bebeklerimiz neler yapabiliyor?

Konusu 'Nisan Anneleri' forumundadır ve sule-46 tarafından 25 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

25 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : sule-46
  1. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Bizimkini dünden beri dönüş çalıştırıyorum,baya serileşti.Kendi kendine yüzüstü pozisyona geçiyor kolu engel olmazsa.Emeklemeye çaışıyor tabi yemeyince kafayı yere gömüyor:)
    Ellerinden tutup kaldırma çalıtıryorum bugun de.
    Konuşma konusunda neler yapıyorlar?Benizki hı hı diye dinliyor.
    Bir arkdaş sesimi taklit ediyor demiş.Tekrar bulamadım o mesajı.Nasıl sesleri taklit ediyorlar,çalıştıralım :)
    Dünden beri saçlarımı tutmaya başladı.Herseyi tutmaya çalışıyor,kıyafetini,yakamı...

Son düzenleme: 25 Temmuz 2008
  2. 25 Temmuz 2008
  3. hepyek-34

hepyek-34 Hayatta her sey kısmet... Üye

Beğenildi:
    990
    Ödül Puanları:
    93
    benimkide sürekli dönüş eylemleri içinde ve dediğin gibi fırsat bulsa emekliyecek yatağında kıpır kıpır maşallah. konuşmaya gelince bende onların çıkarttığı agu hı guu gibi sesleri bizimde tekrarlamamız gerek diye duydum. bunun sebebi kendilerinin önemsendiğini hissetmeleriymiş ve onlarla konusurken dudak hareketlerimizi fazlasıyla abartmamız lazımmış. (benim kız için her gören çok geveze olucak diyor çıkarttığı seslerden ötürü), birde son günlerde akşamları babamız eve gelince ve onu görünce daha kapıda kucağımdayken çıldırmış gibi hareketler ve sesler çıkartarak ona gitmek istiyor ve ben kucağıma alınca suratımı tutarak gülücükler atıp yalamak istio sanki offff Allahım ne güzel duygular bunlar. çok şükürler olsun sana

Son düzenleyen: Moderatör: 26 Temmuz 2008
  4. 25 Temmuz 2008
  5. nisan annesi

nisan annesi bebegım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    benim minik yana dönebiliyor kolu engel olmasa yüz üstü dönebilecek,elbisesini tutuyoağzına sokmaya çalışıyor daha sonra ceeeee diyorum basıyor kahkahayıı konuşuyorum anlıyormuş gibi gülümsemeler yanından gider gibi ayrılıyorum ağlıyorrr geliyorum susuyorr oyoyoyoy inanın anlatılmaz yaşanan duygu bunlarr

6. 25 Temmuz 2008
  7. alcin

alcin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim kızım yüz üstü dönebiliyor.dönmeye 3.ayında başladı.çok hareketlii

8. 26 Temmuz 2008
  9. Viola

Viola Yiğitim bitanem.. Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Oğluşum,sırtüstü yatarken yüzüstü dönebiliyor.kucağımda oturabiliyor..yatarken ellerinden tuttuğumdan kafasını baya kaldırıyor,hatta tutup ayağa kaldırıyorum..oyuncaklarına çok tepki veriyor..herşeyi tutup ağzına götürmek istiyor:):nazar:

10. 26 Temmuz 2008
  11. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Benim bebeğim ellerimi tutuyor sonra kendi bacaklarını havaya kaldırıp oturur vaziyete geçmeye çalışıyor ben yatırmak istersem bütün gücüyle yine ellerime yada bulabildiği üzerimdeki herhangi bir şeye sıkı sıkı tutup bacaklar yine havada yatmamak için direniyor.Ama hala dönmek istemiyor sanırım dönmeyi sevmiyor.Benimki sesleri taklit ediyor dudaklarımı büzüyorum ve çeşitli sesler çıkarıyorum tabi basit basit oda dudaklarını büzüp çıkardığım sesleri çıkarıyor.Veya ağzımı açıyorum bu şekilde ses çıkarıyorum oda yine aynısı yapmaya çalışıyor vs..

12. 27 Temmuz 2008
  13. __zeynep__

__zeynep__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızımı artık yatağına koyduğum şekilde bulamıyorum... habire dönüyor maaşallah...
    saçımı tutmaya başladı bende çıngırak tutturmaya alıştırıyorum... ben konusunca beni dinliyor sustuğum zamanda o konuşmaya başlıyor bayılıyrum yaaa...

14. 28 Temmuz 2008
  15. elifff16

elifff16 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim üç aylık oğluşum daha dönme eyleminde bulunmadı ama sırtüstü yatınca kendini daire şeklinde döndürüyor, bide artık agıdan başka seslerde çıkamaya başladı, bugün ise ilk defa kafasını omuzlarını kaldırdı, yatmayı hiç sevmediği için beni al diyo yatmak hiç istemiyo....

16. 28 Temmuz 2008
  17. Viola

Viola Yiğitim bitanem.. Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Benim oğluşum 2 gündür konuşmaya çalışıyor resmen:)) neler anlatıyor,ne yüz hareketleri yapıyor.:nazar: sürekli eli saçlarımda,yakında hiç saçım kalmayacak:))

18. 28 Temmuz 2008
  19. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Evet benim oğlumda nihayet dönmeye başladı döneceği tarafa önce bacaklarını atıyor sonra kendini.Hemen hemen okuyorumda aynı gelişimler saç çekme, çıngırak tutma, dönme,kalkmaya çabalama,başkasının kucağındayken kollarını havada sallayıp bedenini bana doğru itiyor ne güzel şey onların gelişimlerini izlemek her yeni hareketlerinde mutlu olmak...