bebekleriniz beslenmesi için kullandığınız markalar?

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve esther tarafından 20 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

20 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : esther
  1. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar gün boyu bebeklerinizi hangi marka ürünlerle besliyorsunuz? mesela biberon maması? oğluma lactum denedim hiç sevmedi. bu mamayla muhallebi yaptığımda da yemedi. kavanoz meyve püresi? hangi markaları bebekleriniz zevkle yiyor? bi de kaşık mamaları, karışımlar, gece yemekleri bi milyon ürün var. inceledim kafam allak bullak oldu. bunlardan hangilerini ve hangi markalardan veriyorsunuz bebeklere?

2. 20 Ağustos 2009
  3. hayaletorka

hayaletorka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    biberon maması aptamil 2
    meyve püresi genelde kendim ypaıyom taze taze ama bazen dışarda milüpanın yada hippin meyve pürelerini alıyorum
    kaşık maması olarakta aptamilin sütlü pirinçli ve gece tahıllarını kullanıyorum
    pirinçunuda gogly idye bi marka nın elmalısı var onu yaptım bi kere tadı çok güzel oluyo pişince .sebzeleride kendim yapıyorm kavonozdakiler bana çok kötü geliyo tadları.hem biz sebze meyve olarak zengin bi ülkeyiz niye taze taze yapmak varken içinde ne olduğunu bilmediğimiz organik diye yutturulan gıdalrı allaımki herşeyi zamanında verdikten sonra taze yapmak daha sağlıklı bence

4. 20 Ağustos 2009
  5. beg

beg ARIM BALIM PETEĞİM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hayaletorka arkadaşım sana katılıyorum ve seni ayakta alkışlıyorum inan...
    Bende seninle aynı fikirdeyim mis gibi taze meyve sebze cennetinde yaşıyoruz çinde japonyada karpuzu bile dilimle satıyorlar bende hazır sebze meyve pürelerini evde yapıyorum bir kaç kerede dışardan aldım denedim milupa ve hero baby ninkileri asında meyve püresi tarzındakileri yedi sebzelerinde bazılarını yedi ama sonraları bir tuhaf kounca bu arada kokuları bir acaip kokuyor bizim evde yaptıklarımız hiç böyle kokmuyor nasıl katkısızsa artıuk... sonra kendimi katkılı şeyleri çocuğa verdiğim için biraz suçlu gibi hissettim ve vermemeye karar verdim zaten evimdede nıormalde hazır şeyleri tüketmem mayonez-ketçap -etsuyu tableti-hazır çorba vs. vs.. gibi bu yüzdende senin fikrine canı gönülden katılıyorum canım

Buarada akşamları milupanın 7 tahıllı gece mamasını kullanıyorum sabahlarıda hero baby nin mısırlı çavdarlı kahvaltısı var onu kullanıyorum
    Milupa ve hero baby den bana numune göndermişler pekmezli tahıllı ve armutlu meyveli birde sütlaç onları denedim bebeğim bayıla bayıla yedi gelgelelim acaip tatlı güya şeker ilavesiz nasuıl şeker ilavesiz okadar tatlı oluyorsa artık ben bunları tekrara vermemeye karar verdim tatlıya alışacağını düşündüğüm için ve nitekim bebekler bazı tatlara çok çabuk alışıyor benim cadı onları yedikten sonra benim evde hazırladığım sebze çorbalarını bir kaç gün gönülsüz yedi ..
    işte böyle arkadaşlar..

6. 20 Ağustos 2009
  7. PembePanter

PembePanter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    ben evde olduğum sürece kendim yapıyorum çorbasını meyve püresini yoğurdunu.ama eğer dışarda olucaksam mümkün olmuyor bu sıcaklarda.hazır alıyorum meyve hariç.ben milupanın kavanoz mamalarını alıyorum.yoğurt içinde aptamil devam sütü kullanıyorum.bikaç kere tahıllı meyve pürelerindende verdim ama tatları çok kötü.ama bebeklerimize uygun tamamen.şahsen bana hiç hitap etmiyor...

8. 20 Ağustos 2009
  9. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    biberon mamamız bebelac 2
    meyva ve sebzeleri evde kendim hazırlıyorum dışardaysam
    hero bayb bebelac yada goglynin kavanoz mamalarından alıyorum
    sadece meyvalardan sebzeleri kardelen sevmedi yemiyor
    pirinç unuda gogly kulanıyorum
    bebe bisküvisi hero bayb
    kaşık maması kullanmıyorum genelde
    sütlü pirinçliyi sevmiyor tahıllı meyvalı olanlarıda yemiyor
    birtek hero baybnin muzlu bebe bisküvli olanı sevdi
    onuda arasıra veriyorum gece maması kullanmıyorum
    uyku problemimiz yok çok şükür yoğrudunu annem yapıyor

10. 20 Ağustos 2009
  11. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    canım bu sorularına her anne bebeğinin alışkanlıllarına ve damak tadına göre cevap verecek ve aklın daha da çok karışacak bence annelerden gelen cevapları incele ve en güvenilir içine sinen mamayı markayı al.. sma ya ben çok güveniyorum ama kızım önceleri hç sevmedi neler yaptım yedirmek için anlattım sana..
    şimdi ise alıştı direk olmasada cicibebe muhallebi yardımıyla yediriyorum..
    buradaki yorumlar benm içinde çok önemli ama çoğu zaman aklım çok karışıyo bunu itiraf edeyim :kedi:

12. 20 Ağustos 2009
  13. demircool

demircool kişisel rütbeymiş hıh Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    biberon maması kullanmıyorum ben
    kaşık maması herobaby den alıyorum her türlüsünü deniyorum ama pek haz almıyor yemekten
    içim smart meyveli yogurt veriyorum arasıra
    kavonoz mamalarından almıyorum kendim yapıyorum pürelerini kızımın

14. 20 Ağustos 2009
  15. EU3

EU3 Guest

bende henüz doktora sormadım ek gıdalara geçmedik ama oğlum acıkıyor onedenle aptamilin armutlu portakallı kaşık mamasını
    ve herbabynin irmikli ballı kaşık mamasını veriyorum
    bu haftada herobabynin sabah kahvaltısına başlıcam

16. 21 Ağustos 2009
  17. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ya kızlar bir soru soracağım ama gülmeyin bana. muhallebi yaparken pirinç unu kullanıyoruz ya. bu normal pirinç unu diye satılan şey mi yoksa bebekler için özel pirinç unu mu var?

18. 21 Ağustos 2009
  19. hayaletorka

hayaletorka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cnm niye gülelim hepimiz burdan öğreniyorzu çoğu şeyi paylaşarak.pirinç unu normal pirinç unu ama gogly diey bir marka var sütlü elmalı oluyor suyla pişiriyosun onu al istersen tadı güsel oluyo.diğer pirinç unundan aldığın zamanda sula yap ğiştikten sonra içien devam maması kat oda güzel oluyo