bebeklerimizin sinirli davranışları..:((

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve nazlxixmelek tarafından 16 Eylül 2009 başlatılmıştır.

16 Eylül 2009
    Konu Sahibi : nazlxixmelek
  1. nazlxixmelek

nazlxixmelek Y >>-('v')->> F =>~~K&K~~ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar ya benim kaan oğlan çok sinirli.. uyuturken eller ayaklar tepiniyor bu aralarda eliyle kafasına vurmaya başladı...
    normalde çok uysal kendi halinde bir bebek ama kıskançlığımız var iki kardeş olunca..
    bazen acaba ikisine yetemiyormuyum diyorum.. üzülüyorum oturup ağlıyorum..
    ikisininde benzer özellikleri olduğu gibi çok ayrı özellikleri huyları var..
    ama maşallah ikiside çok zeki çabuk kavrıyorlar..
    kerem bey nazlı olunca kucağa çok alınıyor kaan beyde çok içli hemen benide alın diye çırpınıyor..
    ayyy ne bileyim bu ara çok duygusalım.. akşam gittiğimiz davette kereme kaanın yerde tepinirken tekmeleri denk geldi çok ağladı tabi sofra başında oturdum bende ağladım..
    birini diğerin ayırmadan ikisine eşit davranmaya çalışıyorum gücümün yettiğince ama işde kaanın bu sinirli hallerini görünce üzülüyorum..

sizin kuzularda böyle sinirli davranışlar sergileyen varmı?

2. 16 Eylül 2009
  3. EU3

EU3 Guest

nazlıcım bence üzülecek bir durum yok, bende bir tane ama aynı şeyleri bazen bende düşünüyorum, yersiz o ayrı tabii:) sen iki taneyle başediyorsun ki bu da süper bir başarı bence, hiç üzme kendini canım

asabiyete gelince ilke çok uyumlu ve sakin bir bebek ama bazen sarı damarı tutuyor, özellikle birşey yapmak istediğinde engel oluyorsak ona sinir oluyor, mutfakta çöp kutusuyla oynamak istiyor mesela kucağıma alayım diye yaklaştığımda resmen kendini yere yapıştırıyorki alamayım, birde açsa ve biberonu tıkanmışsa çok asabi oluyor tepiniyor, söyleniyor yada çığlık atıyor

4. 16 Eylül 2009
  5. nazlxixmelek

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    denizanası sağol canım.. bilmiyorum elimden geleni yapıyorum ama takmadanda edemiyorum işde..
    açken çırpınışın saymamışım birde o var tabii. hiç sabrımız yok..
    bizde öyle böyle derken çocuk yetiştirmeyi öğreneceğiz..

6. 16 Eylül 2009
  7. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Nazlıcım gerçekten boşuna üzülüyorsun. Çünkü can çıkar huy çıkmaz demişler. Sonradan edinilen özelliklerinin yanı sıra bu çocuklar huylarıyla dünyaya geliyorlar. Ayrıca 2 yaş sendromu diye bir şey varmış. Hayır dediğimiz anda çocuklar sinirleniyor ve yapma dediğimiz şeyi yapmaya başlıyorlarmış. Kimileri buna daha erken başlıyormuş. Bu sırada yapılması gereken ilgisini algısını başka bir yöne çekmekmiş. Bu arkadaşımın doktorunun ona tavsiyesi.
    Bana gelince evet Banusu da çok sinirli bir bebek. Çok güleryüzlü, söz dinleyen bir bebek maşallah ama mesela televizyonda bir şey görüyor mesela bir köpek ona nasıl bağırıyor onunla kavga ediyor. Sinirleniyor resmen. Uykusu gelince saçını ve kulağını çekiyor ki hem de nasıl bazen kulağını kanatıyor. Çok üzülüyorum ben de ama yapacak bir şey yok. Yine bizi anlayorlarmış gibi sürekli onlarla konuşmak lazım bence. ıletişim her şeyi çözer kanısındayım. Sen de boylarına bakmadan hem Kaan la hem Kerem le konuş. Yapmalarını istemediğin hareketlerini neden yapmamaları gerektiğini anlat onlara. Bence anlıyorlar. Anlamasalar bile dinlemeyi öğreniyorlar. Bu da bir şey.

8. 16 Eylül 2009
  9. nazlxixmelek

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    julicim ne güzel açıklamışın..
    siz dedikçe aklıma geliyor keremde saçını çekiyor.. bazen hırsla titriyor elindeki şeyi kemirmek için..
    veee çoğu zaman konuşuyorum bende dün kerem bey gece kalkıp ağladı ama nasıl ağlama durmuyor içeri aldım gittim ayağımda sallarken sen akıllı bir bebeksin sen şöylesin böylesin şu şöyle olu bu böyle olur diye ben konuşurken oda ayağımda sızdı.geçende yazdım kaan beyi gece koynumda tatlım kaymaklım diye başlıyorum konuşarak uyutuyorum bazen ninni söylüyorum..
    dinlemeyi az çok beceriyorlar ama bazende hiç tınmadan devam diyorlar..çocuk işde dedirtiyorlar..
    birde bende dikkat ettim böyle sakince yumuşak ve gülümseyerek konuşulunca onlarda sakinleşiyorlar... bu ara hareketlenince bıdıklar bazen kızdırıyorlar bende bağırıp çağırıyorum kızıyorum onuda bilsinler yapmamaları gerektiğini anlasınlar diye..dedim ya yanlış doğru derken öğreneceğiz işde..

