Bebeklerimize hitaben...

Konusu 'Ağustos Anneleri' forumundadır ve hallisna tarafından 22 Nisan 2010 başlatılmıştır.

22 Nisan 2010
    Konu Sahibi : hallisna
  1. hallisna

hallisna Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    yüreğimizde yavrularımız için büyüttüğümüz her ne varsa..
    buyrun dile getirelim..
    günlük her ne söyleyeceksek-söylüyorsak meleklerimize hepsini yazalım..

Son düzenleme: 27 Nisan 2010
  2. 22 Nisan 2010
  3. didoba

didoba Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    21 aralıkta en uzun gecede gitmişiz ilk kez seni görmeye. Ömrün de uzun olsun bebeğim. Sağlıklı ol her şeyden önce. Mutlu ol aramızda.

Kızma bana sakın gelişini öğrendiğimde düşündüklerim için. Beklenmedik bir zamanda, hazırlıksızken gelip konuverdin içime. Oysa seni birkaç yıl sonra çağırmayı hayal etmiştim ben. Alıştım şimdilerde varlığına. Heyecanla hareketlerini bekliyorum.

Ne kadar da şanslıyım ki Allah bir kız evlat olarak nasip etti seni bana. Hayallerimizdeki eksik parçayı tamamlamaya geliyorsun yanımıza. Sarışın boncuk gözlü bir oğlanla, sarışın boncuk gözlü bir kız hayal etmiştik hep babanla. Tıpkı hayallerimizdeki gibi geldi oğlum. Sıra sen de canım kızım önce sağlığınla, sonra hayallerimizdeki güzelliğinle gel.

Ne güzelmiş “kızım” da diyebilmek. “Oğlum” demek kadar dolduruyor içimi. Öyle mutluyum ki. Vitrinlerdeki tüm maviler benimdi. Tüm pembeler de benim artık.

Umudum sağlıklı ve mutlu yetiştirebilmek ikinizi. Özgüvenleri sağlam, huzurlu bireyler olmanız için çabam.

Canlarım benim. Oğlum... Kızım... Kalbimden sızan iki damlam.

4. 22 Nisan 2010
  5. canzi3445

canzi3445 ALLAHIM ŞÜKÜRLER OLSUN Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    artık anne olamamaktan korktuğum anda çıkageldin yavrum o gün varya benim hayatımın en güzel günüydü sen karnımdaydın ve bugüne kadar büyüdün inşallah sonunda da kucağımda olacaksın allahım seni bize bağaşlasın baban ve ben sabırsızzlıkla sana kavuşacağımız günü bekliyoruz sen bizim herşeyimizsin seni çok ama çok seviyoruzzz

6. 22 Nisan 2010
  7. diildemker07

diildemker07 oğluşum :) sağlıkla gel.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    seni öğrendiğimde inanamadım ilk önce...beklemiyorduk henüz daha..
    babana sölediğimde oda inanamamıştı..
    ama sen bizimleydin artık..o günden bu yana o kdr alıştım ki sana ve tekmelerine:)) şimdi sensiz bir yaşamı düşünemez olduk babanla.geleceğin ve bizimle olacağın o günleri sabırsızlık ve heyecanla bekliyoruz BEBEĞıM...
    iyiki geldin hayatımıza, iyiki varsın benim canım oğlum....

8. 22 Nisan 2010
  9. serdemm

serdemm Didem'in Masal'ı geldi:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canımın içinin içi, pamuk kızım,

