bebeklerinize ne sıklıkla banyo yaptırıyorsunuz ve dışarı çıkarıyor musunuz?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve sezince tarafından 14 Mart 2010 başlatılmıştır.

14 Mart 2010
    Konu Sahibi : sezince
  1. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bebeğinize ne sıklıkla banyo yaptırıyorsunuz kızlar? ben hasta olur diye banyo yaptırmaktan çok korkuyorum. henüz 2 aylık zaten, üşüyüp hemen hasta olmaz mı sizce?
    bir de, bebeğimi bu aylarda, henüz 2 aylıkken dışarı çıkarmam uygun olur mu sizce? evde oturmaktan sıkıldım. çıkmak istiyorum bebeğimle. ama kendi alışverişim için onu riske atmış olurum gibi geliyor. yaaaa çok mu takıntılıyım bilmiyorum... kafamçokkarıştı

2. 15 Mart 2010
  3. pikolata78

pikolata78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    827
    Ödül Puanları:
    113
    3 günde bir yıkıyorum bebeğim 2 aylıkkende öyle yapıyordum. doktorumuz haftada iki kere şampuanlı banyoya izin veriyor. daha fazla yıkamak istersen duru su kullan dedi. bebeklere fazla şampuan ve duş jeli zararlı demişti. banyo yaptırdığım gün çıkarmıyorum dışarı ya da dışarı çıkıp eve gelince yıkıyorum. havalar eskisi gibi değil. bence bebeişini sıkı giydirip çıkabilirsin canım. evde sıkıntıdan patlamak nedir ben çok iyii bilirim oğlum kış bebeğiydi çünkü. bizim doktor sabah yarım saat akşam üstüğ yarım saat çıkar derdi herzman. çocuk havaya alışsın birden sokağa çıkınca hastalanmasın demişti. hem bebeişler sokağa çıktıokları gün daha huzurlu oluyorlar. temzi hava iyi geliyor onlara.

4. 15 Mart 2010
  5. rose23

rose23 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    biz 40 ını çıkardıktan sonra havayı güzel bulduğumuz her an yürüyüşe ve alışverişe çıkıyoruz benim kzımda 2,5 aylık iki günde bir banyo yaptırıyorum. ama havalar ısınınca hergün yaptırıcam. dışarı çıkar korkma alışsın dışarıya çok soğuk değilse tabi . bağışıklıkları güçlenmeli

6. 15 Mart 2010
  7. esmerlady

esmerlady Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızım 7.ayına girdi,ben 3 günde bi yıkıyorum,ayrıca fırsat bulduğum heran çıkıyorum valla kızımıda alıştırdım,bebeklerinizi çıkarın arada,bi tadığım hasta olur mikrop kapar die bebeğini hep evde tutuyordu çocuk en ufak bi soğukta hemen hasta oluyor,alıştırmak lazım,çok şükür kızım hiç daha ufak tefek üşütmüştür bi iki gün ama hiç ilaç falan kullanmadık,hiç hasta olmadı inşallah olmaz,

8. 15 Mart 2010
  9. Yesim83

Yesim83 2 Melek Annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    bende kizimi haftda iki kere yikiyorum. kafasina chicco sivi sabun, vucuduna janson's baby
    kullaniyorum. Ama bir sorunumuz var kizim kuveti sevmiyor. yani kendi kuvetini buyuk kuvetin icine sokuyorum ikimizde yikaniyoruz anlayacaginiz. kucagimda yikaniyor cunku
    arada yere basiyor yaz gelsin alistirmaya calisicam. Birde banyo yaptigi gun disari cikarmiyorum.
    yazin daha skca yaptiracagim ama sabun kullanmayabilir herdefasinda

10. 15 Mart 2010
  11. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    oğlumu doğduğundan beri hergün yıkarız,ilk 16 günlükken dışarı çıkarmıştık,hemen hergün de çıkar.Havalar da ısındı,kemik gelişimi için güneş ışığı şart,günde en az 15-20 dk dışarı çıkarın.

12. 15 Mart 2010
  13. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    ......

Son düzenleme: 15 Mart 2010
  14. 15 Mart 2010
  15. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    ben de kızımı 2-3 günde bir yıkarım.3 aylık şuan.dışarı çıkmak için 40 günü falan da beklemdik.kışın oldu doğumum aralıkta. ama yıkayıp hiç çıkarmadım dışarı.eve gelince yıka.özellikle akşam 7-8 gibi yıkar, hem daha rahat uyur.ben öyle yapıyorum. hihoyyyt

16. 15 Mart 2010
  17. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    3-4 günde bir yıkıyorum hava soğuk da olsa kjar kış kıyamet olmadığı sürece her gün 15 dk çıkıp geziyoruz. Soğuğa da alışması lazım. Soğuğu ilk büyüdüğü zaman görürse işte o zaman hasta olur. Şimdiye kadar da hasta olmadı. Annem de şaşırıyor "ben serni hiç çıkarmazdım camdan baksan hasta olurdun" diyor. Alıştırmak lazım tabi sıkı giydirerek. Hatta benimkinin bağışıklığıu benden bile daha sağlam. Ben her ay yatak döşek grip oluyorum onun maşallahı var. Anne sütü alıyorsa hiç korkmayın

18. 15 Mart 2010
  19. tigerboxer

tigerboxer 14 AĞUSTOS 2009 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    her çarşamba ve cumartesi banyo günümüzdür o gün hiç çıkmayız ertesi gün çıkabiliriz.siz şanslısınız yine bizim doğduğumuzda domuz gribi vardı insanlarla bağımı koparmıstım o aralar ne gidiyor ne konusuyordum dışarıda çıkmıyorduk birtek hastaneye giderdik ondada sanki karantinaya sokmuş gibi koruyarak.. biz çıkmamıstık yani dısarı.ama şu anmarketlerde filan bebekleri görüyorum çıkaranlar oluyor biz hala tam anlamıyla çıkıyor sayılmazyız..