bebekleriniz için hangi mamayı kullanıyorsunuz

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve elif445 tarafından 21 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

21 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : elif445
  1. elif445

elif445 anne Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim sütüm yeterli gelmiyor bu yüzden mama veriyorum başta milupa aptamil variyordum şimdi ise herobybaynin laktumu aldım siz ne kullanıyorsunuz......hangisi daha iyi acaba bir fikriniz var mı...

2. 21 Temmuz 2008
  3. truf

truf Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    doktrumuz mamaların fiyatıyla orantılı olarak besleyicilik değeride o oranda düşüyor. ama mamalar arasında çokta büyük farklar yok. bütçeye ve bebeğinizin damak tadına uygun mama hangisi ise onu kullanın demişti...
    ben aptamil kullanıyorum ama sırasıyla milupa( aptamil, milumil, conformil) sma, nestle, humana, nutrilon, omneo, smilac, bebelac, hero baby diye gidiyor bence. ama sanırım benim kızım aptamili sevmedi. milumilide sevmedi. nan 1 deneyeceğim şimdi

4. 21 Temmuz 2008
  5. elif445

elif445 anne Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evet canım bnim kızımda hiç sevmedi doğrusu içmemekte direndi....

6. 21 Temmuz 2008
  7. truf

truf Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim bebeğim 4 aylık olduğu için ek gıdalara da başladık şimdi ilerde zorluk çekmesin diye aptamili içmedi pirinç unu ile muhallebi yapıp verdim yedi. milumili içmedi muhallebi yapıp verdim yedi. şimdi nan 1 deneyeceğim içerse içer içmezse yine muhallebi yaparım. belki biberondan oluyordur bilmiyorum onuda daha değiştirmedim chicco fizyolojik biberon kauçuklu ondandır belki şimdi nuk silikon uçlusunu alcam bide hadi hayırlısı inşallah senin minikte benim minikte alır biberonu.

8. 21 Temmuz 2008
  9. elif445

elif445 anne Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    inşallah canım hadi hayırlısı bakalım.bir de bişey soracağım benim kızım 3.aşısı var seninki nasıl geçti aşısı ... çok zor oluyor mu ...ateşleniyor mu.korkuyorum doğrusu ne yaptın sen.

10. 21 Temmuz 2008
  11. truf

truf Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım hiç ateşlenmedi çok şükür ama üstünü biraz hafiflet yinede sen. biz 3. ayda aşı olmadık. bcg ve pentax (besli karma aşı) 2. ayda yapıldı. pentax 2. doz 4. ayda yapıldı. sen eğer pnömokok ve rota virüs aşılarını yaptıracaksan her ihtimale karşı ateş düşürücünü yanında bulundur. ne olur ne olmaz. biz gerek görmedik o aşıları o yüzden bilmiyorum.

12. 21 Temmuz 2008
  13. elif445

elif445 anne Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benimde karma aşıymış canım biraz ateş yapar dediler...normalde makattan ölçülünce kaç çıkarsa acaba yüsek ateş sayılıyor ki...

14. 21 Temmuz 2008
  15. truf

truf Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Makattan ölçüm: İç vücut ısısına en yakın ve en güvenilir ölçümdür. Ancak rahatsızlık hissi ve özellikle yenidoğanlarda rektum hasarı gibi yan etkileri nedeniyle sık kullanılan bir yöntem değildir. Makattan ölçümde 38 oC'nin üzeri ateş sayılır.

Koltuk altından ölçüm:Basit ölçüm tekniği nedeniyle sık kullanılır. 37.5 oC nin üzeri ateş kabul edilebilir.

Kulaktan ölçüm:Hızlı ve kolay uygulanabilir olması nedeniyle sık kullanılır. Kontrollerde, aynı kulaktan ölçüm yapılmalıdır. Kulaktan ölçümde 37.8 oC üzeri ateş kabul edilebilir.

yardımcı olur umarım

16. 21 Temmuz 2008
  17. sule-46

sule-46 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aptamil içiyor bizimki.Dün Conformil aldık Allahım o ne, ne kadar acı bir tadı var ağzına bile sürmedik kızımın.20 ytl de boşa gitti :)))

18. 22 Temmuz 2008
  19. EU1

EU1 Guest

valla önemli olan parası degil sevmeleri yani biz bebelac kullanıyoruz aslında ben sma gold almak istioyrdum ama kızım bebelacı sevince almakdan vazgeçtimmm yalnız merak ediyrum benim kızım 34 günlük acaba sizler kaç kere veriyorsunuz karamsarcım sen özelllikle .....benimki biberona alıştı valla memeden çekmesi güç gelioyr heralde ama kaşıkla verincede yaygrayı basıyro yawwwwwwwwwwwww.....