bebekleriniz banyo yapmayı seviyormu?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve EU1 tarafından 2 Mart 2008 başlatılmıştır.

2 Mart 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

merhaba kızlar benim oğlum banyo yapmayı hiç sevmiyor aslında bu durum son iki banyodur var inanılmaz ağlıyor banyo yaptırmak işkenceye dönüştü onun içinde bizim içinde ne yapacağımı bilemiyorum sizler nasıl yaptırıyorsunuz bebeişleriniz banyoyu seviyormu

2. 3 Mart 2008
  3. Ms.Eda

Ms.Eda Annedir yüreği Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Benim kızım başlarda çok huzursuzdu, tek yıkamadığım için zorlanmıyordum. Ama kendim yıkamaya başladığımda 1 ay evvel çok zorlandım. Şimdilerde akşam hatta gece babasıyla beraber bazen hergün bazen 1 güna arayla yıkıyoruz. Karnının tok olmaması gerekiyor ama çokta aç bırakmıyorum, biraz emziriyorum. Eğer çok uykusu varsa o zamanda çok huzursuzlanıyor, uyuyup uyanmasını bekliyorum. Rahat olması çok önemli, bir kere uykusu var ve birazda açtı. Banyodan çıkınca emzirip, uyuturum dedim ama yavrum banyoda çok ağladı. Eee zamanla öğreneceğiz dillerini, şimdilerde çok rahat yıkıyorum. Bizim kuvetin içi aparatlı falandı, otursun diye, biraz büyüdüğünde tek rahat yıkarım diye almıştım. Bir tanede düz küvet aldık, içini doldurup yüzdürüyoruz. Artık alıştı sanırım suya.

4. 3 Mart 2008
  5. Ms.Eda

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Şeker gibi birde senin stresin onada geçiyormuş, sakin olmaya çalış.

6. 3 Mart 2008
  7. EU1

EU1 Guest

bunları hiç düşünmedim eda bende açken ve uykusu varken yapğtırıyorum hep banyodan sonrada karnını doyurup uyuturum diye düşünüyodum bide öyle deneyeyim keyfi yerindeyken pek keyfimiz yerinde olmuyor kolik yüzünden bi atlatsaydık bide ben hergün yıkamıyorum kızlar hasta olur diye haftada 1 kere :eek:banyo yaptırıyorum bilmem doğrumu yanlışmı

8. 3 Mart 2008
  9. Ms.Eda

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    şeker gibi ne kadarlık oldu bebeğin? Bende çok az yıkıyordum ama şimdi 2 aylık olduk, tutması falanda kolay, hergün yıkasam iş gelmiyor şimdi. Ama ben yinede temkinli olmaya çalışıyorum, evde heryerde derece var.

10. 4 Mart 2008
  11. EU1

EU1 Guest

benimkide 2 aylık eda ama adanada malum klimayla ısınıyoruz ben o yüzden sürekli yıkamıyorum yıkadığım zamanda ayrı yeten elektirikli sobanın başında yıkıyorum
    bugün verem ve karma aşısını yaptırdık biraz huzursuz verem aşısı geç iyileşiyormuş sen yaptırdınmı eda

12. 4 Mart 2008
  13. Ms.Eda

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Yok canım bu hafta kontrolümüz var o zaman yaptıracağız, bende huzursuzluk, ateş v.s. yapmasından korkuyorum. Çok soğuksa boşver sıksık yıkama bebeğini, kirlenip kokacak hali yok ya, temkinli davranmak en iyisi. Yazın bol bol yıkarız.

14. 4 Mart 2008
  15. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    Benim kızım yıkanırken değilde sonrasında biraz huzursuzlanıyor ama fön makinesini tuttuk mu sakinleşiyor hemen tatlı kızım

16. 4 Mart 2008
  17. Green

Green Huzura Hasret! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Benim oğlum keyif alıyor banyo yaparken okadar rahatlıyorki banyodan sonra tam bezi bağlanıcakken tvaletini yapıyor babaannesinin eline :))))))))

18. 4 Mart 2008
  19. EU1

EU1 Guest

eda hiç korkma canım ben doktora sordum eski aşı ateş yapıyormuş şimdi değişmiş doktor bizim onayladığımız aşıdan yapıyor sağlık ocaklarıda dedi tabi yeri ağrıyor oğlişim sol kolunu fazla oynatmıyor ama çok şükür ateş falan olmadı bende çok korkuyodum