Bebeklerine Verem Aşısı Yaptıran Varmı

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri' forumundadır ve AnneyimBen tarafından 22 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

22 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : AnneyimBen
  1. AnneyimBen

AnneyimBen evli mutlu çocuklu :) Üye

Beğenildi:
    740
    Ödül Puanları:
    153
    kızlar dun ogluma karma ası yaptırdım hemsıre carsamba gunude verem ası sı yapılacak dedı ama daha 1 gun gecmıs oluyo aradan verem asısı ates yaparmı ve kolu acıyomu yapıldıktan sonra

2. 22 Mayıs 2007
  3. esmahxuxlya

esmahxuxlya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bende yatırdım hemde bir gün içinde 5 aşı birden biraz zor oluyor ama dikkatli olursan bişey olmaz birde verem aşısı 2 ile altı ay arasında yaralanma oluyor kontürol ederek dur yaralanma olunca banyo ettirme sakın benim kızın ki 3 ay sonra patladı 2 hafta banyo ettirmedim ve hala kızarıklık duruyor iyileşmesi çocuğa göre değişiyor mesela diğer kızım bir ayın içinde iyileşmişti geçmiş olsun

4. 22 Mayıs 2007
  5. AnneyimBen

Beğenildi:
    740
    Ödül Puanları:
    153
    canım teskkur ederım neden 5 ası bırden vurdular cok degılmı ya benımkıne 1 tane bacagından vurdular

brc06 bunu beğendi.
  6. 23 Mayıs 2007
  7. Asya Nur

Asya Nur Guest

verem aşısı omuzdan vuruluyor.iğne içine sokulmuyor.deri altına salınıyor.ağrı,ateş yapmaz.sadece dikkat etmen gerekiyor.banyo yaptırma.aşı yeri yara olacak kabuk bağlayacak.kabuğun kopmaması lazım.bu tuttuğunu gösteriyor.

8. 23 Mayıs 2007
  9. AnneyimBen

Beğenildi:
    740
    Ödül Puanları:
    153
    canım tskler bıraz once vurdurdum

10. 23 Mayıs 2007
  11. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Dert etme birşeycik olmaz. Arkadaşların dediği gibi 2-3 gün banyo yaptırma yeter.

12. 23 Mayıs 2007
  13. esmahxuxlya

esmahxuxlya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım geömiş olsun benim bebeğim 2 aylıktı seninki kaç aylık bilemiyorum hepetit karma poli bide bir aşı daha vurdular adını hatırlamıyorum veremde vurdular derken çocuğu delik deşik ettiler tekrar geçmiş olsun dikkat et bazen aşının yara olası zaman alabiliyor

14. 24 Mayıs 2007
  15. Asya Nur

Asya Nur Guest

geçmiş olsun bebeklerinize de size de.

16. 24 Mayıs 2007
  17. AnneyimBen

Beğenildi:
    740
    Ödül Puanları:
    153
    benım hepatıtler 2 sı bıttı bırını dogdugunda vurdular dıgerını 1 aylıkken sımdı bebegım 2 aylık karma ası oldu ama ozel aldım asıyı 1 tanne vurdular ates de olmadı 2 gun sonrada verem asısı oldu

18. 25 Mayıs 2007
  19. EU1

EU1 Guest

dr 18 aylık kızımın aşı izini görünce tutmamış olabilir dedi...test yaptırdı verem savaşa gittik...sonuçlar 3 gün sonra alınacak....bu testi yaptıran arkadaslar varmı acaba...koluna yaptığı iğne izide kayboldu..acaba aşısız olmadığı anlamınamı geliyorr...merak ediyorum arkadaslar..test sonrası yaşananları paylaşalım lütfen..şimdiden tşk ederimm.......