bebeklerin dis temizligiii

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve EU2 tarafından 13 Eylül 2009 başlatılmıştır.

13 Eylül 2009
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

kizlar bebislerin incileri nerdeyse hepsinin cikti bizimkiler cok cabuk büyüyor yarin dis fircasi alicam bebise discime sordum dis macunu kullanmayin dedi
    disleri gelmeden öncede meyva püreleri verdigim zamanda sormustum dis eti temizligini nasil yapiyim diye parmaginizla gecin demisti

parmaga gecirilen plastik seffaf dis fircalari var onlardan kullanmistim büyük oglumda simdi tekrar alicam
    aksamlari yatarken sadece emzirip su yada papatya cayi veriyorum
    dis etine masaj yapicak sekilde fircaliyorum

sizler hangi dis fircasini kullaniyorsunuz hangilerini öneriyorsunuz gamyoncuiremsu​

Son düzenleyen: Moderatör: 13 Eylül 2009
  2. 13 Eylül 2009
  3. asiye1985

asiye1985 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım bende parmağa geçirilenden almayı düşünüyorum bir yerde görmüştüm çok hoşuma gitmişti.

4. 13 Eylül 2009
  5. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    aaa ben bu konuda hiçbişey bilmiyorum :kedi: bebişlerindemi diş temizliği oluyo bizde daha diş yokkkk çıksın başlarız gamyoncuiremsu

6. 13 Eylül 2009
  7. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    bizim doktorumuz katı gıdalardan sonra biraz su içirin dedi,onun dışında temizliğe şimdilik gerek duymadı.

8. 13 Eylül 2009
  9. EU2

EU2 Guest

bende discime sordum tatlim cocuk doktoruna sormadim

Süt dişleri normal dişlere oranla daha çok organik madde içerirler, bu nedenle çürümeye daha yatkınlardır, daha kolay ve hızlı çürürler.

Çocuklar, çürüğün erken döneminde görülebilen soğuk sıcak hassasiyeti ve hafif ağrı gibi sinyalleri zamanında yorumlayamazlar. Olayı ancak dayanılamayacak kadar ağrı olmasında fark ederler ki bu durumda çok geç kalınmış olabilir.

Çocuklar ağız bakımına yetişkinler kadar dikkat edemezler. Çocuğun el becerisi, merakı ve ebeveynin tutumu diş fırçalama alışkanlığını belirler.

Özellikle annelerin sıklıkla yaptığı bir hata da emzik ya da biberonu şeker, reçel vb. gibi gıdalara batırarak çocuklara vermeleri veya uyku aralarında şekerli süt, meyve suyu gibi gıdalara alıştırmalarıdır. Böylece beslenme düzensizliğinden dolayı dişler çürümeye yatkın hale gelir.

ben dis konusunda cok hassasim bir bucuk yasinda basladim büyük oglumu her 3 ayda bir disciye götürmeye.. kontrole ilerde disciden korkmasin diye .... suanda 4 yasinda cok istekli gidiyor disciye hic korkmuyor yerimseniben

10. 13 Eylül 2009
  11. pisicik_26

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    ne güel ben hayatımda bir kere gittim oda çekti dişimi bi daha aman aman dişçi denildiğinde bile içim ürperiyo cani kadın hiç acımadı valla...:eek:klava:

12. 13 Eylül 2009
  13. EU2

EU2 Guest

:eek:klava: :eek:klava: :eek:klava: evet ya cok aciyor bazenleri kücüklügümde bir disim gitti benim..... suclusu annem dikkat etmediler dis sagligima cikicak demislerdi cikmadi o dis kötükedihüso
    oyüzden ben daha dikkatliyim cocuklarimin dislerine
    sizin incilerinizde gelir tatlim yakinda cok seker görünüyorlar kissss gülerken opuyorumnanaktan

14. 13 Eylül 2009
  15. DilekYazar

DilekYazar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yaaaaa emirin daha dişi çıkmadı ne zaman çıkacak çıksın artık.

16. 13 Eylül 2009
  17. sunseet

sunseet ARDA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    aynen dilek bizimde çıkmadı 4. ayından beri doktor çıkıcak artık çıkıcak artık diyo 7 bitti eee artık çıkar herhalde çıksın istiyorum ama emerken nası olucak aklım hayalim ermiyo diş yokken bile ısırıyo kereta
    o diş temizleme aparatındanda bendede var ben onu damaklarını kaşımak içinde kullandım bi kaç kere

18. 13 Eylül 2009
  19. pisicik_26

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    evet yaaa artık büyüdük çıksa bizim dişlerimizde..