bebeklerimizin günlük yemek menüsü

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Zeos tarafından 22 Şubat 2009 başlatılmıştır.

22 Şubat 2009
    Konu Sahibi : Zeos
  1. Zeos

Zeos Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar artık ek gıdalara başladık günlük bebeklerinizin menüsünde neler var ben biraz tedirgin oluyorum sanki iyi besleyemiyorum gibi sizler ne yedirip ne içiriyorsunuz bebeklerinize...artık bakıcıyada veriyorum bakıcıya veren anneler neler bırakıyosunuz anne sütü dışında...beni aydınlatırsanız cok sevinecegim...

2. 22 Şubat 2009
  3. sule3852

sule3852 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kavanozda meyve püresi ve ılık suyla hazırlanan kaşık maması bir de yoğurt veriyorum canım.

4. 25 Şubat 2009
  5. sayra

sayra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bende yavaş yavaş başlamak istiyorum 5,5 aylık olacak bebeğim sanırım ilk meyve püresi vereceğim araştırıyorum

6. 25 Şubat 2009
  7. keremini

keremini Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    dün akşam ben de bir konu açmıştım ama kimse oralı olmadı herkes harıl harıl tarif veriyo birbirine ama biz daha yeni başlıycaz ben de sizin gibi tedirginlik duyuyorum.

8. 25 Şubat 2009
  9. nutez

nutez Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    ben milupa bebelac kavanoz meyve ve çobasına başladım.milupa kahvaltı ,gece,çorba tozlarına başladım.milupa devam mamasınla yoğurt yapıyorum açıklamalı yazayım bir bakın ve görüş bildirin

10. 25 Şubat 2009
  11. nutez

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    sabah kahvaltısı:milupa kahvaltı tozdan 2 ölçek,1 bebe bisküvi,1 çay kaşığı humana karışık bebe çayı ve sıcak su ile hafif lapa yapıp veriyorum miktarı fazla olmuyor.arada emziriyoru.kendi belirlediğim bir cam kasem var onunla veriyorum mamalarını.bebe çayı gazı ve midesine iyi geliyor oğlumun sabah kalkınca 30ml gece yatarken 30ml muhakkak veririm.akşam yemeği:ya milupa kavanoz çorba yada milupanın toz çorbasından hazırlıyorum.arada emziriyorum.gece:meyve püresi 1 kaşık,milupa çok tahıllı gece,2 ölçek,sıcaksu hazırlayıp muhallebi gibi veriyorum..2 günde bir de,100 ml hazırladığım sıcak biraz ılımış aptamil mamasının içine 1 çay kaşığı yoğurt mayalıyorum onu veriyorum.fakat bir sorunum var oğlum beni emerken sürekli tepiniyor gazdan fakat ben gaz yapabilecek hiçbirşey sokmuyorum hayatıma nasıl oluyor anlayamıyorum.

12. 25 Şubat 2009
  13. Zeos

Zeos Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ben evde dogal olarak hazırlamak istiyorum kavanoz daki hazır püre ve mamalara karsı degilim bakıcısında bunları yiyor zaten .

14. 25 Şubat 2009
  15. Zeos

Zeos Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    gayet güzel bence ama ben calıştıgım için düzenli olmuyor dün sebze corbası yaptım(patates,brokoli,kereviz,havuç)püre haline getirdim verdim bugün bakıcısına agzına bile sürmemiş.elma püresini yemiş.bende yorgun geliyorum emziriyorum aksama dogru meyve suyunu veriyorm.bazen aksıyo yogurt işini bi türlü beceremiyorum bi türlü tutmuyo 3-4 gün oldu yoğurtta vermiyorum.sanki iyi besleyemiyormuşum gibi vicdan yapıyorum sonra.biraz önce de muhallebi yaptım ilk kez içine muz ezdim babası yedirdi tadımlıkda olsa sevdi gibi bakalım nasıl bi gece geçirecegiz....fisfisfis

16. 26 Şubat 2009
  17. nutez

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    benim oğlan obezmi olucak ne ne bulsa yiyor inan limona surat buruşturmuyor o derece yani.üzülme vijdan yapma canım sağlıklı olsun az yesin boşver zamanla oturucak zaten

18. 26 Şubat 2009
  19. zeynep_67

zeynep_67 Tosbam büyüyor.... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Bencede canım vicdan yapmana gerek yok bebeklerimiz arasında 1 hafta falan var meyve suyu veriyorum azar azar oda sadece elma havuç hiç hazır bişey vermedim..bir de yoğurt verdim ama midesi bulandı.Meyve püresinide dili ile itiyor buda ek gıdaya geçiş için uygun olmadığını yazıyor tüm kaynaklarda 1-2 hafta sonra deneyin diyor hiç zorlamıyorum 8.aya kadar yolu var üzülme bence sevgiler...