Bebeklerimizin Gelişimleri

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri' forumundadır ve Viola tarafından 25 Kasım 2008 başlatılmıştır.

25 Kasım 2008
    Konu Sahibi : Viola
  1. Viola

Viola Yiğitim bitanem.. Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Dün oğluşumun doktoruna gittik..tam 7 ay 20 günlüktü..Boyumuz;71,5 cm..kilomuz;10300 gram..kafa çevremizde 43,4 cm..henüz hiç dişimiz yok:)) Sizin ölçüleriniz nasıl??

2. 25 Kasım 2008
  3. floras79

floras79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    maşallah canım tatlı oğlusuna,bizimkiler aynı gün doğmustu 4 nisan:) bende gidicem önümüzdeki günlerde,bakalım bizim nasıl,yazarım.nasıl ek gıdalarla aranız?iyi buldu mu doktor gelişimini?

4. 25 Kasım 2008
  5. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Canım ben aralık ayının biri falan gibi gidicem.O zaman bilgileri yazarım.Anacak bebeğimin beslenmesi yemesi çok güzel olduğu halde çok fala kilo almıyor tabi ben bu duruma seviniyorum çünkü tanıdıklar obez olacak diye korkutuyorlardı.En son bebeğim yedi aylık iken 8350 kilo 68cm boy Taylan biraz ufak doğdu doktorum bunuda düşünerek hesapla diyor.Genel olarak şimdilik iyi gidiyoruz hiç bir sebzeyi seçmeden yemesi ve hala emmesi bol meyve yemesi beni mutlu ediyor.Maşallah bebeğine herşeyi dört dörtlük hep böyle sağlıkla büyütürsün umarım.

6. 26 Kasım 2008
  7. Viola

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Ek gıdalarla aramız iyi canım.Maşallah ne versem yiyiyor...doktorumuz gayet iyi buldu gelişimini.baştan beri takip ediyor zaten...çok şükür gayet iyi.

8. 26 Kasım 2008
  9. Viola

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Canım,çok sağol.seninde bebeğine maşallah.bizde baştan beri kilolu gidiyoruz.ama boya gittikçe ve hareketlendikçe düzene giriyor ölçüleri...

10. 26 Kasım 2008
  11. kadis

kadis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    maşallah çok güzel gelişiminiz
    biz 8 ay 23 günlüğüz ama henüz 9300 falanız galiba bilemiyorum sürekli tartıyorum almıyo kilo yemesi ii gibiydi ama iştahı kesildi ateşlendi kilo verdi gibi diş geliyo galiba
    cok canım sıkılıyo almamasına

12. 26 Kasım 2008
  13. kadis

kadis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    1 aydır ya 200 gr ya aldı ya almadı

14. 26 Kasım 2008
  15. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ya şu minicik bebelere niye obez olacak derler o kadar sinr oluyorum ki. hadi anne sütü almıyor olsa sürekli abur cuburla beslense sebze meyve yemeden kof şişman olsa neyse. bizimkiler öyle değl ki
    benim kızımda 10 kilonun üstünde. violacım dediğin gibi başta çok hızlı kilo aldılar ve orantısızdı biraz ama şimdi şimdi şekle girmeye normalleşmeye başladı.
    biz sütümüzle besledik onları di mi canım
    (tam kilosunu boyunu yazamıcam doktora gitmedik henüz)

16. 26 Kasım 2008
  17. gulce2008

gulce2008 zeynep Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızımda 8 aylıkken 10.350 boyuda 75 cm bas cevresini hatırlayamadım saglık ocagındaki dr gece yedirme cok yediriyorsun dedi ama gece anne sutu veriyorum istediginde üzülmüştüm öyle konusunca dr ama sonra kendi doktorumuza gittik gayet iyi dedi çünkü boyuda uzun kilosunu hic göstermiyor gören o kiloda demez ama kemikli sanırım dr boy kilo orantılı sorun yok dedi rahatladık valla füsfüs dedigin gibi drlar bile böyle konusuyor obez olacakmıs sinir bir yana üzülüyor insan

18. 26 Kasım 2008
  19. Viola

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Benide sağlık ocağında kiloyla ilgili oldum olası üzmüşlerdir.6.ayı doldurduğumuzda dedilerki,yok fazla kilolu yok endokrine götürün.bir sorun mu var,hormonlarında falan.nasıl üzülmüştüm.hemen kendi doktorumuza götürdüm.anne sütü alan bebekte obezite olmaz ve kesinlikle endokrine gerek yok dedi.o günden sonra artık sağlık ocağının dediklerine hııı deyip,umursamıyorum..