni durdursun diye.

10. 28 Eylül 2010
  11. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Sürekli hayır'ı kullanan bir anne değilim ama bebekliğinden beri cıs,hayır ı benimsettik biz ona.Zararlı herşey benim gözümde hayır.Gelişim melişim hikaye.
    Dene yanıl yöntemide ben gibi eski usul bir anneye göre değil malesef..
    Alya hayır dediğimde gözlerine baka baka dönüp gidiyor söylene söylene..BAzen ağlıyor.Ben ağlıcağıma o ağlasın diye düşünüyorum.
    Hayırsa o asla evet olmuyor.Birde bu durumumuzda var bunuda anlıyor.

12. 28 Eylül 2010
  13. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    hayırı anlıyor ve ısrarla hayır dediğimiz şeyi evet yaptırmak istiyor
    çok yaygaracı felaket napıcez bı kızla bilemiyorum
    :eek:lmaz:

14. 4 Ekim 2010
  15. derya2480

derya2480 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Ben oyle durumlarda birkac oyuncak alıp sırtımı ona donup oynamaya baslıyorum. Pıtıs pıtıs yanıma geliyor. İnatlaştıgı neyse artık bırakıp benimle oynamaya baslıyor :)

16. 5 Ekim 2010
  17. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    hayırı öyle bir anliyorki
    ama çoğu zaman işine gelmiyor sıpanın :eek:lmaz:
    yerlere yatıp ağlamaya başlıyor
    ses tonu gittikçe yükselerek tabii
    hiç tekpki vermiyorum
    bazen dayanılmaz hal alınca lütfen gidip içerde ağlarmısın seni dinlemek istemiyorum diyorum
    biraz susuyor
    baktıkı istediği olmuyor ozaman geliyor kucağıma oturuyor içini çeke çeke sarılıyor bana
    işte ozaman tabii bende yumuşuyorum anneyim sonuçta
    ama çoğu zaman laf dinliyor diyebilirim arada damarı tutuyor okadarda olur herhalde

18. 12 Ekim 2010
  19. sevda cicegi

sevda cicegi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hayir dediginiz seyden geri donuyosunuzdur muhtemelen ondan .bazi arkadaslarimizin dedigi gibi nedenleriyle birlikte hayiri anlatin yoksa cocuk kendini isbetlamak icin surekli insatlasacaktir ve siz hairlarinizdan geri dondukce bidahaki sefere cocugunuzu daha cok aglayan heryerde sizi zor durumda birakir bi halde bulcaksiniz