bebeklerinize hangi vitaminleri günde ne kadar veriyorsunuz?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve dilasultan tarafından 1 Eylül 2008 başlatılmıştır.

1 Eylül 2008
    Konu Sahibi : dilasultan
  1. dilasultan

dilasultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar bebeklerinize hangi vitaminleri kullanıyorsunuz,isimleri neler,doktorunuz ne öneriyor,özellikle kan ilacıyla ilgili bilgi almak istiyorum,doktorumuz kesinlikle aç vermem gerektiğini söyledi,çocuğu aç tutamıyosun ki,ya önce ya sonra doyurmak zorundasın,bir de polivit veriyorum günde bir ölçek,siz neler veriyorsunuz?

önceden multitabs kullanıyoduk ama doktorumuz onu kesti 5. aydan itibaren bunları kullanıyoruz,eğer istersem multitabs kullanabileceğimi ama onun da pahalı olduğunu devletin ödediği ilaçlardan kullanmamı söylemişti,bu ay gittiğimde tekrar soucam sizlerden bilgi alayım dedim,kimi doktor devit 3 ü 2 yaşına dek 5 damla öneriyor,kimi onu kesiyo içinde hepsi olanı yazıyor,en doğrusunu bilmeliyiz diye düşünüyorum...

2. 1 Eylül 2008
  3. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    öğrenmekte fayda var tabi ama ben forumlarda pek ilaç ismi paylaşılmasından ve önerilmesinden yana değilim sizler ne düşünürsünüz bilemem tamam biz kendimizi bilmeyen rastgele ilaç kullanan kişiler değiliz ama ya birileri burdan okuduğu ile araştırmadan kullanacak olursa diye korkuyorum bizim komşumuzun 4.5 aylık torunu basit bi burun damlası yüzünden ölmüştü onun için ilaçtan korkarım ben.

kan ilacını sabah kahvaltıdan yarım saat önce veriyorum. yaklaşık 3-4 saatte bir besleniyo bizimkiler. mesela doyurduktan 1.5 saat sonra kan ilacını versen ilactan 1.5 saat sonra tekrar doyurabilirsin bi sorun olacağını sanmıyorum.
    ayrıca süt ve süt ürünleri demir emilimini azaltır ya anne sütü için bu geçerli değil diye okumuştum doğrumudur bilen varmı?

4. 1 Eylül 2008
  5. ckozkan

ckozkan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Evet süt ve süt ürünleri demir emilimini azaltır anne sütüde buna dahil bizim gibi ülkelerde demir (kan ilacı) kullanımını öneriyorlar bebeklerimiz ve kadınlarımız çoğunlukla anemik (kansız). ilaç kullanımı konusunda sana aynen katılıyorum ilaç kullanımının tıbbi gereklilik olması dışında kullanılmasına karşıyım. Diyetle(besinle alınanlar) olabilecek en doğal yol ve bebeklerimizi şimdi tahmin edemediğimiz pek çok problemden koruyor. Kulaktan dolma ilaç kullanımı çok çok YANLIŞ.

Son düzenleme: 1 Eylül 2008
  6. 1 Eylül 2008
  7. yeliz dolgan

yeliz dolgan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben multitabs ve günde 10 damla demir ilacı veriyorum. multitabsı kahvatıdan sonra, demir ilacını da öğlen çorbadan sonra veriyorum. süt ve süt ürünleri demir emilimini engelliyormuş.

8. 1 Eylül 2008
  9. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    ben ikisini bir kaşıkta veriyorum akşam üzeri yanlış mı ki?

10. 1 Eylül 2008
  11. talu

talu bal böceği :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben sadece kan ilacını aksam yatırmadan hemen once verıyorum,sonrada emip uyuyor kızım

12. 1 Eylül 2008
  13. Prm.Oznur

Prm.Oznur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Ya kizlar kan ilacina kaçinci ayinizda başaldiniz kimisi 4. Ay kimisi 5-6 diyorlar şaşirdim valla siz nezaman başladiniz

14. 1 Eylül 2008
  15. dilasultan

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar ilaç ismi öğrenmek değil amacım,eğer farklı bişiler de kullanılıyosa bilip doktorumuza danışmak için sordum,ama hemen hemen aynı şeyler kullanılıyo sanırım...zaten rastgele burdan öğrenip ilaç alıcak kadar cahil insanlar buralara uğramaz diye düşünüyorum,en azından doktorumuza sorarız,kan ilacı özellikle herkes farklı zaman diliminde kullanıyomuş mesela,doğrusunu anlayamadık gitti...

16. 1 Eylül 2008
  17. dilasultan

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım biz 5.ayda başladık,doktorumuz önerdi...

18. 1 Eylül 2008
  19. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    biz de günde dört damla devit3 kilosuna göre de 7 damla demir damlası veriyoruz,
    o demir damlasını vermeyi hiç istemiyorum,iğrenç bir tadı var