10. 16 Eylül 2009
  11. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    nazlıcım bu aralar bende bu durumdan şikayetçiyim ,çoookk uslu bir bebeklik döneminden çıkıp haylaz ve sinirli bir çocukluk dönermine girdik ve ben bu durumdan hiç hoşnut değilim..gece uykusunu deliksiz uyuyan çocuk şimdi 3-4 kez uyanıyor ,hemde ağlayarak ..uyumak için çok çaba sarfediyor ,saçını çekiyor ,kendini kasıyor ,bağırıyor,yani o kadar çok huy değiştirdiki bazen nazarmı değidi diyorum acaba ..ama sonra anlıyorum ki bunlar çocuk ve bu yaptıkları normal..napalım böyle büyüyecekler ,allah sana büyük sabır versin ,bir tanesi beni çıldırtmaya yetiyor bazen ,sen iki tane ile uğraşıyorsun..

12. 17 Eylül 2009
  13. LELAL

LELAL fınfık kurdum büyüyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    nazlıcım hiç üzme kendini
    valla ben diyorum ki bu bebeklerin bize yaşattıkları iki zaman dilimi var cc ler :))
    time of cinnet ve time of cennet :))
    ya da iki e hali de diyebiliriz
    eşref saati ve eşşek saati :)))
    ne zaman ne halde olacakları hiç ama hiç belli olmuyor ..
    duru genel anlamda açıkcası sinirli bir çocuk genelde kızar bağırır çığlık atar
    hattta çok kızmışsa elini yumruk yapıp bir sıkışı o suratını bir şekle sokuşu var ki kulaklarından burnundan ateş çıkacak sanırıyorum .. sonra da arkasında eeeeehhhh diye sesleniyor :)) alıştım ben bu duruma o ayrı ..
    julinin dediği gibi böyle durumda üstüne gitmeyip dikkatini başka şeye çekmeye çalışıyoruz çünkü üstelersek devamında aynı şeyi yapmaya ve daha da sinirlenmeye devam ediyor ..bu kez saç kulak çekilmeye kendine zarar vermeye başlıyor ..
    bu dönemlere alışmamız ve sabırlı olmamız lazım daha çooookk böle şeyler yaşayacağız ve göreceğiz.
    tabi senin işin çok daha zor.valla ben böle bir cadıya sahip olduktan sonra ikiz annelerini hep daha çok taktir etmişimdir.

14. 17 Eylül 2009
  15. yagmur77

yagmur77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    nazlıcım arkadaslar cok dogru belırtmıs.oncelıkle ben senı tebrık ederım bız bır taneyle ugrasırken sen ıkı taneyle ugrasıyosun.Allah kolaylıklar versın cnm
    gelelım durumuna cnm hıc uzulme ısın ıcınden cıkamadıgın an cok sınırlendıgın an aglamak ıyı gelıyorsa agla.kendını sakın sıkma.cunku aglamak cok rahatlatır.bebıslere gelınce yazılanları okudukca aha ıste benımde oglum boyle dıyorum yanı yalnız degılsın cnm.demekkı bızlerde boyledık dıyorum.her cocugun tepkısı farklıdır.ama onlarla tatlı dılle konusmanın her zaman faydalı oldugunu dusunenlerdenım tabıkı arada kendılerıne zarar verecek bısıye yoneldıklerınde tepkılı bır ses tonuyla uyarmak da yapılması gerekenlerden.oglum emeklerken gıtmesını ıstemedıgım yone dogru gıttıgınde hayır ı sureklı tekararlayıp tabı ses tonumu da ayarlayarak anlıyor ve u donusu yapıyor bana bakıyorsonra ona aferın ogluma dıyerek alkıs yapıyorum.ama bazen bu tutmuyor ve ınadına gıdıyor ya da yerde bana kızıp tepınıyor.o zamanda yaptıgının yanlıs oldugunu anlatıyorum ve opup sarılıyorum kucagıma alıyorum.
    julıcım 2 yas sendromundan bahsetmıs evet cok dogru cok kotu bır donem bunu arkdasımın oglunda cok fecı gordum hala da devam edıyor zaten.cok hırcın ve sureklı ben dılı var.bu durumdakı cocugun dıkkatını baska yone cekmek gerekıyor.aslında aynı durum bebısler ıcınde gecerlı yanı hırcın olduklarında dıkkatını dagıtan bır oyuncak yada evde gezıntı cok faydalı olabılır cnm.

16. 17 Eylül 2009
  17. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Nazlıcım aynı sinirli bebekten bizdede var.ceren de çok fena.

Bugün markette istediği alınmayan çocuklar gibiydi,mutfak çekmecesinden uzaklaştırırken.Nasıl diretiyor ve kendini çekiyor şaşarsın.

Bizdede saç çekme var,bende daha size bunu soracaktım ne zamandır.Kulak çekme saç çekme.Dedim çocuk psikopat mı ne :KK43:(

Bende bugün kağıt kopardı sonra ağzına aldı.Hayır dedim.Bi kaç defa sertçe kikir kikir gülüyo daha devam ediyo ağzına almaya.Eline hafifçe çekerek kağıdı aldım tekrar hayır dedim.

Acaba nasıl davranmamız lazım cidden.

ılgisini başka yöne çekmek doğru olan.Ama yaptığının yanlış olduğunu neden kavramak istemiyorlar?

ışlerine geleni hemen kavrıyorlar.Yani benim kız hemen alıyo.Ama hayırları dinlemiyo.

18. 17 Eylül 2009
  19. gulizgul

gulizgul gulizgul.blogspot.com Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    canımcım aynısıda bende de var komidinin çekmecesini açıyordu..açmasın diye bağladım dün akşam..sinirinden yerlere yattı..ağladı ağladı...sonrada uyudu..bunlar sanırsam normal süreçler canım..ama seninde dediğin gibi 2 tane olunca bu durumlar dahada fazlalaşacaktır..üzma tatlı canını..onlarda kendilerince dünyaya adepte olmaya çalışıyorlar...