Bebeklerin başında konak oluşumu

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve blueflower tarafından 16 Aralık 2009 başlatılmıştır.

16 Aralık 2009
    Konu Sahibi : blueflower
  1. blueflower

blueflower İki kuzusuyla musmutlu =) Üye

Beğenildi:
    2.536
    Ödül Puanları:
    238
    kızlar bebişeleriniz başında konak oldu mu hiç??? biziminde var nasl geçirebilirim acaba... bi yerde banyodan önce bebe yağı sürün sonra yıkayın dedi geçmedi,bugünde zeytinyağına yemek sodası biraz karıştırıp sürmemiz söylendi onu da yaptık... başka bir çaresi varmı bildiğiniz...

2. 16 Aralık 2009
  3. merhem

merhem Kaan Emir'in annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım aynı sorun bizde de var . Doktorumuz kortizon içeren kremlerin olduğunu ve bu kremlerin konağı hemen geçirdiğini söylemişti ama kendisi tavsiye etmedi.Sık sık banyo yaptırmamızı ,banyodan yarım saat önce konak olan bölgeye bebe yağı, saf zeytinyağı yada badem yağından herhangi birini sürüp banyo sonrasında bebek tarağıyla yavaşça taramamızı söyledi.
    Şimdi biz iki günde bir banyo yaptırıyoruz ve öncesinde bebe yağı sürüyoruz.Taradığımızda kabuk kabuk kalkıyor, epey bi azaldı hatta geçti gibi.
    Ama şimdi başka bir sorunumuz var oğlumun vucudunda kırmızılıklar var ve derisi soyuluyor egzama olabilirmiş .:ecrin_bebek:senağlama

4. 16 Aralık 2009
  5. blueflower

Beğenildi:
    2.536
    Ödül Puanları:
    238
    canım o zaman benim yaptığım işlem de doğru sağolasınkaydirigubbakcemile5 vücudunda kızarıklık bizde de olmuştu bizim doktor ince giydirin bebeği demişti ki inan ben hiç kalın giydirmem, daha ince penye tarzı giydirmiştim ve geçti... bazen yine tekrarlıyor ve ben bi süre badisiyle bırakıyorum sadece ve inan sonrasında geçiyor dene istersen a.s

6. 16 Aralık 2009
  7. merhem

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sıcaktanmıdır gerçekten 2 faklı doktora götürdük biri alerji diğeri egzama olabilir dedi. Haftaya cildiye doktoruna götürücem görsen sırtı komple krmızı ve elimi sürdüğümde sanki kum dökmüşler gibi göğüs kısmında yer yer kırmızılıklar var.:çok üzgünüm: Offfff offfffff....

8. 16 Aralık 2009
  9. blueflower

Beğenildi:
    2.536
    Ödül Puanları:
    238
    özlellikle göğüs kısmı ve boğazının altıysa bizimki gibi olabilir canım bi bak bakalım

10. 16 Aralık 2009
  11. lllalll

lllalll b@rış ve @loş'un @nnişi:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    kıızmda hiç olmamıştı konak oğluşumda oldu dr. götürdüm .bana zeytinyağının içine yarım bebe aspirini ez ve bebişin başına güzelce sür 10.dak beklet sonra yıka ama yıkarken hafifce konak olan bölgeye elinle masaj yap geçene kadar her banyo öncesi bu uygulamayı yappp dedii ve şuan yok ikikez yaptım sadece bunu birde yıkadıkdan sonra başına şapka takmaaaaa...güzelce kurula saçınıııı....yerimseniben...

Son düzenleme: 16 Aralık 2009
  12. 16 Aralık 2009
  13. blueflower

Beğenildi:
    2.536
    Ödül Puanları:
    238
    aah ahhh lalim zaten bizim sıpa şapkayı hiç sevmiyor... sokağa çıkarken bile kavga dövüş takıyoz ama pes ediyo sonunda kaydirigubbakcemile3 dur bakalım bi sonraki banyoda aspirini deneyeyim sağol canım opuyorumnanaktan

14. 16 Aralık 2009
  15. lllalll

lllalll b@rış ve @loş'un @nnişi:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    aynen cnm bizde şapka ve eldivenden nefret ediyoruz takınca kıyametleri kopartıyorr.....ve kıyafetlerini çıkartırken sorun yok ama giydirirken çıldırıyor elinden gelse çıplak dolaşacakkkkkk:S

16. 16 Aralık 2009
  17. merhem

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım özelikle sırt, boğaz altı, koltuk altı bölgesinde göğüs kısmındaysa yer yer kırmızılıklar var ev 21-22 derece üzerinde uzun kollu bady ve pijama üstü altındaysa 2 kat çorap ayaklı pijama ve alt eşofman var. Çok mu kalın giydirmişim sence bidr senin bebektede deri soyulması varmıydı?

18. 16 Aralık 2009
  19. Revolucion

Revolucion artık iki aşkım var :P Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar benim sıpanın başında hiç olmadı konak ama saf ve iyi rafine zeytin yağı kullnamanı tavsiye ederim bu işlem için sakın bu marka zeytin yağlarını kullanma çünkü katkılılar. zeytinin memleketinde oturduğum için biliyorum tadından bile anlaşılıyor daha beter edebilir.bende tanıdıklara özel hazırlatmıştım oğlum için.ayrıca aklınızda bulunsun hastahaneden çıkarken bebek hemşiremiz söylemişti yıkandıktan sonra bebek pudrasıyla tara kafasını konağı engeller diye hemde terlemesinide önlüyo.