Ne zamandır bir şeyler yazsam sana diyordum ama 2 kelimeyi 1 araya getiremedim. Şimdiymiş kısmet. Ne çok gönülden istedim bana gelmeni sen de beni bekletmedin prenses; 2.ay içimdeydin. Arife günüydü seni öğrendiğimde. Test yaptım önce işten dönerken almıştım sadece 2 gündü oysa gecikeli. Yaptım ve 1 sigara yaktım 1 baktım silik 2.çizgi çıkıyor. Önce aptal gibi oldum dolandım durdum evde sonra eczaneye gittim 2 tane daha aldım. Birini denedim yine çift çizgi. ıçim pırpır atıyordu aksilik bu ya baban geç geldi saat 8e geliyordu. Masanın üstüne 1 mercimek tanesi koydum ve gelince bağırdım "bunu sen yaptın di mi" diye önce şaşırdı sonra anladı nasıl sevindi anlatamam. Deli gibi koşturdu evin içinde. Apar topar hastaneye test yaptırmaya gittik gece 10 biz hastane kapısında test bekliyoruz derken 4 haftalık gebe dediler. Herkesleri aradık hemen anneannenlere gittik. Ertesi gün kurban bayramı herkese söyledik seni. Sonra doktor maceraları başladı her seferinde gün saydın durdum...Ama hiç üzmedin annem sen beni. Herkes ilk kalp atışını duyunca garip olduk derler ben asıl sen içimde kıpırdayınca anladım anne olduğumu... Şimdi 26. haftadayız artık ben diye bir şey kalmadı biz olduk meleğim, Allah'ın bana en büyük armağanı benim mucizem. Benimle babanın Masal'ı... her gün dua ediyorum "Allah'ım seni korusun sağlıkla kucağıma versin diye" Babanda konuşuyor senle duyuyorsun di mi kızım. Haftaya eşyaların gelicek ama sen sakın acele etme kuzum. Vaktinde zamanında gel. Sağlıkla gel . Gel ki annen hayatını adasın sana, baban ömrünü versin yoluna. Gel ki annecim biz eksik kalmayalım, ne olur bizi kendine alıştırmışken vazgeçme bizden. Biz seni çok seviyoruz sen de bizi sev ve sımsıkı tutun anneciğine. Sana söz ben her ağladığında yanında olucam her düştüğünde baban kaldıracak seni. Korkma sen kızım hiç 1 şeyden yeterki sen bize güven ve Allah'ımın izniyle gel. Sana sormadık ister misi böyle bir anne baba diye. Ama gün gelip de "iyiki sizin gibi annemle babam var" diyebilmen için en önemlisi bu dünyada "mutlu olabilmen" için biz her şeyi yapacağız sana. Çok uzun oldu belki bir yandan da tekmeler atıyorsun ama kızım ne diyim "iyiki varsın". ıçimdeki bu coşku için, şimdiden anneliği tattırdığın için, en küçük tekmen için bile sonsuz teşekkürlerrr

10. 23 Nisan 2010
  11. a_seyma

a_seyma İki prenses annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Melek kızım...
    KUcuklugumden beri hayal edıyodum anne olmayı... soranlara dıyodum kı ben dunyanın en ıyı annesi olacam... gorurusunuz... beklenmedık bı anda babanla karsılastım ve bı babalar gunu 21 hazıran 2008 de demiştiki baban bırgun bu adam baba olma serefıne ulaşacaksa bu senınle bırlıkte olacak... tamam demiştim... bu adam bıze baba olur bızı korur kollar ve senesıne 21 hazıran 2009 da babanla hayatlarımızı bırlestırdık...Senın bıze kaltılman için hang zman uygun olur dıye dusunmeye basladık... babanın askerlıgı vardı tayını vardı... Ekim ayında artık kucuk melegımız bıze katılabılır dıye duunmeye basladık... 4 gun gecıkmem olunca hastanede aldık solugu... ama hamıle degıldım... uzuldum ılk bas sonra dedım kı benım kuzum gelcegı zamnı bılır... kasım ayında senı hıc beklemıyodum melegım hıc beklemedıgım bı anda cıktın geldın anneye kocamn bı suprızle... kahvaltıdan once test yapmstım ve kocman kalın 2 çizgı vardı karsımda ınanamadım... ben hamileyım dıyebıldım sadece baabna... babanın mutlulugunu anlatamam o anda gozlerı doldu bana oyle bı sarıldıkı annem... tam bır aıle olmustuk ıste... hemen anannenı babannenı aradık... cok sasırmıslardı ve cok sevınmıslerdı... daha gelmeden dedeni bile gozyaslarına bogmustun kucuk aşkım... cuma gunu ogleden sonra apartopar hastaneye gıttık... doktor usgde baktı ama senı goremedı... 3 gun sonra tekrar gıttık yıne goremedı... kormuydu neydı bu doktor amca bılmıyorum kızım koskoca senı gorememıstı... ve dunyamı basıma yıkan o cunleler dokuldu doktorun agzından bebegı goremıyorum muhtemelen dış gebelık... nası aglamaya basladım anlatamam daha senın varlıgını ogrenelı 5 gun olmustu ama kendıne oyle bı baglamıstın kı benı... baban sakınlestıremıyodu... yolda yuruyoduk ve ben gozyaslarıma dur dıyemıyodum bebegım... tekrar hastaneye gıttıgımızde hemen kan alıp baktıklarında baban kulagıma eğilip dedıkı... aşkım aglama ben bılıyorum bebegımız ıcınde... oyle bı umutlandırdıkı bu sozler benı... sonucumuzu aldık ve kesındı hamıleydım... ama o doktor sayeyınde dogru durust sevınememıstık bıle...
    şimdi 6 aylıksın ve ıcımde buyumeye devam edıyosun... ınan senın bıze katılmanı bekleyen okadar cok ınsan varkı annem... herkez senı heycanla beklıyo... en cokta benle baban tabı.. canım kızım melek kızım zeynebimmm... seni cok sevıyorz... Senı beklıyoruz...

12. 27 Nisan 2010
  13. blackberry34

blackberry34 DEMİRHAN/SELİMHAN ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    136
    Ödül Puanları:
    88
    Canım oğlum,Demirhan'ım;

Daha bekarken hissettim ilk bebeğim erkek olacak diye. Ve aklımdan geçen şey adının DEMıRHAN olmasını istedim. Babanla 11 senemiz geçti. Hep hayaller kurardık evlendiğimiz zaman bebeğimiz olsun, bana benzesin sana benzesin diye. Birgün oldu, bizimle olduğunu öğrendik annecim ve inan hayatımızda birlikte geçirdiğimiz 11 yıl içinde en mutlu en heyecanlı günümüzdü o gün babanla. Artık aile olacaktık. Seninle birlikte bütün hayallerimiz tamamlanmış olacak meleğim. Seni o kadar çok seviyoruz ki, her doktora gidp seni gördüğümüz günün akşamı seni düşünerek ağlıyoruz babanla. Resmini öpüyoruz deli gibi. Sende bize tepki veriyorsun annecim. Biliyorum sende bizi çok seviyorsun. Hayatıma giren 2.aşık olduğum erkeksin. Seni de babanı da ömrümün sonuna kadar, son nefesime kadar hatta ahirette bile çok çok seveceğim. ıçimi ısıtan sevginiz,aşkınız asla beni bırakmayacak inşallah. Sen dünyaya geldiğinde senikucağıma alacağım ve kocaman öpeceğim seni 9 ay ve 11 senenin özlemi ile. Sonra sana ve babana kocaman sarılacağım.ışte bu bizim ailemiz diyeceğim. Mutlu, sevgi dolu,aşk dolu ailem diyeceğim. Yazmak istediğim o kadar çok şey var ki bebeğim,inan sevgimi aşkımı ne kağıda ne de bu küçük mesaj kutusuna sığdıramam.Seni çok seviyorum oğlum. Vakitli gel,sağlıklı gel,huzurla gel inşallah. Allahıma emanetsin meleğim.

