bebeklerin korkulu rüyası gaz sancısı

Konusu 'Mart Anneleri' forumundadır ve sheylaa tarafından 17 Mart 2009 başlatılmıştır.

17 Mart 2009
    Konu Sahibi : sheylaa
  1. sheylaa

sheylaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bebişlerimizi sağlıkla kucağımıza aldık.ama malesef acılarını dindirmekte yeterli olamıyoruz her zaman.gaz sancısı denen kabustan meleklerimizi korumanın yolunu hep birlikte bulalım.tıp bu konuda hala yeterli değil.bildiğiniz doğal yöntemler varsa burda paylaşalım.hadi anneler buraya...

2. 17 Mart 2009
  3. sheylaa

sheylaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ilk olarak ben yazıyorum.bebeğim 15 günlük bile değil henüz.onun için her şurubu her ilacı kullanamıyorum.rezenenin iyi geldiğini duydum bi kaç yudum veriyorum arada iyi geliyor gibi.ama şiddetli olduğunda dayanamıyor minişim.o ağlıyor ben de başında ağlıyorum.biliyorum geçecek ama dayanamıyorum.nurse harveys diye bi şurup aldırdım ama o da bir aydan önce verilmiyormuş,2 hafta daha ağlamaya devam :çok üzgünüm:

4. 22 Mart 2009
  5. cerez

cerez Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim annemden bi öneri.. bugün ilk defa bende yaptim.. anca cesaret edebildim..

poposuna ucunu kremledigim dereceyi soktum ve cok cok az asagi dogru asildim dereceyi.. ve pirtlatti kizim, rahatladi..
    ama yinede dikkatli olun.. kakalarinida yapabilirlermis.. tedbirli olmak lazim
    :1rolleyes:

6. 22 Mart 2009
  7. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    rezeneyi ben kendim içiyorum süheylacım.bebeğime 1 ayı geçmesine rağmen hiç vermedim.sütümden de geçiyor sanırım ne zaman içip sütümü versem rahatlıyor çünkü

8. 22 Mart 2009
  9. cagancuk

cagancuk küçük aşkımla çok mutlym Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben kasım annesiyim çok şükür gaz sancılarımız sona erdi darısı başınıza.sana yaptıklarımı anlatayım iyi gelir belki.
    bi çay bardağı su ile bi çay kaşığı çörek otunu kaynat ılık ılık günde bi kaç defa bi iki çay kaşığı içir.
    elma yağıyla(adaçayı yağı olarakta geçiyo)ayaklarının altına ve karnına masaj yap.sonra ısıttığın küçük bi bezi karnına koy.çoraplarınıda ısıtıp giydir.
    sab simplex diye bi gaz ilacı var onuda içirebilirsin bize çok iyi geldi ama şimdi çok küçük kullanabilirmi bilmiyorum.
    yine neo baby diye bi gaz ilacı var onuda verebilirsin.
    sabahları bi çay kaşığı çörek otu yağı içirebilirsin.
    kekik suyu verebilirsin ama çok verme kansızlık yapabilir.
    ayva dana diye bi ot var kaynatıp onun suyundan verebilirsin bi kaç kaşık.
    belki iyi gelir canım ben hepsini denedim çok faydasını gördüm.bu arada kaynamış çörek otlarınıda sen ye sütündende geçer.çok zor bişey benim oğlum çok gazlıydı çok çektik ama üçüncü ayına girince rahatlıyo biraz şimdi ise bişey kalmadı.geçicek yani merak etme.kolay gelsin sana.

10. 22 Mart 2009
  11. albanian

albanian Guest

bana da doktorum bitkisel bir damla önerdi.zinco diye.gaz olsun olmasın kullan dedi.2 gündür rahatız çok şükür.

12. 23 Mart 2009
  13. sheylaa

sheylaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ayy süper öneriler kızlar çok sağolun hepiniz.çörek otunu rezeneyi ve zincoyu denedim üstüne bi öneride annemden anason çayı içirdik bebişe.baya ii geldi gibi.ama bakalım sadece bu gece rahat yattı umarım tesadüf değildir :Saruboceq:

14. 23 Mart 2009
  15. Lazanya

Lazanya ezik püsküvüt Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben metsil damla kullanıyorum doktorumuz barsakta çözülez o ilaç dedi zararı yok kullanabilirsiniz dedi emdikten sonr sabah öğlen ve de gece ikişer damla emziğe damlatıyorum.buarada bezini değiştirirken bacaklarına antreman yapıyorum ileri geri hareketler o da rahatlatıyor.ayrıca anne ne yer içer kendine gaz yaarsa bebek de aynı şekilde olduğu için ve herkesin yeme krteri farklı olduğu için kişisel değerleri baz al canım örneğin muz sana gaz yapmayabilir ama bana yapar:)

16. 23 Mart 2009
  17. bavse

bavse Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    anason uyku yapar çok sık kullanma bağımlılık yapmasın.

18. 25 Mart 2009
  19. sheylaa

sheylaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    hmm doğru anason bağımlılıkta yapar uykuda bu son kullanmıycam belki kendim içerim onada benden az geçer.yada en iyisi boşver dimi.9 günümüz kaldı nurse harveys e başlıycam iyi gelir inşallah hadi hayırlısı bakalım :Saruboceq: