bebeklerimizin emme süresi

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve KuzeyEge tarafından 7 Ocak 2009 başlatılmıştır.

7 Ocak 2009
    Konu Sahibi : KuzeyEge
  1. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar bebeğim 27 aralıkta 4.ayını doldurdu önceden uyumadan önce en az 15-20 dk emerdi(çalışacağım için yeni yeni emziğe alıştırdım ama her zaman istemiyor sadece emzikle uyumak istiyor onun dışında almıyor)ama emme süremiz okadar kısaldıki aralarda 5 dk emiyor uykudan uyandığında mızmızlanırsa emziriyorum 10-15 dk emiyor bırakıyor süt problemim allaha şükür yok bu kadar kısa emmesi sizce normalmi sizin bebekleriniz kaç aylık ve ne kadar emiyor yazarsanız çok sevinirim

2. 7 Ocak 2009
  3. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Bizdede öyle olmuştu ilk doğduğunda yirmi dakka falan emerdi sonra azalarak devam etti bence normal benim bebeğimde dört aylık gibi beş dak gibi emiyordu.

4. 7 Ocak 2009
  5. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    acemi anne olunca her türlü düzen değişikliğinde acaba bir problemmi var diye geliyor aklıma dr umuzda pek yoğun şu sıralar ulaşması zor sanırım bu kış çocuklar için zor olucak mesajın için teşekkürler

6. 15 Ocak 2009
  7. burcu77

burcu77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bence kilosunu normal aliyorsa sorun etmeyin. bazi bebekler 5 dkda bile gögsü bosaltabiliyormus

8. 16 Ocak 2009
  9. inaysa

inaysa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kıslar bebnim oğlumda yaklaşık yirmi günlük oldu ama çok az emiyor yaklaık 5 dakika emip bırakıyor acaba doyuyormu diye çok endişe ediyorum bejkliyorum 1 aylık olsun k,ilosna baktırayım acaba neden bukadar az emiyor yada daha uzun mmesi için ne yapmalıyım

10. 17 Ocak 2009
  11. rosa67

rosa67 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Benim bebeğim ilk aylarda o kadar çok emiyordu ki 2 saat bile emdiği oluyordu inanın 2 saat kambur bir şekilde bekliyordum bırakmıyordu hiç, ama şimdi 3 aylık.2. Aynnda az ve sık emmeye başladı ,kilo takipleri iyi ,bence bebeğinizin yaşadığı çok normal biz de de aynı bazen 5 dakka ,bazen 15 dakika emiyor .az ve sık.

12. 17 Ocak 2009
  13. nurce

nurce Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlum 3 aylık.doğumdan sonra çocuk doktorumuz bir göğüsünü 7 dk. diğerini de 7 dk emer .toplam 15 dk. doyması için yeterli demişti.ama oğlum bazen tek göğüste karnının doyurup uykuya dalıyordu.süreye baktığımda gerçekten de 7 dk geçmiyordu bir göğüsü emmesi. bazı durumlarda ikinci göğüse geçtiğimizde oluyordu.ama çok uzun süre emmiyor.halada öyle bazen bazen 20 dk oluyor.kilosu ve boy ölçümleri ayına göre iyi 3 aylığız boy 65 cm. kilo ise 7. küsür.onların miğdeleri ufacık.kazan gibi dolacak hali yok.sadece bazen sık emmek isteyebilirler.bu da normal çabuk büyüdükleri için olsa gerk.herkese sağlıklı günler .

14. 17 Ocak 2009
  15. ecemim2001

ecemim2001 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim oğlum tam iki aylık ilk ay nerdeyse yarım saat hatta daha fazla memede kalıyordu ama şimdi en fazla 10 dakika bazen 5-6 dakikada doyuyor kilo alımı iyiyse merak edilecek bir şey yok artık büyüyorlar ve daha güçlü emip daha çabuk doyuyorlar

16. 10 Şubat 2009
  17. solaris

solaris Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    benim bebeğimde ilk günden beri 5-10 ender olarak 15 dakika emer.sadece anne sütü aldı.hatta şu an bile hala bolca anne sütü alıyor.bazı bebekler hızlı emiyor süt akış hızı da önemli.eğer kilo almasında sorun yoksa endişe etmeyin..

18. 10 Şubat 2009
  19. kutaylin

kutaylin mutluyum çünkü anneyim;) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizimde ilk ay ağzı hep memedeydi herkez 10-15 dakika derken bizimki bir saati geçiyordu ama şimdi 2.ayımız doldu en fazla 15 dakika falan emiyor ama sık istiyor sanırım bu şekilde düzene giriyorlar