Bebeklerimiz neler yapabiliyor...

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve gulizgul tarafından 24 Ocak 2009 başlatılmıştır.

24 Ocak 2009
    Konu Sahibi : gulizgul
  1. gulizgul

gulizgul gulizgul.blogspot.com Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Benim kızım 67 günlük artık agulara başladı..yattığı yerden kalkmak için hamleler yapmakta...anne babayı tanıyor.sesin geldiği yöne başını çeviriyo,,,ve bol bollll gülücük atıyoooa.s.:nazar::nazar::nazar::nazar: ya sizin bebişler kızlarrrr..????

2. 24 Ocak 2009
  3. xsude

xsude sadece sensin hayatım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim kızım 6 aylık yere uzattığımda sürekli dönüyor karın üstü durmayı çok seviyor ablasının her hareketine kahkaha atıyor.

4. 24 Ocak 2009
  5. EU3

EU3 Guest

çok güzel bir başlık olmuş teşekkürler,

lokumum 2 ay 10 günlük oldu

yüzüstü yatırdığımda başını kaldırabiliyor, bir süre boynunu tutabiliyor ve başını bir taraftan diğerine çevirebiliyor

sesi ve nesneyi takip edebiliyor

beni ve babasını tanıyor

konuşunca gülücük yapıyor

boynunu 2 dakika kadar dik tutabiliyor

dönencesiyle konuşmaya bayılıyor:KK46:

en çok sevdiğimde sabah acıkıp uyandığında mamasını hazırlayıp kucağıma aldığımda pozisyonu tanıyor ve mama yer gibi ağzını dilini oynatıyor

Son düzenleyen: Moderatör: 24 Ocak 2009
  6. 24 Ocak 2009
  7. cilekk

cilekk Kücük adamIna asIk.. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    146
    Benim böcügüm 2 ay 24 günlük oldu..

Her konusmamda bana gülücükler atiyor.

Ellerini taniyor ve ikisini birden agzina almak istiyor.

Bizim el hareketlerimizi takip ediyor.

Babasini ve beni taniyor,basini istedigi kadar dik tutabiliyor.

Kendi sesini tanimaya basladi sürekli ciglik atip kendini dinliyor.

Aciktiginda yada kucak istediginda aglama seslerini degistriyor.

Yatirdigimda sürekli tekmeler atiyor:)

8. 24 Ocak 2009
  9. Karagxoxzlxux

Karagxoxzlxux Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim sarı tavşanım bol bol gülüyor hani konuşsakta gülse yani nesneleri takip edebiliyor çıngırakla oyalanabiliyor memeye doğru eğilmeye çalışıyor beni tanıyor uyku düzeni gitgide daha düzenli olmuş durumda bu arada kendisi 2 ay 20 gün.yalnız kaldığını anlıyor ve ağlıyor

10. 25 Ocak 2009
  11. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Kızım 5 gün sonra 3. ayını dolduracak.

Agular,gu lar,ınne,buba,ba,a,e,ah, ınga çıkardığı sesler.

Yalandan ağlamayı öğrenmiş:)) Konuşur gibi ağlıyor bazen.

Yumuşak bir ses tonuyla karşılıklı konuşuyor,hecelerimiz uzuuun olacak:)))

Babasının onu kucağında gezdirdiğinin farkında onu görünce çırpınıyor beni al diye.

Babasındayken acıkmışsa ben seslenince ağlar gibi yapıp beni istiyo:)

Anneyi babayı yabancıyı biliyor.

Yanında mutlaka biri olsun istiyor.

Kucakçı:)

Memeyi görünce gözleri faltaşı gibi oluyor,bakışlar sabitleniyor:KK70:D

Dönencesiyle ve diğer oyuncaklarıyla konuşmak hoşuna gidiyor.

Müziğe tepki veriyor.

Salladığımda eee dediğimde o da eşlik ediyor.Ben unutursam söylemeyi bazen o bana hatırlatıyor.

Ellerini çop çop yalamaktan hoşlanıyor.Genelde yumruğunu sokuyordu yavaş yavaş parmakları sokmayı öğrendi.

Yüzüstü yatırdığımda göğüs ve kafa kalkık bakıyor.

sırtüztü yatırdığımda çığlığı basıp,kalkmak istiyor ve girişimlerde bulunuyor.ayaklardan destek alıp kafa ve çokk hafif göğüs kalkıyo.

babası eline vurur gibi yapıp ahh ahhh ahh dediğinde o da bazen ah diyor.

