bebeklerimizin dedikodusunu yapalımmı?

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve pisicik_26 tarafından 28 Ekim 2009 başlatılmıştır.

28 Ekim 2009
    Konu Sahibi : pisicik_26
  1. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar tartışmasız yavrularımız bizim için canımızdan daha önemli...ama bu yaramazların bizi delirttiği anlar hiçmi yok? elbette vardır hadi gelin burada bizi en çok kızdıran davranışlarını konuşalım belki çözüm buluruz....
    birazcık bebişlerin dedikodularını yapalım kaydirigubbakcemile3
    benim cadının en kızdığım davranışları...
    - ağlarken kendini geriye doğru atması
    -yemek yerken 2kaşık sonra ağzını sımsıkı kapatıp ne şebeklik yapsamda açmaması
    -gece 10dk bi uyanması
    şimdilik aklıma gelenelr bunlar sizde ne var?

2. 28 Ekim 2009
  3. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    evet bazen delirtiyor beni dişlerimi sıkıyorum
    arasıra sesim yükseliyor sonra üzülüyorum
    kardelende kızdığı ve ağladığı zaman kendini geri atıyor
    ama beni en çok sinirlendiren akşam uykusu geldiği halde
    uyumaması nedeni ne diş ne rahatsızlık değil oyun oynıcakmış hanım efendi
    babannesi gezdirecekmiş onu ama çocuğun suçuda yok kaynanam alıştırdı
    şimdide uymuyor o varken evde kimse olmasın kendi kendine uyuyan çocuk
    kaynanam olunca ağlaya ağlaya uyuyor ve ben buna deli oluyorum

4. 28 Ekim 2009
  5. pisicik_26

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    yardım etmek içinde olsa bebeklerin yanında olanlar bazen böyle zorda kalmamıza neden oluyo işte..demek evde kimse yokken kendi kendine uyuyodu ne güzelmiş....
    şu kendilerni geriye doğru atmalarınıda hiç anlamıyorum...

6. 28 Ekim 2009
  7. uzumbugusu

uzumbugusu Siyah İnci'm... Üye

Beğenildi:
    223
    Ödül Puanları:
    153
    Kaan da sinirlendiğinde kucagımdaysa kendini geriye doğru atıyo..Yapma şu hareketi diye kızıyorum bende..Ne anlayacaksa..

Bazen uykusuzluktan gözlerini kulaklarını parçalasada yinede uyumamasına deliriyorum..Çok sinirleniyorum ama bi sıkıntısı olmasa uyumamazlık yapmayacagınıda biliyorum..Genellikle kakasını yapamadıgında uyuyamıyo yavrum..

Sinirlendirsede kızdırsada canım ona feda olsun...

8. 28 Ekim 2009
  9. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    bu aylarda olurmuş geriye atma sanırım kardelen aslında kendi kendine oturuyor artık ama oturtmuyorum birden geriye atıyor kendini çünki

10. 28 Ekim 2009
  11. chatlak_4180

chatlak_4180 serap Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    hemen hemen hepimizin sorunları aynı gibi duruyor demekki bu aylarda bütün bebeklerin yaptıkları yaramazlıklar aynı ama Allahım içimize öyle bir annelik duygusu vermişki sabrıda büyük ölçüde içine katmış...:1rolleyes: babaların bir gün boyunca yalnız kalıp bebeklere baktıgını düşünüyorumda hemen isyan bayağını çekerler sanırım ama anneyiz biz iştee...valla bende kendini arkaya atmasını falan geçtimde gece oldumu uyutma aşamasına geçipte gözünden uyku akmasına ragmen uyumamaya direnmesine deli oluyorum benimde sesim yükseliyor bazen gündüz çok güzel ve rahat uyuturken gece niye beni bukadar zorluyo hala çözemedim..bunun yanında saat başı uyanması ve her dk beni yanında istemeside var tabi birlikte odadayken yerde oturup oyun oynuyoruz sesi çıkmıyo ama odadan çıktım mı basıyo yaygarayı ozaman geliyolar iştee ama bunun suçlusuda benim galiba benmi alıştırdım bilmiyorum ama herseye rağmen bir gülücük atmıyolarmı bütün herseyi unutuyorum oğlum benim herseyim o yokken bende yokmuşum herseye deger anne olmayı çokkkkkk seviyorum....:asigim::asigim:

12. 28 Ekim 2009
  13. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    aynen ya bazen işim oluyor. 1-2 saatliğine oğlumu babasına bırakıyorum. ben gelene kadar çok zorlanıyor. telefon edip duruyor. ben de işlerimi tamamlayamadan eve dönüyorum

benim oğlan da WCye gitmek için yatağına koyduğumda çok sinirleniyor. sadece o ana özel bir ağlaması var boğazını yırtar gibi ağlıyor. beni görünce de gülüyor. galiba numara yapıyo yaramaz oğlan

bazen uyumadığında benim de sesim yükseliyo sonra ertesi gün bakıcıya bırakıp işe gittiğimde pişmanlıktan içim içimi yiyor. oğluma canım feda. hamileliğim aklıma geliyor. yeni doğduğu günleri düşünüyorum gözlerim doluyor. dikkat ediyorum artık. sonuçta kucaklayınca yavrum mutlu oluyor bunu biliyorum. ben de bol bol sarılıyorum yavruma. ona kızdığımda sesimi yükseltmek yerine sımsıkı sarılıyorum. hem ben rahatlıyorum hem de o. o mis koku bana huzur veriyor... ağlıcam la :ecrin_bebek:

14. 28 Ekim 2009
  15. *seli*

*seli* Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Benim oğlum 6 mart doğumlu.
    4 aylıktan beri elindeki şeyi alırsak kıyamet kopuyor.Gözlerini kapatıp kendini yere atıyor ve basıyor yaygarayı.
    Aldığın şeyi geri vermezsen de asla susmuyor.Başka bişeyle kandırayım diyoruz,kesinlikle kabul etmiyor.
    Emzireyim diye uğraşıyorum,yok onu da kabul etmiyor.
    Kucağımızda gezdiriyoruz,biraz susuyo,sonra aranmaya başlıyo ve tekrar ağlıyo.akannehir
    Hatta bazen o kadar kızıyor ki istediği o şeyi geri versekte siniri geçmiyor.
    Bazı huyların doğuştan geldiğine cidden inanıyorum artık..
    Normalde çok neşeli,şeker gibi ama işte damarına basmazsan..

16. 28 Ekim 2009
  17. pisicik_26

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    ahh şu annelik ahhhh :asigim:

18. 28 Ekim 2009
  19. hayaletorka

hayaletorka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    valla o geriye atma benim oğlan da nerdeyse 3 aylıktan beri var düşün ne kadar sinirli ve huysuz bir çoçuk olduğunu sevgi .ama annelik katlanılıyo işte .valla benim oğlan da şu aralar yemek yemiyo ağzınız sıkı sıkı kapatıy geçen hafta sinirimden metal kaşığı elimde büktüm valla sırf ona bağırmayım diye valla benim sonum bakırköy gibi allah yardımcımız olsun