Bebeklerinize hangi saatte ne yediriyosunuz

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve month tarafından 5 Ekim 2010 başlatılmıştır.

5 Ekim 2010
    Konu Sahibi : month
  1. month

month Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar mrb ben oğluma ek gıdaya geçtim 4. ayını bitirmeye az kaldı ama saattele beslemek istiyorum nette baktım ama hepsi farklı şeyler yazmış o yüzden sizler bana yadımcı olurmusunuz kaç saat aralıklarla ve hangi saatte ne yediriyosunuz bebişlerinize:KK46:

2. 8 Ekim 2010
  3. simal84

simal84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    canım benim bebeğim 7 ayını doldurdu bende 5 aylıkken başladım.başta hafif tattıra tattıra başladım şimdi 5 öğün veriyorum.sabah kaçta kalkıyosa artık kahvaltı arada meyve öğle uykusundan uyanınca sebze püresi meyve yoğurt gece yatarkende muhallebi yalnız benim kızım muhellebiyi sevmedi pek yedirmiyorum şimdilik...

4. 8 Ekim 2010
  5. nurceng

nurceng Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    139
    Ödül Puanları:
    163
    ek gıda için erken değil mi?Benim oğlumda 4 ayınıbitirecek 1 hafta sonra daha geçmeyi düşünmüyorum

6. 8 Ekim 2010
  7. Esrs

Esrs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bizde başladık 4. ayda az az alıştırma süreci sonraki aylarda geçiş zor oluyomuş

8. 8 Ekim 2010
  9. seyneb

seyneb Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim kızım 4,5 aylık.işe başlayacağım için ek gıdaya başladım yavaş yavaş.ne kadar mama denediysem sevmedi.elma suyu ile başladım.havuç patates haşladım ezdim.geceleri de muhallebi yapıyorum.en fazla 4-5 kaşık veriyorum..mecburen başladık ek gıdaya ucuz kız beni ki denediğim hiç bir mamayı yemedi:)

10. 8 Ekim 2010
  11. month

month Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    148
    cnm bazı bebekler doyduğunu anlamıyomuş benimki acıksa bile ağlamıyo alıyorum emzirmeye emziyo 2 veya 3 saatte bir o yüzden bende dedim yavas yavas alıstırayım 6. ayına hazırlık gibi birde midesi küçük kalmasın genişlesin diye sende başla yavas yavas alıştırmaya bence ama tabi saatlede baslayınca daha iyi olur karısmamış oluyosun

12. 8 Ekim 2010
  13. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    eğer bebekleriniz ek gıdayı istemiyorsa bence zorlamayın bu onun henüz hazır olmadığını gösterir.ben 6 aya kadar hiçbir şey vermedim ek gıda olarak.6.ayda başladım hiç zorlanmadı yani erkenden başlayalım sonradan zorlanırız diye çok düşünmeyin.hele ki anne sütü alıyorsa 6 aya kadar hiçbir şey vermeyin derim ben.

14. 9 Ekim 2010
  15. widaco

widaco işte hayat! çağan-ada Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ya arkadaşlar nıye anne sütü alan bebeklerınıze ek gıda vermek için bu kadar erken davranıyosunuz.yok alşmazmış falan filan nıye alışmasınki.mecbur alışacak ve mecburen yıyecek.tabı zamanı geldıgınde.anne sütü kadar mütiş bı gıda yok.ve hangı besını verırsenız verın onun yerını tutmayacaktır.tabı mama verenler yada işe başlayacaklara bşe dıyemıyorum.açıkçası benım kızm suan 4 ayını yenı bıtırdı doydugu yettıgı yere kadar bu 6 ayını da aşabilir sadece anne sütü vermeyı düşünüyorum .başka gıdalar alıp anne sütünde eksık kalmasını istemem.doydugu ve yettıgı sürece dedıgım gıbı 8 ayda olsa sadece anne sütü

16. 9 Ekim 2010
  17. month

month Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    148
    cnm ben nette okumuştum artık çalışmalar anne sütünün bazı vitamin değerlerini karsılamadığı yazıyodu bu yüzden anne sütnünde yetersiz olduğu ek gıdalar da verilmesi gerektiği yazıyodu bi sitede arastırıyodum bebek beslenmesi ile ilgili yazıları

18. 9 Ekim 2010
  19. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ilk 6 ay sadece ama SADECE anne sütü yeterlidir canım aksini söyleyene kesinlikle kulak asma.zaten aylık kontrollerinde kilo alımı normalse bu onun beslendiği anlamına geliyor.tabiki karar senin ben naçizane fikrimi ve doktorumun bana tavsiyesini iletmek istedim.çok şanslı ki bebeğin anne sütü alabiliyor anne sütü alamayan bir çok bebek var.bence bırak doyasıya 6 ay anne sütü alsın bu onun bağışıklığı için de çok önemli sonra zaten ek gıda alacaklar ve alışıyorlar.6.ayda başladım ben ek gıdaya inan hiçbir zorluk çekmedim.sevgiler.