Annen Demet ÖZTÜRK

Son düzenleme: 27 Nisan 2010
  14. 30 Nisan 2010
  15. Hayat87

Hayat87 ♥αşĸıм,oğlυм ve & Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    :nazar:Oğlumm..
    Minik prensim güzel yüzlüm..
    O kadar korkuyordum ki anne olamamaktan hayalini bile kurmak uzak geliyordu bana..
    02 Aralık'ta yaptığım testte merhaba dedin bana burdayım ben geldim işte dedin..:CüvCüv:
    O an hissettiklerimi anlatmam tarif etmem imkansız...
    Hele ki..Babanın öğrendiğindeki yüz ifadesi bana sarılması hiç birşeyle anlatılamaz..:1hug::asigim:
    Bak ne çabuk geçiyor zaman 25 haftalık olduk her geçen gün daha da sabırsızlanıyoruz sana kavuşmak için..
    Sağlıkla gel bebeğim...
    Mutluluk,huzur,sevinç getir bize..
    Seni çok çok seviyoruz..
    İyi ki varsın...:nazar:

16. 1 Mayıs 2010
  17. meltemcim

meltemcim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    BU SANA YAZDIĞIM ıLK MEKTUBUM CANIM KIZIM,HOŞGELDıN DÜNYAMA…
    Aynalara bakmaktan uzun zaman önce vazgeçmiştim,sabahları yüzüme bakıp günaydın demeyi bırakalı çok olmuştu.Korkardım gözlerimdeki sensizliğin acısını görmekten. Ya kendimi tutamazsam ,saatlerce ağlayıp lavaboda kalırsam ,işe gidemezsem,hayata tekrar tekrar tutunacak uyduruk bahaneler bulamazsam diye..
    Çok uğraşmıştım gelmen için,neler neler yapmıştım..Daha önce 3 kez yüreğime dokunmuştu ellerin,ellerin öyle küçüktü ki tükenmişti yüreciğin…
    Babanla birbirimizi severek evlendik,çok mutluyduk,her şeyimiz tamdı,senelerce sensiz yaşadık,hep mutlu,hep huzurlu..Oysa benim bu mutlulukta hep sensizliğim de saklıydı anneciğim..Babanı üzmemek için onun yanında sussamda sana olan hasretim dinmiyordu.Şimdi öğrendim ki babanda benle aynı duyguları yaşıyordu..
    ılk yıllarımız ,dostlarımız,kalabalık arkadaş grupları, gez dolaş,eğlen her şey çok güzeldi..Günler gelip geçti,bekarlar evlendi,evler tek tek bebeklerle şenlendi.. biz aynıydık mutluyduk,sağlıklıydık,huzurluyduk. . Daha zamanımız vardı..
    ılk müjde, ,ilk çırpınış, ılk düşük, ilk yürek acısı yaktı içimi,gelmiştin ve hemen de gidivermiştin..Şaşkındım,anlamaya çalıştım,ne yaptım ,ağır mı kaldırdım,serviste gidip gelirken mi oldu,kim suçluydu.Doktora göre suçlu yoktu,olurdu..
    Beklemeye başladım,belki hemen geliverirsin diye..Yıllar sonra bir bayram arifesinde 2.kez geldin ve yine hemen gidiverdin,bilemedin annecim yüreğimdeki anne sevgisini,özlemini..
    Yine seneler geçti kuzum,bebekli dostlarımız ,ziyaretlerimiz azalmaya başladı..Doğaldı,onların düzeni farklıydı, ilgi alanları kaydı..Bizim de muhabbetimiz aynıydı..ben istedim birazda ayrı kalmayı..Sıkılmıştım bebek görmekten,doğum hikayesi dinlemekten..senin ne zaman olacak sözlerine yanıt vermekten..ve içimden kan damlarken gülümsemekten…
    Yine seneler geçti ..3. kez geldin,dış gebelik geçirdim,yok bu kadarı fazla dedim..ışte belki o günlerde bıraktım aynalara bakmayı,polyanacılık oynamayı..Artık gülmüyordum ben,inancım tamdı şükürler olsun,her yaşananın bir sebebi vardı,hayırlısı buydu.Sabır sınavıydı,dayanmak rıza göstermek lazımdı,ben elimden geleni yapmış sonunu rabbime bırakmıştım,daha ne olmalıydı…
    Kasım 2009..Ani bir kararla babanı doktorumuza sürükledim,açıklama yapamadım ..niye geldik dedi baban ,rutin kontrolum ,muayene dedim.Bilmiyordum ne diyeceğimi,ne istediğimi…Çünkü korkuyordum … 4. Kez gelir misin ,hazır mısın,ister misin, ya ben taşıyabilir miydim yenisini..
    Sustum,hiç konuşmadım,sadece geldim dedim doktorumuza…ben yoktum sanki o odada.Doktor konuştu , eşim konuştu..Ben de gözler dolu doluydu,tutamıyordum kendimi..karar verildi..tüp bebekti..
    Başladık,ilk iğneler ,beklemeler,kk da geçen uzun meraklı sohbetler..doktorumuz 14.gün test demişti.kızlar 7.gün teste başlamıştı..yap diyenler vardı,yapma diyenler…nasıl olsa erkendi,zaten çıkmazdı,üzülmeye gerek yoktu..test yapsam ne olurdu.7.gün akşamı tutamadım kendimi,testi yaptım.bekledim,nasıl olsa çıkmayacaktı…,önce gözlerim açıldı,olamazdı var mıydın sen annem,gelmiş miydin,demek ki yalnız değildin,mutlaka kardeşlerin de vardı..işte ben aynaya o an da baktım yeniden ..yeniden ışıldadı gözlerim ..gelmiştin ,kardeşlerinin gücü yetmese de bu yolculuğa sen dayandın annecim…Artık yüreğimde,yüreciğin ..Yolun yarısını geçtik dayan anneciğim..senle tamamlandım ,yeniden hayata tutundum ben,..
    Aynalara bakıyorum şimdi,dargınlığım bitti, her gün yeniden aşık oluyorum, babana ,yeniden gülüyorum,oyun parkına gidip çocukları seviyorum..sen içimde tepindikçe ben mutlu oluyorum..Rabbime binlerce kez şükrediyorum..Beni üzmediğin için sana teşekkür ediyorum..Canım kızım benim,yaşama sevincim..01.05.2010

