Bebeklerimize domuz gribi aşısı....:(

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve chatlak_4180 tarafından 15 Kasım 2009 başlatılmıştır.

15 Kasım 2009
    Konu Sahibi : chatlak_4180
  1. chatlak_4180

chatlak_4180 serap Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar domuz gribi aşısı hakkında ne düşünüyorsunuz yaptırmayı düşünenler varmı aralık ayında gribin etkisini attıracagını biliniyor soğuk havalar gribi tetikliyormuş ve salgın artıcakmış 6-aydan 5 yaşa kadar olan aşılar yarından itibaren bütün saglık ocaklarına gelicekmiş yaptırıcam yada yaptırmıycam diyen anneler fikirlerinizi bekliyorum....sizler ne düşünüyorsunuz..bana soracak olursanız kafam çok karışık şimdi bebegimizde hiçbirsey yokken aşıyı yaptırıp virüsü bebeğe vermek ne kadar mantıklı ve yan etkileri bile tam bilinmiyorken yada söyle diyim doktorlar bile ikiye ayrılmışken ama bir yandandanda yaptırmayıp bizim geçirecegimiz evde atlatabilecegimiz ufak bir domuz giribini bebegimiz kaparsa kaldırabilirlermi off kafam çok karışık kızlar yaa...Allahım hepimizin bebeklerini korusun bu lanet hastalıktan :nazar::nazar::nazar::nazar:

2. 15 Kasım 2009
  3. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    serapçım bende şimdi onun için açtım pc yi kızlara sorayım dedim
    bende ne yapıcağımı bilmiyorum eşim yaptırma taraftarı ölümler çoğalıyor şişli etfal hastanesi dolmuş taşmış hasekide hasta çocuklarla dolu çalışıyorum işyerindeki herkes grip kapıcam kardelenede bulaştırucam diye aklım çıkıyor yaptırmayı istiyorum aslında ama korkuyorum

4. 15 Kasım 2009
  5. umutprens

umutprens Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bu aşı benimde kafamı karıştırdı ben yaptırmayı düşünüyorum aralıkta artacağıda söylenio evdekilerden biri illaki salgının cok olacağı dönemlerde kapacak bu hastalığı şimdiden alalım tedbirimizi aşı yaptıralım derim ben

6. 15 Kasım 2009
  7. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    serapcım ben yaptırmıcam tv da aşının deneme süresinde olduğu yan etkilerinin tam olarak bilinmediğini söylemişlerdi...
    Allah korusun yavrularımızı ama ben yaptırmıcam..

8. 15 Kasım 2009
  9. deryadeniz8380

deryadeniz8380 Oğlum EGE abi oluyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    biz yaptırmayacağız doktor bir arkadaşımız tavsiye etmiyorum ben ve ailemde olmayacak dedi şu içindeki bir madde hızlı üretildiği için sağlıksızmış bünyede yer alan bazı hastalıkların çıkmasını tetikliyormuş epey bi anlattı amerika neden bunu kendi vatandaşına yaptırmıyor sizce dedi zaten yaptırasım yoktu böyle duydukça vazgeçiyoruz

10. 15 Kasım 2009
  11. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar ben saglık personelıyım..bır hastanede calısıyorum..bildiginiz gibi aşı ilk bize yapıldı..ancak ben dahıl pek cok kişi yaptırmadı bu aşıyı..bu aşıdan rant sagladıklarını düşünüyoruz..tabıkı bu bizim fikrimiz..sonucta bu gripte diğer gripler kadar öldürücü ancak..ateşli bir hastalık ateşe dikkat etmek gerek..ve tabıkı hijyene dikkat etmek gerek.yoksa diger griplerden ne cok az nede cok fazla öldürücü..sadece ülkenın gündemını degıstırmeye calısıyorlar hepsı bu..tabı bu benım fıkrım..karsıt düşünceler olacaktır..ben yaptırmadım..kızımada yaptırmayı düşünmüyorum..ayrıca bu vrüs o kadar hızlı gelısıyorkı sımdıye kadar brı cok kez mutasyona ugramıstır..yanı virüs farlkı sekılde cogalmıstır bu aşı bizi sadece tek bir virüse karsı koruyacak..ya diğerleri..

12. 15 Kasım 2009
  13. chatlak_4180

chatlak_4180 serap Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bende yaptırmama taraftarıyım ama korkuyorum yani aşının ne türlü yan etki verdigi bizi korkutuyor ama şimdiye kadar bir çok saglık personeli ve bir çok insan bu aşıyı oldu ve çok korkutucu bir yan etkisini duymadık gerçeği söylemek gerekirse benim eşim pendikte çalışıyor trenle gidip geliyor bir sürü insan tabi yani ikimizden birine geçmesi durumunda bebegimin kapsasıda kaçınılmaz biz normal bir grip olarak atlattık diyelim bebeklerimiz bu gribi kaldırabilecekmi buda ayrı bir sorun Allahım yazmasın keşke yaptırsaydım demektense önlemimizi alsak mı acaba offf bilmiyorum ama aşıda bebegimi etkilerse yaa ne illet hastalık bu iyice aptala döndük kimsenin bişey bildigi yok saglık bakanı kesinlikle yaptırın diyor başbakanımız halkı zorlamayın ben yaptırmıycam diyor bir doktor kesinlikle aşıyı yaptırın diyor bir doktorda ben çocuguma yaptırmam siz bilirsiniz diyor peki biz napıcaz :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

14. 15 Kasım 2009
  15. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    valla çok haklısın serap bende acayip korkuyorum bide etrafımdaki herkes grip ödük kopuyo kızıma dokucakalarda geçecek diye bayramda bile evde durmayı düşünüyorum..
    biliyosun kaç defa dışarı çıkmaya niyetlendim minibüs ve otobüsle gitmem gerektiği için vazgeçtim..
    ama nisan ayına kadar sürecekmiş bu salgın o zamana kadar eve mi kapanıcaz..
    iyice kafam karıştı yaa...

16. 15 Kasım 2009
  17. hayaletorka

hayaletorka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende acabaar yaşayan birisyim .geçn nette okudum çinde aşıdan 2 kişi ölmüş bu yüzden aşıının tam olarak güvenilri olup olmadığını bilmediğimi çin teredütteyim .ben geçen hafta doktoruna sorduğumda yaptır bende 3 yaşındaki oğluma yaptırcam dedi ama tam olarak karar vermedim .allah sonumuzu hayır eğlesin

18. 15 Kasım 2009
  19. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    eşimle konuştum güvenilir değil diyor aşıdan ölenlerde olmuş ayrıca serçecik arkadaşın dediği gibi
    virüs sürekli değişiyor bu aşı ne işe yarayacak benim annemde şeker hastası normalde onunda olması lazım ama düşünmüyor kafamız allak bullak sağlık bakanı bangır bangır bağırıyoır aşı olun diye
    başbakan sağlık bakanını azarlıyor ben yaptırmıcam diyor bana sorarsanız bukadar çelişki varken bu aşıyı kimse yaptırmaz