Bebeklerine Domuz Gribi Yaptıracaklar veya Yaptırmayacaklar Sbepleriyle Yazarmısınız?

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve 8tugce8 tarafından 16 Kasım 2009 başlatılmıştır.

16 Kasım 2009
    Konu Sahibi : 8tugce8
  1. 8tugce8

8tugce8 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    73
    merhaba arkadaşlar bu konuda fikir alış verişi yapmamız hepimiz açısından iyi olacaktır bebeklerinize domuz gribi aşısı yaptıracakmısınız veya yaptırmıyacakmısınız veya yaptırdınızmı,nedenleriyle burada tartışalıma.s.:nazar::nazar::nazar:

2. 16 Kasım 2009
  3. 8tugce8

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    73
    arkadaşlar bugünden itibaren bebeklere aşılar yaptırılmaya başlandı 2.risk grubuna yani,ben bu konuda çok kararsızım,ama Allah korusun bu hastalık bulaştımı sonuçları çok kötü oluyor aşıda ise sadece allerji yapma riski var yani kararsızım

Son düzenleme: 16 Kasım 2009
  4. 16 Kasım 2009
  5. ebrartuba

ebrartuba Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben yaptırmayı düşünmüyorum.bebeğimede büyük kızımada yaptırmıcam.tam olarak yan etkilerin ne olduğu bile belli değilken riske atamam.

6. 16 Kasım 2009
  7. gulfemim

gulfemim sevgin tarifsiz bebeğim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben de yaptırmıcam.domuz gribinin diğer grip türlerinden daha tehlikeli olduğunu düşünmüyorum.nihayetinde aşının da birçok yan etkileri var.

8. 16 Kasım 2009
  9. 8tugce8

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    73
    sağolun kızlar cevaplar için,bizim dr yaptırmamdan yana onunda küçük çocuğu var yaptıracağını söyledi yinede size bırakıyorum kararı siz vereceksiniz dedi,ama çok zor bir karar,bazı dr. civadan dolayı önermediklerini fakat civanın tüm aşılarda eser miktarda olduğunu söyledi yumurta allerjiside yoksa olabilir dedi,bende çok korkuyorum bilmiyorum yaa tv. izledim bir bayan bebeğine yaptırıyordu biryandanda ağlıyordu aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık:çok üzgünüm:eşimide ikna edemedim bayrama 2haftalığına 2ayrı ile birden gideceğiz sülale çok kalabalık gezmem ben elifide götürmem ama yinede hastanede çalışan sağlıkçı doktor çok çoğuda bu aşıyı yaptırmadı

10. 16 Kasım 2009
  11. 8tugce8

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    73
    evde kalsaydık hiç düşünmezdim bende sizler gibi ama şimdi ciddi anlamda düşünüyorum

12. 16 Kasım 2009
  13. denizela

denizela Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bizim dr da sizinkiyle aynı şeyleri söyledi bende ilkokula giden bi çocuğum olsa yaptırmazdım ama allah korusun ela ya geçerse sonucunu düşünmek bile istemiyorum ,dr un söylediği kararı size bırakıyorum ancak bulaşırsa etkisi yan etkilerden çok daha kötü olacaktı.bende gezmem ama yaptırmam diyordum ama şimdi ela ya bulaşır ve hastanelik olursak onun vicdan azabıyla yaşayamam diye düşünüyorum ama eşim hala kararsız :KK43:

14. 16 Kasım 2009
  15. elavinya

elavinya Başarmanın yarısındayım,başaracağım dedim çünkü :) Üye

Beğenildi:
    484
    Ödül Puanları:
    188
    bende düşümüyorm zaten hep evde

16. 16 Kasım 2009
  17. dozkan

dozkan Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    kesinlikle yaptırmayacağım.
    yengem hemşire ve hastanelerinde iki hemşire aşı yüzünden yoğun bakımda yatıyo.
    öyle sadece yumurta alerjisi olanlara yan etkisi var diğerlerine bişey yok değilmiş.
    başka bilmediğimiz allerjilerimizde bizi kötü etkilemesine neden olabiliyormuş.
    ayrıca aralıkta domuz gribi virüsü mutasyona uğramış ve değişmiş olacak yani bu aşı ona karşılık gelmeyecek.Bir söylenti daha varki iyice canımı sıktı bu aşı 10 yıl sonra çok önemli bir rahatsızlığa sebep oluyormuş ilaç firmaları bu seferde onun için ilaç satmak için hazırlıklara başlamışlar bile.

18. 16 Kasım 2009
  19. geda

geda pınar ve nilüfer'n annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben de ne kendime ne de pın pın a yaptırma niyetinde değilim.... Rabbim kuzuşları kourusun.....