bebeklerinız gece uyanıyor mu arkadaşlar

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve asiye1985 tarafından 7 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

7 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : asiye1985
  1. asiye1985

asiye1985 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    benimki ara sıra uyanıyor ama genelde uyanmıyor canım

2. 7 Ağustos 2009
  3. simzu

simzu 3 kişiyiz artık :) (Arzu) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    valla bu konuda en dertlilerden biri benimdir herhalde kesin kalkışa( ki bu saat 6 6buçuk) kadar gecede en az 2(1-3 yada 2-4 asker nöbeti gibi yaakaydirigubbakcemile3) ama çoğunlukla 3kere kalkar:bbo:laelaelaelaelae tabi o uyuyo bana olanlar olur zor dalarım uykuya tam dalıorum hoop bi daa kalk
    sadece anne sütü alıo ek gıdaya geçince bu kadar kalkmıcak die avutuorum kendmi bakalım:Saruboceq:

Son düzenleme: 7 Ağustos 2009
  4. 7 Ağustos 2009
  5. aybuke07

aybuke07 İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    ben en baştan beri rahatım bu konuda çok şükür, ara sıra yaptığı hariç, genel anlamda gece uykuları çok güzel maşallah:nazar::nazar:

hatta öyle ki, son 2 haftaya kadar belki acıkmıştır endişesiyle gece 2-3 kez kendim kalkıp bebeğe anne sütü içiriyordum uyurken ,

ama bunun çok yanlış olduğunu öğrendim 2 hafta önce, millet bebeği gece beslememye alıştırmaya uğraşıyormuş, bense tam tersiii:roflol::roflol:

bir kitaptan okumuştum, meğer bebeği eğitmeye çalışıyormuş anneler gece beslenmemesi ile ilgili

ben hazır çocuğu bozacaktım az daha:roflol:

daaa ben bizim kızın yatağında 50 tur atmasından şikayetçiym, bir bakıyorum bir yerde bi daha bakıyorum başka yerde, dolayısıyla üstünü sürekli açıyor, geceleri de soğuk,, iiç güdüsel olarak uyanıp üzerini örtüyorum devamlı:kedi:buyrunnnnnnnnn

6. 7 Ağustos 2009
  7. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    valla bana uyku demeyin de ne derseniz diyin...benim oğlan sabahları 6 da kalkar..ama kımıldanması 5 te başlar..hatta bazen gece 3 sularında 10 dakikalık filan bir ağlama tutturur...6 da yer yemek sonra 7 ye kadar yatakta zor tutarsın kımıl kımıl mübarek..ondan sonra da zaten gün başlar...sonra beyefendi 10.30 gibi uyumak ister ama senin uykun kaçmış olur...böyle bir çark işte...