Kızlar aklıma gelenler bunlar.Bbeklerimiz büyüyor maşallah.
    allahım esirgein hepsini.

Bebeklerinizin ilk kez yaptıklarını bu günlüğe yazabilirsiniz:
    http://www.kadinlarkulubu.com/dogum-yapanlar/246681-bebeklerimizin-ilkleri-gunlugu.html

12. 25 Ocak 2009
  13. Strawberry_83

Strawberry_83 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.395
    Ödül Puanları:
    163
    darkçım aynı şeylere bizde bayılıyoruz memeyi görünce gözleri fal taşı gibi açılıyor çok komik oluyor gülmeyi çok seviyor çırpınıyor müziğe tapıyor ben şarkı söyleyince bana eşlik ediyor :) özellikle evlilik müziğini her ağladığında söylediğimde hemen susuyor :KK70:

14. 25 Ocak 2009
  15. nazlxixmelek

nazlxixmelek Y >>-('v')->> F =>~~K&K~~ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar gerçekten çoğu şeyler aynı bizimde..
    artık ses tonundan acıktığını altına kaka yaptığını yada uykusu geldiğini anlıyorum acıktıysa uzun bir ağlama şekli var ikisindede mmayı verene kadar susmuyorlar altlarına yaptıklarında biraz ıkınmalı biraz durup yine ağlamalar kesik kesik uykumuz geldiğinde ise nazlı nazlı eee sesleri inleme sesi gibi sesler mırıldanmalar yapıyorlar..
    babalarını ve beni tanıyorlar ..
    seslere bakıyorlar konuştuğumuzda kendilerine konuştuğumuzu anlayıp gülücük atıyorlar..
    agu ınga anni buaaaaaaaaa diye ağlamalarımız vardedemiz var şu anda yanımızda bak yine anne dedi diyor arasıra anni diye ağlayınca..:))
    kafalrımızı dik tuatabiliyoruz kıçımızı kaldırabiliyoruz anneanedeyken beni görmek için arkaya dönüp bakıyorlar..
    mama vermeden önce gıdışlarına ağız bezi koyuyorum hemen susuyoruz mama verileceğini biliyorlar
    iki elimizide kemirircesine emiyoruz.. bazen acıktıklarında bazende uykuları geldiğinde çok emiyorlar ellerini..
    kucağı çok seviyoruz..kucağa alın diye yalandan ağlamaları çok belli oluyor.. birde kucağa alınca nazlı nazlı iç çekiyorlar..
    birde ikiside kucakta uyumayı seiyorlar yüzüstü gece öyle yatırıpuyutuyoruz sonra dalınca normal yatırıyoruz..
    şimdi bizim kokumuza çok alıştılar bazen mamadan sonra uyuklarken yatağa yatırınca uyanıyoruz ama ben kendi yatağıma yatırıp yanına uzanınca susuyor ve uyuyor.. bu her ikisi içinde geçerli...:))

16. 25 Ocak 2009
  17. eda1982

eda1982 CANIM KIZIM IRMAK'IM Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    kızım bugün 89günlük oldu.elleri ayakları hiç durmaz oldu sürekli tepiniyor.yabıncıları tanıyor,konuştukça gülücükler atıyor,azarlamadan anlıyor,oturmaya çalışıyor zorla yatırır pozisyona getiriyorum.dertlerini başka başka aglama tonlarıyla ifade ediyor.zaten genelde hepimizin bebişleri aynı şeyi yapıyorlar.Allah saglıcakla büyütmeyi nasip etsin.

18. 26 Ocak 2009
  19. PirayeHira

PirayeHira Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızımda beni ve babasını tanıyor yabancıları seçiyor,herşeyi takip edebiliyo özellikle ben odadan çıkarken ben kaybolana kadar bakıyor,onunla konuşulmasına bayılıyor hemen oda sesler çıkarmaya başlıyor,müzik dinlemeyi çok seviyor müzik kesilince bittiğini anlayıp sesler çıkarmaya başlıyor,başını tutabiliyor,yüzüstü yatırınca kafasını kaldırabiliyor,sırt üstü yatırınca da oturur pozisyona gelmeye çalışıyor,babasının göbeğinde yatmaya bayılıyor:)ellerini emiyor...bebişlerimiz artık büyüyor her geçen gün yeni şeyler öğrenecekler ne güzelll.