Bebeklerimizle İlgili Çeşitli Sorular.....

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve nestle76 tarafından 19 Kasım 2009 başlatılmıştır.

19 Kasım 2009
    Konu Sahibi : nestle76
  1. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar aşağıda aklıma takılan sorular var

* biberondan kesmeye ne zaman başlamak lazım? alıştırma bardağına mı geçmek lazım önce? o zaman biberon mamasını nasıl vereceğiz?

* bizim oğlan küvetine sığmıyor artık...çok da dönüyor yıkanırken...siz nasıl yıkıyorsunuz?

* çınar park yatak da değil de kendi karyolasında yatıyor...ama karyolasına bebek nevresim takımlarının çarşafı küçük geliyor...her gece paçavraya dönüyor...tek kişilik çarşfalarımdan yayıyorum ama karyola ebatları için nevresim takımı var mı biliyor musunuz?

2. 19 Kasım 2009
  3. demircool

demircool kişisel rütbeymiş hıh Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    biberon fazla kullanmıyorum ben cnm o yüzden bilmiyorum tek su içiyor berru
    küveti hala kullanıyorum ben filesiz ama.ıçine su dolduruyorum komple havuz gibi öyle yıkıyoruz b
    bizim karyola büyümeyenlerden ve normal bu karyolalara uygun uyku setlerinden aldım onu kullanıyorum cok rahat yorganı felan kullanıslı

4. 19 Kasım 2009
  5. melek81

melek81 Herşeyin başı sağlık Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ben bıberon gecelerı kullanıyorum ama mama ıcın sadece.. en azından 1 yasına kadar kesın kullanırım bıberonu
    su alıstırma bardagından ıcıyordum cok hoslanmıyor..
    artık bardaktan ıcıyorum.

6. 19 Kasım 2009
  7. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    -bebek emmediği için biberon maması veriyorsan 2 yaşına kadar bir sakıncası olmasa gerek. benim bebeğim emiyor. biberon maması vermiyorum. suyu da alıştırma bardağıyla ya da pet şişeyle içmeyi seviyor.

-yıkanırken babası kucağında tutuyor ben yıkıyorum bazen. bazen de küvetinde otururken eline oyuncak veriyorum. oynarken eşimle yıkıyoruz.

-bilmiyorum. bizim oğlan park yatakta yatıyor dicem ama daha çok bizim yatakta yatıyor.

8. 19 Kasım 2009
  9. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    sanırım biberon işi biraz daha gidecek gibi görünüyor...banyo işine de çözüm bulmam lazım..biz de hergün onla beraber banyoya girersek yandık yani...kucakta duran bir çocuk değil ki..kıpır kıpır...nasıl yıkıyoruz allah biliyor yani...

10. 19 Kasım 2009
  11. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    bu arada kızlar çorbadan normal yemeğe geçtiniz mi? ben dün ıspanak, pırasa filan kavurdum...öyle yedi...acaba artık normal yemek formunda mı versek??yarında ızgara köfte vereyim diyorum...bu arada mama veren kızlar mama miktarını söylerken kullandığınız suyu mu yoksa mama ile karışmış halini mi söylüyorsunuz doktorunuza...mesela biz 180 cc suyla 210 cc mama içiyoruz ama ben doktora 180 diyorum hep...

12. 19 Kasım 2009
  13. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    hala biberon kullanıyoruz su için alıştırma bardağı almayı düşünüyorum mamayıda alıştıma bardağıyla içebilirler sanırım ama bende en az 1 yaşına kadar biberon kullanıcam
    banyo işini biz eski usul leğenle hallediyoruz kendi başına oturabildiği için sorun olmuyor hem geniş rahat oluyor
    nevresim konusunda tek kişilk nevresim alsan olmazmı
    kardelen bayadır normal yemek yiyor zaten ben o konuda pek kasmadım evde pişen yemeklerden veriyorum mama miktarına gelince 200 cc içiyor ben ne kadar içiyorsa onu söylüyorum

14. 20 Kasım 2009
  15. hayaletorka

hayaletorka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    biberonmu oda ne bnmki hiç kulalnmadığı için biberon suyu mamayı herşeyi kaşıkla halldeiyoz biz.banyo kousunda bend ehala kuvetinde yıkıyom.çarşaf konusunda bende altına bizim çarşafalardan katlayıp seryom.yemek konusunda bende artık ne yersek veriyom çorbayıda ama hergün günlük olarak yapıyom akşamda biz ne yersek yiyo .mama yı sadece sabahları kahvaltısında veriyorum onun haricinde yoğurt muhallebi tazı şelerler kapaıtyıoz aarayı benmki hala emdiği için geceleri mama vermiyorum.süt konusunda geçenlerde şu meşür tuğcu haocaya güvenip veriyim dedim valla o gece gazdan uyumadı sanırım bir yaşına kadar süt vermicem ağır geldi bnemkine

16. 20 Kasım 2009
  17. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Ben hala biberonla veriyorum 1 yaşını geçene kadar da veririm sanırım..
    Yıkama olayında ben tek giriyorum bacağımı küvete atıp onu oturtuyorum yıkıyorum.Yada eşim kucağına alıyor hemen yıkıyorum sarıp sarmalayıp giydiriyorum.Her gün yıkama olayımız olmadığı için sorun olmuyor..
    Park yatak kullanıyoruz biz.Kayınvalidem park yatağı aldığımızda nevresim takımı için kumaşlar seçtirmişti bana onları dikip nevresim takımı yapmıştı bende kullanıyorum işte.
    Bu arada Alya hala pütürlü beslenemiyor.Ve tadı tuzlu olanları sevmiyor.Çorbalarına bile cicibebe katıyorum.Düşünün durumun vehametini..

18. 20 Kasım 2009
  19. asiye1985

asiye1985 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım bende küvetinin içinde yıkıyorum eşimle bizde zor zaptediyoruz her yer su oluyor:KK43:
    biberon olayına gelince biliyorsun ben mama ile besliyorum baştan beri o yüzden bir kaç tane biberonumuz var ondan aşka birşeyle beslenmiyor alıştırma bardaklarını sevmedi.ama bir yerde okumuştum uzun süre biberon kullanan bebeklerin dişlerinde çürük oluşurmuş.biberon çürüğü deniliyormuş normal bardakla içirin yazıyordu mamasını ama benim oğlan içmiyor.