bebeklerin banyosunda tuz kullandınız mı?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve sayra tarafından 22 Eylül 2008 başlatılmıştır.

22 Eylül 2008
    Konu Sahibi : sayra
  1. sayra

sayra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ya arkadaşlar bebeğe banyo yaptırcaz kayınvalidem tuzlayalım diyor ama bunun dini hiç bi gerekçesi yokmuş sadece gelenkmiş ve bebeğe oldukça zarar verebiliyormuş sizler ne yaptınız kayınvalideme dedim ki neden tuzlanınca kokmuyor açıklama getirmesini istedim bilmiyorum bizlerde öyle yaparlardı diyor yani kafam karıştı...

2. 22 Eylül 2008
  3. Elis

Elis Guest

ilk defa duydum ...balikmi ayol bu tuzlamak filan,,,,yakarsin cocugu ..bosversene,yavrum agzi var dili yok derdini de anlatamaz......:KK46:

4. 22 Eylül 2008
  5. sayra

sayra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    sorma canım bıktım bu hurafelerden neler duyuyorum bi bilsen eskiler yaparmış tuz olayını bende duydum yani ama bebeğim doğduktan sonra araştırdım sadece gelenek olduğu yazıyor bilimsel bi açıklamsı yok yani sinir oldum..

6. 22 Eylül 2008
  7. Elis

Elis Guest

bosver sakin yapma canim...bebeklerin derisi cok hassas ve incedir Allah korusun mikrop kaparda cok icin yanar sonra...........kim ne derse desin yapma,,,senin cocugun degilmi canim kaynanada kimmis:eek:klava:

8. 22 Eylül 2008
  9. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    valla canim yap yapma ben karismam ama bebekken beni tuzlamislar hic oyle cok terlemem terim de kokmaz valla.. sen bilirsin yani bir zarari olsa bana olmus olurdu..

10. 22 Eylül 2008
  11. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    bende duymuştum ama yapmadım tabi...

ayrıca kızım kokmadı da zaten onların mis gibi kokusu yeter tuza ne gerek var....

12. 23 Eylül 2008
  13. ttuluk

ttuluk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yok böyle bişey arkadaşlar bizi tuzlamamışlarda biz pis mi kokuyoruz yani:kızgın::eek:klava:.O minicik meleğin taptaze ve narin cildini yakarsın ve Allah kurusun enfeksiyon oluşmasına sebep olursunuz o zaman kaynanan ben yaptım ondan oldu diyecek mi?

14. 23 Eylül 2008
  15. seyra

seyra *Canım Prenseslerim* Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ay ilk defa duydum.turşu yapar gibi :)

16. 23 Eylül 2008
  17. edaa_edaa

edaa_edaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    63
    Ödül Puanları:
    113
    bende duymuştum ama beni yıkadılar mı öyle tuzlu suyla bilmiyorum bebek büyüdüğünde teri kokmasın diye tuzlu suyla yıkıyorlar ama zaten suyuna bir tutam tuz atılır bebegin cildine zarar vercek kadar değil tabi siz annesiniz daha iyi bilirsiniz ben sadece duyduklarımı yazdım allah bebeklerinizi analı babalı büyütsün.

18. 23 Eylül 2008
  19. selma_selma

selma_selma karanfil... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet teri kokmasın diye bebeği yıkadığınız suya bir tutam tuz koyup yıkıyorlar.Benimde kaynanam söylemişti ilk doğumumda ve yaptık bir zararı falan yok arkadaşlar.Sadece bir tutam tuzu kovanın içine attık ,eridi ve o suyla da yıkamıştık.Gerçi batıl bir inanç ama kaynanalar durmuyorlar ki,illede eskiden yaptıkları şeyleri uygulamak istiyorlar.Bizde küsmesin diye yapmıştık:)