Bebeklerin ilk kahvaltı menüleri nasıl olmalı?

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve wetw tarafından 23 Şubat 2010 başlatılmıştır.

23 Şubat 2010
    Konu Sahibi : wetw
  1. wetw

wetw Mucizenin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba.. Kızım 6 ay 1 gnlük.. Ek gıdaya başlayalı 1,5 ay oldu. Kahvaltıya ise yeni yeni başlıyorum. Ben 2 çay kaşığı pekmez, 2 çay kaşığı labne peyniri, 1 kabuğu soyulmuş zeytin, iyi pişmiş yumurtanın sarısının 1/4'ünü veriyorum. Ama bisküvi mi ekmek mi, bu tarz birşey nasıl vereceğim? Bunları ben tek tek kendi yediğimiz gibi verdim ve o da yedi. Ama okuduğuma göre bunlar karıştırılıyor sanırım. Ben yanlış mı yaptım?:eek:

2. 23 Şubat 2010
  3. ahsen26

ahsen26 şennur Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hayır tatlım yanlış olurmu.hepsinin tadını ayrı ayrı almış ne güzel.doktorumuz bize ekmek içini devam sütüyle ıslat demişti.biraz tereyağıda koyabilirsin,ben öyle yapıyorum.nasıl yiyorsa bebeğin öyle ver.ben iki türlüde veriyorum.ama zeytin vermek hiç aklıma gelmemişti.yarın sabah deniycem.

4. 23 Şubat 2010
  5. wetw

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Yarın sabah vereceksen bu geceden suya koy, tuzu aksın.. Valla ben doktora falan sormadım aslında. Ben asılyiyorsam ona da öyleverdim. Tek tek yani.. Bulamaç haline getirerek değil.. Bilerek falan da yapmadım. Ama dediğim gibi ekmek kısmı boş kaldı bizde. Ekmeği suyla ıslatp verdim ama damağına yapıştığı için zorlandı. Diğerlerini birbirine karıştırmadan verdim ve o da yedi.

6. 24 Şubat 2010
  7. gokay072664

gokay072664 Annesinin Bitanesi DEFNE Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    merhabalar.. benim kızım da 6 ay 1 haftalık. 2 gündür devam sütüne 2 bebe bisküvisi 1 tatlı kasıgı pekmez, labne peyniri 1/4 yumurta ve 1-2 kaşık milupa 8 tahıllı kahvaltı maması karıstırıyorum ama yemiyor. 1kaç kaşık anca alıyor. normalde bunları tek tek yedirince cok güzel yiyor. sanırım bu karısımı bırakıcam tek tek yediricem.. belki bir süre sonra tekrar denerim..

8. 24 Şubat 2010
  9. inci mercan

inci mercan yorgun polyana Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızım şu an onbir aylık zamanında ek gıdaya başlamamıza rağman şu an nekahvaltılık ne de çorba hiç bir şey yediremiyoruz vitamin ve iştah şurubu kullanıyorum sma mama kullanıyorum ne güzel sizinkiler yiyormuş ben daha ne yapayım arkadaşlar bu konuda çok dertliyim

ilahiyatci ve kimyager bunu beğendi.
  10. 24 Şubat 2010
  11. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    henüz doktorumuızla konuşmadık canım ama ablamdan aklımda kalanlar ıhlamur çayına yada papatya çayına papatya çayı hazır oldugu için ben düşünmüyorum ıhlamuru tercih ederim heralde bebe bisküvisi pekmez tuzu cıkartılmış peynir ve yavaş yavaş diğer kahvaltılıklardan

12. 24 Şubat 2010
  13. wetw

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Sezencim merhaba,nasılsın? Bebişin nasıl? Biz 6. ayı doldurduk, bugün aşılarımızı oldk yarın da doktora kontrole gideceğiz. Doktora nasıl vermem gerektiğini soracağım. Ama tek tek vermek bana mantıklı geliyo..Bebe bisküvisini de kendi sütümle ya da meyve suyu ile ıslatmayı düşünüyorum...

14. 26 Şubat 2010
  15. adescik

adescik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ayrı ayrı vermen daha mantıklı tadlara alışması açısından bulamaç yapınca sonra kahvaltı ettirmek zor oluyormuş.. dr kadir tuğcu yu takip ediyorum bebklere zeytin önermiyor..

16. 28 Şubat 2010
  17. hacew

hacew Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim bebeğim 6,5 aylık.kakvaltısını şöyle hazırlıyorum.
    hipp organik yulaflı adında sadce içinde yulaf unu olan mamayı ıhlamur yada papatya çayıyla ocakta muhallebi kıvamına getiriyorum.içine önceleri lable koyuyordum şimdi geceden suya koyduğum beyaz peyniri yine geceden ıslattığın iki tane günkurusunu, iki çay kaşığı pekmezi katıyorum. yumurtanın sarısını haftada iki kez koyuyorum.ayrıca bu karışıma bazen muz bazen elma koyuyorum kızım severek yiyor. geçenlerde dut kurusunu ufalayıp kuydum onuda yedi maşallah.ben bebe büskivilerinin kahvaltıda kullanılmasını doğru bulmuyorum.bebe büskivisini yoğurduna karıştırıyorum.onuda hipp marka kullanıyorum.hem şekeri az hemde içinde yumurta yok.

18. 28 Şubat 2010
  19. mirisa

mirisa Sensiz bir an yaşamayalım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Halk ekmek bayiilerinde çocukların zeka,beyin ve bedensel gelişimini destekleyen ufak paketler halinde tanesi 250 krş'a satılan hatta bir çocuğun bir öğünlük ihtiyacını karşılayabilen ALTIN EKMEK çıktı el değmeden üretiliyor biliyorsunuz canım bizimkiler bebek olduğu için 4/1 ini katabilirsin benim oğlum 8,5 aylık ben birtanesini birgünde 4 öğüne bölerek birgünde bir tam vermiş oluyorum içeriğide çok güzel dışında okuduğunuzda anlayabileceksiniz üstelik en önemli özelliği keçiboynuzu pekmezi olması demir ihtiyacını karşılıyor.Demir eksikliği olan bebekler için bir + :) sevgiler