bebeklerin sallanması

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve zeynepxoxzdil tarafından 26 Kasım 2008 başlatılmıştır.

26 Kasım 2008
    Konu Sahibi : zeynepxoxzdil
  1. zeynepxoxzdil

zeynepxoxzdil aşkların en tatlısı Giray Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Slm arkadaşlar
    malum birçoğumuzda kvalide var bizimkisi 1 haftadır yanımızda ve karışmadığı birşey yok çok şükür.şimdi de tutturdu bir yerde duymuş
    Bebekler beşikte veya ana kucağı gibi yerde sallanmamalıymış beyninde tahribat yapıyormuş?
    Çok mrk ediyorum böyle birşey varmı yoksa kendimi uydurdu ben sallıyorum bebeğimi eğer doğruysa yalnış birşey yapmak istemem elbette.:uhm:

2. 26 Kasım 2008
  3. meran07

meran07 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Bende sallamaya çok karşıydım zeynepcim ama kayınvalidem ve teyzem sallamak faydalı diye duymuşlar.bugun kontrolumuz vardı özellikle sordum doktorumuza,sallamanın faydası bile varmış orta kulak için hatta sallanan çocuklar endorfin yani mutluluk hormonu salgılıyorlarmış..ama hafif bi ritimle ve özellikle kucakta annenin kokusunu alarak...bende sallasam mı diye düşünmeye başladım yani.

4. 27 Kasım 2008
  5. beyazzzambak

beyazzzambak Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben de internette sallamak beyinde tahribata yol açıormuş diye okumuştum

6. 27 Kasım 2008
  7. celen35

celen35 bodruma da gittik beraber :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    ben sallıorum.önce kucakta basladık şimdi ayakta devam ediyorz.baska carem yoktu...gerci bunuda artık yemio bizm zilli...bakalım sırada ne var?

8. 27 Kasım 2008
  9. ficipi

ficipi ............... Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    ben yatağının sallanma aparatını cıkarmıştım hatta hıc takmamıştım.sallamama kararımı cok onceden almıştım cunku..sallamayı doğru bulmuyorum ben ve sallamıyorum. memede uyuyp kalınca kucağımda bıraz daha tutup ııce kkumu almasını sağlıyorum.yetrınce mutlu luyordur heralde..

10. 27 Kasım 2008
  11. gxuxl-xsxen

gxuxl-xsxen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende sallamak istemeyip ancak mecburen sallayanlardanım başka çaremiz yok başka türlü durmuyo ve uyumuyo ama beyinde tahribat yapsaydı birçok insan beyin özürlü olurdu olurdu bebeklerin %90ı belki daha falzlası salanıyodur eminim hele eskiden beşiklerde langur lungur sallanırmış
    bebek sallanmadan duruyorsa ne ala ama durmuyorsa başka çare yok morarana kadar ağlatacak halimiz yok bizimki kucakta sallanmayıda kabul etmiyor illa ayakta sallancak hatta bazen onuda kabul etmiyor battaniyeye yatırıp eşimle salıncak yapıp sallıyoruz ama mümkün olduğunca yavaş sallıyoruz

12. 27 Kasım 2008
  13. ozlemehm

ozlemehm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende sallıorum mecburen göbek fıtığı çıktı oğlumda doktor sakın ağlatma ilerler dedi sürekli başındayım ağlamasın diye şişiliği indi bu ay.beşikte ayakta kucakta her türlü salladık hatta elde battaniyede bile salladık geçen hafta ist.da annemlerdeydim mecburen orda beşik olmadığı için elde battaniyede salladık çok zor öyle sallamak kolları kopuo insanın allahtan alışmadı sürekli ister tek başına napcan falan dediler ama küçükler daha anlamıolar
    sallamak faydalı beyni geliştirio diye duydum bende hatta akşam kayınpeder söyledi geldikçe ayağında sallayıp uyutuo o da

14. 27 Kasım 2008
  15. myprecious

myprecious Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben de sallamaya karsıydım ama besiğinde alıstı ve hafif sallamalarla uyutuyoruz kızımı...benimki şimdilik kucaga alısmadı beşiğinde daha mutlu..bu seferde heryerde beşik iister diye koruyorum :KK43:

16. 27 Kasım 2008
  17. kimselerbilmez

kimselerbilmez pamuk şekerim benim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sallamak beyinde hasar bırakıyorsa desenize hepimizin beyni hasarlı:bbo:bende sallıyorum çünkü kendi kendine uyuyamıyor benim kuzum.çok sarsmadıkça sakıncası yoktur heralde

18. 27 Kasım 2008
  19. prensesim33

prensesim33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadasım sana tamamıyla katılıyorum.şimdilerdeki bebek büyütme anlayışı ile eski çok farklı ama sanki eskiler bişey bilmiyor ya da hepsi yanlış o zaman senin de dediğin gibi bizim yaşamamız ya da hasarlı olmamız gerekirdi.