18. 4 Mayıs 2010
  19. serdemm

serdemm Didem'in Masal'ı geldi:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Dünyalar güzelim,

Nereden biliyorsun güzel olduğunu diycekler ben söyliyim"anneler hisseder", "her bebek annesinin gözünde en güzeldir..." v.s. Bugün babanın doğum günü kızım bu sabah ona sarıldım ve Masal'ımın babası iyiki doğdun dedim nasıl gözlerinin içi parladı, sonra senin adına da kutladım. Biliyormusun annecim (ki bence biliyorsun) bu akşam pasta yaptırıcam babana üstüne de "iyiki doğdun babişko" yazdıracağım o da senden olsun değil mi kızım. Canım, dinlediğim en güzel masalım odanı hazırladım, eşyalarını aldım, artık 1 sen kaldın gelmeye aman acele etme kuzum. Babalar gününü de karnımda geçir söz yine hediye alırım ben babana senin adına...

Kuzum içim ciğerlerim doluyor sanki senle konuşunca bahar geldi prenses meğer 26 yıldır ben baharın geldiğini anlamıyormuşum sen içimdeyken bu kadar mı güzel gözükür ağaçlar bahçeler. Sevmediğim şeyler bile tatlı gözüküyor gözüme demek içimdeki çocuk senle tekrar canlandı tekrar hoplayıp zıplayıp koşmak istiyorum neyse sen gel beraber koşarız beraber yeriz beraber büyürüz olmaz mı?