bebeklerini emziren annelerden acil yardım bekliyorum

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve kibar tarafından 13 Kasım 2008 başlatılmıştır.

13 Kasım 2008
    Konu Sahibi : kibar
  1. kibar

kibar Guest

merhaba benim zehram'da 2 ay 13 günlük ilk bir ay mama ve anne sütü ile besledim daha sonra sütüm gelince sadece anne sütü vermeye çalıştım. ancak 3-4 gündür sütüm çok azaldı. bir hafta önce kuzum hastalandı. o günden sonra artık fazla emmiyor.emme süreside 1 dakika sürmüyor. sizin bebişler ne kadar süre emiyor lütfen yardım edin delirmek üzereyim. bol sağlıklı ve mutlu günler herkese

2. 13 Kasım 2008
  3. HAYALKIZ

HAYALKIZ ece cerenin annesi:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    stres yapma ıyıce sutun giderr hemen süt iç anında süt yapıyor canım aç kalmasın olmazsa mama ver yazık bebeğe

4. 13 Kasım 2008
  5. strangellucky

strangellucky Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    mamayı neyle veriyorsun biberon kullanma kullanıyorsanda premetür bebekler için kullanılan memelerden alıp onlardan kullan çünkü bebek biberondan fazla süt gelip anne memesinden gelmeyince memeyi bırakabiliyor ayrıca bir markanın süt yapıcı çayı var ondan alırsan sütünü artırabilirsin malt içecekler vs sütü olduka artırıyormuş stres yapma bol bol su ve komposto iç inşallah sütün artar....

6. 17 Kasım 2008
  7. mehtapelif

mehtapelif Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    benim bebegim dogdugundan beri daha hic mama icmedi hep anne sutu icti..eczaneden sutu arttiran cay aldim onu kullaniyorum..sutun bittigini anladiginda yada bitmesede gunde 2-3 kez iciyorum hemen sut geliyor,tavsiye ederim

8. 17 Kasım 2008
  9. sayra

sayra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Bende emziriyorum ama sıvıyı çok tüketiyorum sütüm de iyi şükür bol bol su iç meyva suyu tüket ayrıca ben gaz problemi için dereotu tohumundan çay yapıyorum dereotu da sütü arttırıyormuş ya benim gibi çayını için yada yeşil halde tüketebilirsiniz ayrıca ısırgan çayıda sütü çok arttırıyormuş haberiniz olsun

10. 17 Kasım 2008
  11. mehtapelif

mehtapelif Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    birde kizlar tv de doktor soylemisti sut arttiran en cok sayranin soyledigi gibi dereotu,sogan,ve beyaz üzüm
    sütü azaltan yiyeceklermisir,nane,sirke,tursu ve tuzdan uzak durun demisti

12. 18 Kasım 2008
  13. anka_misali

anka_misali Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4.504
    Ödül Puanları:
    238
    bende haşlanmış mısır süt yapıyo diye biliyorum... soğan yiyincede oğlum çok fazla huzursuz oluyo... naneyide ısırgan içerken atıyorum... bi zararını görmedim...

ben ısırgan, rezene, sulandırılmış pekmez, eczanede satılan emziren anneler için olan çaydan((marka yasak sanırım)) bol su, bal vs tüketiyorum... genellikle sütüm çok bol ama biraz üzülsem hemen kesiliyo 1 damla bile gelmiyo... bence en önemlisi stresten uzak durmak...

birde ısırgan geçerten çok faydalı... ama çok kötü bi kokusu var o yüzden içmekten varzgeçmeyin.. içine azıcık nane atınca o kokusu gidiyo... hepinize bol sütlü günler diliyorum... a.s.

14. 18 Kasım 2008
  15. sule3852

sule3852 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım sanırım bebişlerin ne kadar süre emdiğini sormuşsun.bu duruma göre değişiyor.çok açsa mesela 2 3 saat emmediyse 10 dak. falan emiyor.ama gazı varsa mesela anca 1 veya 2 dak. emiyor. bizde durum bu canım.ayrıca ben sütüm artsın diye ekstra bişey yiyip içmiyorum.sadece sık sık emziriyorum.bir göğsümde süt tamamen bitmeden diğerini vermiyorum.daha doyurucu oluyor.

16. 1 Aralık 2008
  17. tanger

tanger ben, oğlum ve aşkım Üye

Beğenildi:
    208
    Ödül Puanları:
    163
    canım sütütün artması için bulgur pilavı yesılcay ve adacayı bide seftalı suyu çok süt yapıyo bol bol bulgur pilavı ye sütün kalıtesı artacak dene bak görceksın kolay gelsın

18. 1 Aralık 2008
  19. ge0120

ge0120 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aktardan rezene ve ısırgan aldım onları içiyorum 1 haftadır . çoğaldı sanki biraz . sabah kalktığımda dolu dolu oluyorlar . ama poşet çaylardan yapmayın onlar bi işe yaramazmış aktardan ot halinde alın