bebeklerimize neler yediriyoruz?

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve gxoxrs... tarafından 4 Şubat 2009 başlatılmıştır.

4 Şubat 2009
    Konu Sahibi : gxoxrs...
  1. gxoxrs...

gxoxrs... Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bu konu ile ilgili çok topic var ama ben bizim ay bebeklerinin ne yediğini çok merak ediyorum..hergün ne yedirdiğimizi yazsak...birbirimize de fikir olur...
    bizim 7 aylık kontrolde doktor şekerli şeyler dışında ne istiyosanız verin dedi
    damak tadı erken gelişmiş bizimkinin öyle yavan yavan mamaları yemiyo hele sebze haşlamalar falan sokağından geçmiyo hergün ne yadirceğimi düşünüyorun kara kara...
    :uhm:kafamçokkarıştı

2. 4 Şubat 2009
  3. bosnike

bosnike Benim Pamuk Prensim. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Bizde yeni başladık ek gıdalara bende bu işte fazla tecrübeli değilim.ama benimkide sebze püresi falan yemiyor ama normal çorbalara bayılıyor.tarhana mercimek ve tel şehriye çorbası şimdiye kadar verdiklerim.yoğurt veriyorum sade seviyor.içine meyve koyunca yine yemiyor.bakalım denemelere devam ediyorum bende.

4. 4 Şubat 2009
  5. mayalihamur

mayalihamur scarface Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben beşinci ayında başladım malum anne sütüm azalınca ve mamada yemeyince. meyve suları püreleri yoğurt ve sebze çorbaları şeklinde gitti. 6 ayda kahvaltı ve çorbalara kıyma koymaya başladım. 15 gündür tavuk da ekliyorum. sebze çorbalarını seviyor. yoğurt ve meyvelerde bir ay sorun yokken şimdilerde reddediyor. gece tahılını taze meyve suyuyla yapıyorum.tarhana veriyorum haftada iki. bide muhallebi yemiyor baştan beri.

6. 4 Şubat 2009
  7. arzu-ela

arzu-ela hayat bana güzel... Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    ben daha başlamadım tamamen gerçi 6.5 aylık benimki

8. 4 Şubat 2009
  9. kanay

kanay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben de sabah yoğurt cici bebe peynir veriyorum karıstırmadan ayrı ayrı.öğlen çorba.sebze, mercimek,yoğurtlu çorba verdiğim çorbalar.akşam meyve püresi muhallebi.bazen muhallebi yemediği oluyor.bunlar haricinde yaptığım yemeklerden de veriyorum çok az.mesela bugün pirinç pilavı yedi yoğurda karıştırıp verdim

10. 5 Şubat 2009
  11. ro_se17

ro_se17 no paniq no heyecan Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sabah peynır yumurta sarısı haftada bır bıldırsın yumurtasıı...pekmez bır kasık...
    öğln gıbı yoğurt yada çorba(sebze,mercimek,şehriyelı,yada içinde çok az süt olan sutlu çorba)
    akşam yıne çorba haşlanmış tavuk etı haşlanmış patetes püresi yoğurt,pilavlardan da verıyorum azar azar..sebze yemeklerının suyundan hat kendınıde yıyorr..musakka vs..
    yemekten sonra karışık meyve kivi,muz, elma,mandalın portakal ne olursa yıyor benımkıı gündüzleride arada verıyorumm,
    gece yatmadan önce cicibebe,yada tahıllı gece karışımlarında ancak içine cicibeebde katıyorumm sada yemıyor..malesefff..hazır pek bişi vemrıyorumm genelde hepsını kendım hazırlıyorumm

12. 5 Şubat 2009
  13. sherry456

sherry456 Guest

biz bir aydır başladık çok çeşit yok şimdilik yavaş yavaş artıyo çeşitler yazayım sana.
    -yoğurt çorbası
    -tarhana çorbası
    -mercimek çorbası
    -şehriye çorbası
    -havuç patates i haşlayıp eziyorum yemezse yoğurt ekliyorum
    -brokoli havuç haşlaması
    -meyve püresi hergün mutlaka
    -yoğurt hergün veya günaşırı
    -portakal,mandalina veya nar suyu değişimli olarak
    bazen meyvesinin içine bebelac ın tahıl karışımı var ondan ekliyorum,çorbalarına irmik ekliyorum bazen danino veriyorum.ona uygun olabilecek şeyleri tattırıyorum.haftada bi kaç kez yumurta sarısı ve tuzsuz peynir veriyorum.arada bir pekmez içiriyorum veya meyvesine ekliyorum.
    tabii bunların hepsini bayılarak yemiyo bazılarını zorla yiyo.yemezse yoğurtla falan karışıtırıyorum.

14. 5 Şubat 2009
  15. yabgu

yabgu Guest

sabah 10.30 kahvaltımız8 tahıllı peynır yumurta sarısı pekmeze allerjimiz var vermıyoruz
    12.30 oğlen çorba 100cc
    14.30 muhallebı 100 cc
    16.30 yogurt 100 cc
    18.30 meyve püresi
    20.30 sut
    gerı kalanlarda mama sut

16. 5 Şubat 2009
  17. yabgu

yabgu Guest

tavuı et ve et suyuna başlamadım ben ne zaman başlamak gerekıyor kızlar erkenmı acaba 7 ay 3 gunluk

18. 6 Şubat 2009
  19. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    canım et-tavuk suyunun hiçbir esprisi yokmuş,tavuk-et pişerken vitaminini suya bırakmazmış.Et şeklinde vermek gerekiyormuş.Kıymayı 8.ay olarak biliyorum.5 gün sonra başlayabilirim