8. 7 Ağustos 2009
  9. beg

beg ARIM BALIM PETEĞİM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Aybüke ciğim sanırım Antalyada yaşıyusun.Bende antalyada yaşıyorum ayın 10 da ikra cık 6 ayını bitircek ben geceleri beşiğini balkona çıkarıyorom birte k bady ile yatırıyorum hepimiz balkonda yatıyoruz sıcaktan canım.Aslında geceleri okadarda serin olmuyor bence sıcaktan üstünü açıp yatakta o yüzden dönüyor olmasın.
    Benimbebişimide akşam 8 de 7 tahıllı milupanın iyi geceler kaşık maması var ondan veriyorum 8 30 dada ortalama emzirip yatırıyorum ne sallarım ne ederim sever okşar beşiğine yatırırımKendi kendine uyur ama bunun için odada asla birisini görmemesi ve ses olmaması lazım Ben onun yanında beni göremeyeceği şekilde otururum uyuyasıya kadar ondan sonra sabah 5 e kadar hiç uyanmaz maşallah kuzucuğuma.opuyorumnanaktanGeceleri kendim su içmek için uyandığımdada ona alıştırma bardağıyla 30 - 40 cc kadar su içiririm uyurken içer tekrar uyumaya devam eder.:KK46:
    Bizim 40 mız çoktı gecede 1 kere 3 te uyanır emer tekrar uyurdu.Ama ben bu arada ses yapmadan gece lambasının ışığında emzirir yatırırdım.!Bir ay sonra 4 de uyanmaya başladıŞimdide 1 kere 5 te uyanır emer tekrar uyur 7 gibi uyanır beşiğinde 7 30 kadar ayaklarıyla falan oynar güler sesler çıkarır.Bu arada ben uyanırım ama o na gözükmem birazda ben öylesine yatarım7 30 gibi mız mızlamaya başlar ki buda demek olur sabah kakamızı yapmışız.Kaka olayımızdan sonra ellerini yüzünü yıkar eşimle birlikte biraz oynarız fındık kurduyla buna bayılır mest olur ondan sonra bebişime bir güzel kahvaltı hazırlar yediririmcokacimcoook yarım saat sonrada tekrar emziririm 9 30 gibi tekrar uykuya yatar...kaydirigubbakcemile3
    Teyzeleri işte biz güne bu şekilde başlamış oluruzsositososito

10. 7 Ağustos 2009
  11. selin25

selin25 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canim aslinda zaten bebisin 6 ay oldu sanirim ,yani memeyi biraksada okadar önemli degil, sen bence geceleri ona daha doyurucu kasik mamasi verip yatirsan belki sabaha kadar seni rahatsiz etmiyecek, belkide sadece 1 kere kalkacak, veya geceleyin onun acikacagini dusundugun bir saatte bebisini uyandirmadan hazirladi´gin mamaylla biberonu ver eminim farketmeyecektir ve sabaha kadar tok yatar, biz öyle yapiyoz.

12. 7 Ağustos 2009
  13. PembePanter

PembePanter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar kaanda 3,4 kez hemen hemen uyanıyor.emiyor ve tekrar uykuya dalıyor.gece emmelerini ortadan kaldırısam daha uzun ve kesintisiz uyur die düşünüyorum ama nasıl geceleri emzirmeden durucak bilemiyorum.varsa bu konuda bilginiz bana yardımcı olun kızlar.insanı gerçekten sersemletiyor.biberonla su vereyim desem biberon almıyor kesinlikle :KK43:

14. 7 Ağustos 2009
  15. simzu

simzu 3 kişiyiz artık :) (Arzu) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :1hug:saol selincima.s. kaan 5 ay 10günlük oldu bugün aslında bende ole düşündüm ama 1 ay sonra çalışmaya başlıcam ve ister istemez emme işini azaltacak zaten birde anne sütü kaana çok yardığı için kıyamıorum:eek: ha bide gece emzirmezsem mahvolurum ben herralde biraz geç uyansa bile süt yatağa geçcek kadar akıo:nazar:ped olmasına rağmen zaten işe gittiğimde okadar saat o sütle naapcam bilmiom:uhm:

16. 7 Ağustos 2009
  17. nisan84

nisan84 Allahtan bize armağan :)) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    yaa bizde gecede en az 3 4 kez emmek için uyanıyoruz emiyor sonra tekrar uykuya dalıyor gündüz bile bukadar istekli emmiyor gece uykusunda uzerime saldirıyor resmen nasıl azaltıcağım bu gece emmelerini bide kaşık maması demişsiniz hangisinden ne kadar mama yedirmeliyim uzun süre tok kalması için acaba

18. 7 Ağustos 2009
  19. akvaryumm

akvaryumm o benim dünyam Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108

tıpkısının aynısı yeni bir şey yazmama gerek yok.aylin yazmışsın bile benim yerimede hayatım.uyku nedir bilmem ben.üstelik geceleride geç uyuyorum.bu kadarmı dakikası dakiasına uyar iki bebek.seni çok iyi anlıyorum canım.umarım düzelirler bir an önce.