bebekleriniz ne yapabiliyor?

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve aslihanxx tarafından 3 Nisan 2009 başlatılmıştır.

3 Nisan 2009
    Konu Sahibi : aslihanxx
  1. aslihanxx

aslihanxx Canım oğlum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar az önce internetten bir yazı okudum. moralim bozuldu 5 aylık bbeğin yapabilecekleri benim oğlan hiç birini yapmıyor çünkü sabah kalkıyor akşama kadar kucakta kalabalık yerde büyüyünce böyle oluyor sanırım annesi babası dededi babaannesi halası vs. birimiz bırakıyoruz öbürümüz alıyoruz
    kucakta olunca hareketleri kısıtlanıyor tabi okuduğum yazı şöyleydi

:uhm:5 aylık bebek, ayağını ağzına sokup ayak baş parmağını emebilir. Artık kendi kendine sırtüstü ve yüzükoyun dönebilir. Yüzükoyun yatarken elleri ve dizlerinin yardımı ile kendini ileri itebilir. Ayakta tutulduğunda vücudunu dik tutabilir ve yürüyormuş gibi bacaklarını ha*reket ettirebilir. Elinde şişe tutabilir. Nesneleri bir elinden ötekine aktarabilir ve bir şeyi uza*nıp tutabilir.:uhm:

sizinkiler bunları yapabiliyor mu?
    birde oturtturuyor musunuz? ya da ne zaman oturacakalr:uhm::uhm::uhm:

Son düzenleme: 3 Nisan 2009
  2. 3 Nisan 2009
  3. LELAL

LELAL fınfık kurdum büyüyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım biz daha beş aylık olmadık ama ayağını ağzına sokma dışında hepsini yapabiliyor .. geçen gün resmen kendini yerde ite ite ilerledi bizimki .. ayakalrını ise şimdilik tutup çekiştiriyor ama daha ağızna götürmeyi başaramadı :)

4. 3 Nisan 2009
  5. PirayeHira

PirayeHira Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    pirayede hepsini yapıyor ayağını ağzına götürme çabaları yeni yeni başlıyo ama uzanamıyo,arada oturtuyorum tek başınada biraz oturuyo,yatırdığım an dönüyo hiç bırakamıyorum yalnız,bir haftadır filan bi elinden diğer eline bişeyler geçiriyo,adım atıyo bide koltuktayken yaslanıp tek başına ayakta duruyo düşmesin diye hemen yanında duruyorum...ama her bebek farklı kimisi çabuk yürüyo kimisi çabuk konuşuyo dert etme bence cnm arada kendi kendine yatsın yüzüstü yatırın ellerinden tutup adım attırmaya çalışın...

6. 3 Nisan 2009
  7. nazlxixmelek

nazlxixmelek Y >>-('v')->> F =>~~K&K~~ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    biz ayağımızı yeni keşfettik..
    kerem oğlan dönüyor kaan oğlan daha dönemiyor ama kıçını kaldırıp kendini aşağıya kaydırıyor..
    kerem oğlan aykata tutulduğunda dimdik duruyor ve refleks olarak adım atıyor gibi ama parmak ucunda yapıyor.. kaan sadece ayaklarını basıp dik durabiliyor..
    ikiside elinde biberonlarını tutuyorlar, oyuncaklarını bir elden diğerine aktarıyorlar uzanıyorlar elimdekini yakalayabiliyorlar sadece kaan bunları daha geç yapıyor kerem resmen saldırıyor..
    artık yavaş yavaş oturtuyoruz hatta bugünkoltukta çay içerken yan tarafına destekle yastık koydum diğer tarafı açıktı güzel oturdu kaan bey
    keremde oturdu ama anında elini kısırın içine daldırması bir oldu...:))

8. 3 Nisan 2009
  9. cilekk

cilekk Kücük adamIna asIk.. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    146
    Bizim biraz göbisimiz var o yüzden henüz ayagimiza ulasamadik ama digerlerini yapiyoruz..

istedigini uzanip tutabiliyor,yere emekler sekilde biraktigimda kollariyla kendini kaldirip

etrafa bakabiliyor.bu sekilde kendini ileriye dogru itebiliyor.ama tam olarak dönemiyoruz malesef.

simdilik yan dönüyor sadece,ama tam karin üstüne gelemedi kuzucum.

ben yavas yavas oturtuyorum destekli olarak,zaten kucagima aldigimda kendisi hemen oturur pozisyonu

aliyor.3 ayliktan buyana dik tuttugumda ayaklariyla ilerlemeye calisiyor.

10. 3 Nisan 2009
  11. çitos

çitos Benim tatlı oğlum.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Benim oğlum da henüz dönemiyor,ama poposunu kaldırırak kendini kaydırıyor..

Ama söyle bir durum var kızlar aklınızda bulunsun bu tıbben de kanıtlanmış bi durum kız çocukları bir çok şeyi yürüme,konuşma,dönme gibi..Erkeklere göre daha çabuk yapıyotrlar o yüzden kıyaslarken erkek anneleri biribiriyle ,kız anneleri de birbiriyle kıyaslasın..

Mesela benim görümcem benden 5 gün snra doğum yaptı bir kızı var.o dönebiliyor sağına soluna ama benim oğlum dönemiyor..Bu konuda çok moralinizi bozmayın..

12. 3 Nisan 2009
  13. LELAL

LELAL fınfık kurdum büyüyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet çitos sana katılıyorum erkekler kendilerini daha ağırdan satıyorlar :)

14. 3 Nisan 2009
  15. seyra

seyra *Canım Prenseslerim* Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canım onlar belki 5 ayını dolduran bebekler içindir.Her bebeğin kilosu gelişimi farklı benim kızımda dönemiyor.Bende hep kalabalıkta baktım kızımı hiç yalnız kalmadım benim kadar annemde kucağında tuttu.

16. 3 Nisan 2009
  17. Karagxoxzlxux

Karagxoxzlxux Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canikom hiç üzülme herçocuk bir olucak diye bir kanunmu var yaok tabikide benim ablamın oğlu 8 aylıkken sağdan sola dönmeye başladı düşün artık o biraz karakteristik oluyo üzülme canım hepsi olur allah sağlık verdin ha bir ay önce ha bir ay sonra takma

18. 4 Nisan 2009
  19. eda1982

eda1982 CANIM KIZIM IRMAK'IM Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızımda hepsini yapıyor hatta ilk kez bugün ayagını agzına götürmeyi başarabildi.tabi her çocuk farklı üzülme seninkide kucakta oldugu için yapamıyordur bütün bunları.gerçekten kucakta hareketleri çok kısıtlanıyor.