Bebekleriniz yüzükoyun yatarken doğrulabiliyor mu?

Konusu 'Ağustos Anneleri' forumundadır ve lili08 tarafından 10 Ocak 2009 başlatılmıştır.

10 Ocak 2009
    Konu Sahibi : lili08
  1. lili08

lili08 BAL KIZIM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar biraz önce 4. ay gelişimini okudum internetten. 4. ayda bebekler yüzükoyun yatarken ellerinin üzerinde kendini kaldırabilir, yüzükoyun pozisyondan sırüstü pozisyona geçebilir diyor ama benim bebeğim 1 dk bile dayanamıyor sıkılıp ağlamaya başlıyor. Nesneleri uzanıp tutabilir diyor ama benimki sadece bakıp sırıtıyor uzanıp almıyor. Birde kahkaha atmaya başlamadı. Şu anda Lina 4 ay 3 haftalık. Sizin bebekleriniz bunları yapabiliyor mu? Eğer başladılarsa ve Linadan büyükse bebeğiniz ne zaman başladılar yazarsanız sevinirim. Niye benimki yapmıyor diye endişeleniyorum çünkü.

2. 10 Ocak 2009
  3. OznurEylul

OznurEylul kafa bulanık Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bebeğim dediğin durumlar bebekten bebeğe değişebiliyor. mesela abartmıyorum Eylül doğduğunda 2 günlükken kafasını dimdik dakikalarca tutabiliyordu.. yüzüstü koyduğumuzda 1. ayından beri ellerini koyup kafasını dimdik tutuyordu ve hiç yere koymazdı hala daha öyle gören şaşırıyordu. hatta doğum yaptığım günün akşamı hemşire gazını çıkarmaya odaya gelmişti Eylül kafayı dimdik tuttu kadın aynen şöyle dedi ' aman allahım bu çocuk kaç aylık'

ama Eylül hala kendi kendine dönmüyor , oyuncakları tutuyor fakaat uzanmıyordu ama 2 gündür çok olmasada uzanmaya başladı. yani her bebeğin gelişimi farklı nasıl kiloları ve boyları farklıysa buda öyle bişey endişe etme.

4. 10 Ocak 2009
  5. naztugbaomer

naztugbaomer güzel kızım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    gamzecim öncelikle çok geçmiş olsun.allah bir daha yaşatmasın.benim kızım 19 ağustos doğumlu.dediklerinin hepsini yapıyor.kahkahası 1 aydan fazladır var
    diğerlerini de epey zamand ır yapıyor amaher çocuk aynı değildir.telaşlanma.bizimki biraz yaraaz her gördüğünü istiyor.ama dediğim gibi her çocuk farklı lina da yakında yapacaktır hepsini öpüyorum onu

6. 10 Ocak 2009
  7. naztugbaomer

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet canım naz da kafasını doğduğundan beri dik tutyodu dimdik basıyordu ama senin de dediğin gibi her çocuk farklı

8. 10 Ocak 2009
  9. lili08

lili08 BAL KIZIM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Öznurcum Lina da doğduğundan beri başını hiç düşürmedi maşallah. Hatta yattığı yerden hep kalkmak istedi sürekli kafa havalarda duruyordu ama bunları yapmıyor.
    Tuğbacım teşekkürler canım. Maşallah yaa inşallah benimkide kahkahaya başlar çok istiyorum.

10. 10 Ocak 2009
  11. naztugbaomer

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bence de gamze bizimki de öyle öğrendi şu anda çıldırmış gibi coştu yine

12. 10 Ocak 2009
  13. lili08

lili08 BAL KIZIM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Tamam hemen yarın başlayım. Gerçi bol bol gülüyorum ama kahkahayı bollaştırayım bakayım. Lina gülüyor gülmesine ama böyle kahkaha atmıyor yoksa yüzünden gülücük eksik olmuyor minnoşumun.

14. 10 Ocak 2009
  15. OznurEylul

OznurEylul kafa bulanık Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Gamze kucağına al biraz havaya kaldır gıdışını arka arkaya öp bak nasıl kahkaha atacak dene haber ver hemen

16. 10 Ocak 2009
  17. lili08

lili08 BAL KIZIM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım yarın denicem şu anda uyuyor sağol canımcım.

18. 11 Ocak 2009
  19. ertuxgx

ertuxgx ERTUĞ'UN anneçiiii TUĞBAA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım ertuğda yapıyo ama kahkahaya gelince öyle bizim gibi degil igggggggggkkk gibi uzun bişeçıkıyo bide ben yazarken kucagıma alıyodum bazen 3 gündürde parmaklarını ayırıp bize vuruyo sağ eliyle kendince yazıyo galiba bidesabah uyanınca yanıma alıyorum bana öyle bi bakıyo inceliyoki anlatamam bide sağ eliyle yanagımı okşuyo seviyo 1 saat filan ay her yaptığında ağlıyorum çokgüzelokşuyo seviyo avucunu açıyo sanki biliyo sevmeyi ya çok güzel şeyler ya bideayagını agzına götürüyo yine ayaklarını tutup baya bi kalkıyo maşallah dönmeler tamamen var bide altını açınca itekleye itekleye gidiyo saçları acıyodur dimi ama acısa yapmaz herhalde iggggggggk diye güle güle şeref turu atıyo valla sıpam maşallah kuzularımıza gamzecim belli olmuyo 1 gün bişe yapmıyo 2 .ci gün bir bakmışın bişe yapıyo çok farklı yani canım bide onun taklidini yap mesala öksürünce bende öksürüyorum nasıl hoşuna gidiyoooo