Bebeklerin Göbek Kordonu Ne Zaman Düşer ?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve Nilmisra tarafından 8 Nisan 2008 başlatılmıştır.

8 Nisan 2008
    Konu Sahibi : Nilmisra
  1. Nilmisra

Nilmisra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Beğendikleri:
    22
    Ödül Puanları:
    38
    benim oğlum 16 günlük oldu ve halen göbek kordonu düşmedi . Doktorumuz hastaneden çıkarken düzenli olarak günde 2 kez gazlı bezle temizleyip sarın dedi . bakalım ne zaman düşecek ?

2. 8 Nisan 2008
  3. melser

melser Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    benim bebeğimin 1 haftalıkken düştü gazlı bezini açmaya korktuğumdan alkolü pamukla hergün kordonun kenarlarını silip ıslatmıstım

4. 8 Nisan 2008
  5. elanurum

elanurum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim bebegiminde 15. günde düşmüştü ,herkesin enfazla bir hafta sürüyordu ben çok korkmuştum niye düşmüyo diye
    bana doktorum bebegin göbegi düşmeden yıkama dedigi için hiç yıkamamıştım bi arkadaşım ve annem sürekli yıkayalım diyordu ben inat ediyodum sonunda tekrar doktorumu aradım yıkayabilirmiyim diye sordum bu kez doktor yıka dedi ve 2.yıkamada bebişimin göbegi düştü:)
    sen yıkadın mı bebegini bilmiyorum ama eger yıkamadıysan mutlaka yıka...

6. 8 Nisan 2008
  7. keri34

keri34 derinin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaım bızımde dun gece 10 gunlukken dustu gobegımız.bız hergun alkol doktuk gobegıne.herkesın farklı zamanlarda dusuyor merak etme artık sızınkıde duser

8. 8 Nisan 2008
  9. cananfs

cananfs Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim bebegiminki 8.günde düşmüştü.dogar dogmaz ve sonraki gunlerdede yıkandı kızım,sanırım yıkayıp yıkamamakla pek bir alakası yok.sen dr.una bir danış istersen,batıconlu sıvıyı gazlı bezle ıyıce gobegın iç kısmın ayedırmek gerekır,yoksa içten beslenip orada uzun sure kalabılır.

10. 8 Nisan 2008
  11. Mev*Can

Mev*Can Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenildi:
    55
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim kızımın göbeğide 5 günlükken düştü..ben zaten 5 gün hastenede yattığım için göbek bakımını günde 1 defa hemşireler yapıyodu..göbeği düşüncede yaktılar her hangi bi mikrop akıntı olmasın diye..göbeği düştükten 2 gün sonra yıka dedi doktor..

12. 8 Nisan 2008
  13. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benım bebısın gobegı tam 5 gunlukken dustu ama ben gobegını sarmadım sadece gazlı bez ve alkolle temızledım sarılınca nelı kalıyor ve dusmesı gecıkıyor

14. 8 Nisan 2008
  15. EU3

EU3 Guest

benim bebeğiminde haftasına düştü ve göbeği düştükten 2 gün sonra yıkadık günde 2 defa alkol ile pansumanı yapıldı ve sarılmadı.yıkanmayla bi alakası yok sanırım.

16. 8 Nisan 2008
  17. inciboncuk

inciboncuk Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimki 8. gün düştü ben hergün yıkadım gazlı bez falan da yoktu açıktaydı göbeği ama bildiğim kadarıyla havayla teması ve ıslak kalmamsı gerek sabah akşam da alkolle (ortasını değil) kenarlarını silmek gerek düştükten sonra da bir kaç gün kanama olması normalmiş (tabi az miktarda)

18. 9 Nisan 2008
  19. Nilmisra

Nilmisra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Beğendikleri:
    22
    Ödül Puanları:
    38
    yok hayatım henüz bebeğimi hiç yıkayamadım . doktor göbeği düşmeden yıkama demişti . yavrum benim artık ekşi ekşi kokmaya başladı .