bebeklerimizin gelecegi için neler yapıyoruz?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve cananfs tarafından 29 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

29 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : cananfs
  1. cananfs

cananfs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar çok şükür bebek sahibi olduk,ya da aramızda aday olanlar var.hayat şartları malum,ayı zor çeviriyoruz.ancak zaman akıp gidiyor.ALLAH izin verirse bebeklerimiz büyüdüğünde onlara verdiğimiz maneviyat ve hazırlayabildiğimiz maddiyat ile biryerlerden hayata başlıycaklar.biz eşimle bebegimiz için ozel sigorta düşündük ve başlattık,başka türlü birikim yapamıyoruz.başka neler yapılabilir,sizler neler düşünüyorsunuz?

2. 29 Ağustos 2008
  3. truf

truf Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    maneviyat olarak ben kendi sevgimle büyütmek için işime ara verip ücretsiz izin aldım.
    maddiyatıyla şu anda babası ilgileniyor. zaten neyimiz var neyimiz yoksa canım kızımızın.
    bankada hesap açtıracağız bizim hanıma.
    bu arada özel sigortaya ben kendi adıma para yatırdım 3 yıl çıkmama zorunluluğu vardı ama ayrılırken yok şu kesintisi bu kesintisi derken 10.000 ytl alacağıma 1000ytl eksik aldım. canım bilgin olsun benimki baş.k groupama idi iyi araştır derim yani.

4. 29 Ağustos 2008
  5. cananfs

cananfs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım ozel sigortanın başlangıcta birtakım kesıntılerı oluyor,birde 3 yıl çıkamıyorsun,hatta 10 sene sonra çıksan bıle %15 kesıntı olacak ,tüm bunları biliyorum.yalnız sen hangisıgortadaydın onu anlayamadım,birdaha yazar msn?üstelik kaç yıl odedınkı?

Son düzenleme: 29 Ağustos 2008
  6. 29 Ağustos 2008
  7. truf

truf Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    başak groupama emeklilik ti canım benim ki 3 yıl ödedim
    bize tanıtıma gelen kişilik söylememişti vay işte kazanıyorsunuzda bilmem nede filan resmen kandırıldım yani
    onun yerine bi hesap açıp oraya yatırsaymışım daha karlı çıkacakmışım. yada ne biliyim altın filan alsam. katılım hesabı açtırsam. çok pişman oldum ama bir daha asla girişmem bu işlere
    bi de ayrılacakken devam etmeniz sizin yararınıza falan diye faks çekiyorlar. 10 yıl sonra emekli olacakmışımda mışım.
    10 yıl sonra ne çıkaracaklardı kim bilir.
    zaten bende aptallık nerden girdiysem zate emekli olacam inşallah 30-40 sene sonra

8. 29 Ağustos 2008
  9. kimyager8

kimyager8 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizde kızımın paralarını biriktiriyoruz,doğduğundan bugüne dedesinin,anneannemizin verdiği bez paralarını bi kuruş harcamadan biriktiriyorum,sonra altın alıyoruz,yavrumun altınlarını da bozmadık,onlar birikiyo işte yavaş yavaş,bence en karlı yatırım altın her zaman için

10. 29 Ağustos 2008
  11. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Altin hesabi açtiricam bankada.her ay bi miktar altin alip koyuyorum şimdilik böyle.

12. 29 Ağustos 2008
  13. adabasar

adabasar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizde verilen paralari harcamayip biriktiriyoruz bankada bebislerin adina hesap actik sonra esimle konustuk her ay bir miktarda biz yatiriyoruz altinlarida bozdurmayip aksine tümlettim benimde dügünde takilanlar var kisacasi bir kurus bile olsa harcamayip biriktiriyoruz simdiden onlar bizden zenginler.

14. 29 Ağustos 2008
  15. cananfs

cananfs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yok canım aptallık degıl asla,yalnız sen 3 yılda 10 milyara yakın para aldıysan ya katılım payını yuksek odemişsin yada getirisi çokmuş başak grubun.uzun vade sigortatadkı yatırım için daha mantıklı,ancak her an çıkabilecegını dusunursek o nedenle katkı payı az miltarlarda yatırılmalı.

16. 29 Ağustos 2008
  17. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    biz ev aldık büssürü borca girip, o büyüdüğünde evin borcu bitmiş olsun,o sıkıntı çekmesin,okula başladığında rahat büyüsün diye,şimdi sıkıntıyı biz çekelim o nasıl olsa şimdi ne versen yer ne alsan giyer dedik ama evin borcu o büyüyünce biter istediği gibi yer içer diye
    bir de ben euro hesabı açtım şimdiye kadar 1500 eurosu oldu bile
    maneviyata gelince, onu anlatamam bile,çok şanslı bir bebek olduğunu ve Allahım ömür verirse çok rahat sevgi şevkat dolu bir hayat geçireceğini söyleyebilirim,neticede bir aşk bebeği o...sevgisini vermesini ve paylaşmasını çok iyi bilen bir anne ve babanın bebeği...

18. 30 Ağustos 2008
  19. FERAYKANAL

FERAYKANAL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bizde vakıfbanktan özel emeklilik yaptırdık devlet bankası diye içim rahat