bebeklerinizi nasıl uyutuyorsunuz? cevaplarınızı bekliyorum:)

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve filizerdem tarafından 18 Kasım 2009 başlatılmıştır.

18 Kasım 2009
    Konu Sahibi : filizerdem
  1. filizerdem

filizerdem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar benim şuan 3ay 11 günlük bi bebeğim var
    bebeğim önceleri kendi uyuyordu(ilk 1 ay) ama biz galibaa farkında olmadan beşiğinde sallamaya başladık ve sallanmaya alıştı. bugün yatağına koydum ve ilk 5 dk oynadı kendi kendine sonra ağlamaya başladı bi 10 dk aralıklarla ağladı ve uykusu geldi bende gene dayanamadım ve 2 salladım uyudu sizce ağlamasına müdahale etmelimiyim yoksa alışır mı ne dersiniz

2. 18 Kasım 2009
  3. cicek11

cicek11 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ooooooooo naptın sen ya...dünyaları veririm ben ööle kendi kendine uyusu.kolikle başedebilmek için hep salldık.6.aya giricez hala da sallıyoruz ayakta.sakın ha sakın.kendi uyuyailiyorsa tekrar dön eski sisteme.alıkşık olduğu için zorlanmadan öğretirsin heralde tekrar.gerçi beşiğinde de iki sallayıp uyutabiliyorsan o da güzel.biz hiç yoksa 1 saat sallıyıp bir de iyice dalmasını bekliyoruz.offfffffffff...........zor işler bunlaaaaaaaaar........

4. 18 Kasım 2009
  5. Kizil Deniz

Kizil Deniz Acil tıp teknisyeni :)Yiğit anası Üye

Beğenildi:
    119
    Ödül Puanları:
    153
    ben 8 aydır kucakta sallıyorum gaz sancısı cok siddetli yasadık ozaman alıstı öyle gıdıyoo alıstırma yol yakınken

6. 19 Kasım 2009
  7. guernica

guernica Guest

yok canım elleme bak gecelewri kendi uyusun diyec ayladır uğraştık daha yeni kendi uyuyo. bırak elleme uyusun aferim size ne güzel uyurmuş o..

8. 20 Kasım 2009
  9. CHOSEN

CHOSEN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    uyutmakmı oda ne.uyku saatlerimiz işkence bizim. kolikli bi bebek oldugundan carsafta sallamay alıştı.şimdi cok sükür kolik bitti ama carsafla basbasa kaldık. .bu zamana kadar yanımda hep birileri vardı ama 1 hafta 10 gündür aglaya aglaya uyuyo.almadıgımız sey kalmadı.hiç birini istemiyo.en son hamak aldık ondada yatmayı sevmiyo.45 dk aglıyoruz sonra uyku kıvamına gelince alıp emziriyorum emerken uyuyo.off of uyku demeyin bana eziyetim çookk :)

10. 20 Kasım 2009
  11. mersel

mersel ikinci kez anne oluyorum Üye

Beğenildi:
    67
    Ödül Puanları:
    108
    Benimde kızım 3 ay 3 günlük. Gaz sancıları olduğu için battaniye ile sallamanmaya alışmıştı. 2 kişi olmadan bakmak zordu. Eşim demirciden çingene beşiği için demir yaptırdı. Çingene salıncağı kurduk. orda uyuyorrr. artık tek başına bakılabiliyor.

12. 20 Kasım 2009
  13. CHOSEN

CHOSEN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    çingene beşiiği nedir canım.benim kızımda carsafta yatmaya alıskın uyuturken cok zorlanıyorum.acaba nedir o beşik

14. 20 Kasım 2009
  15. ilknur77

ilknur77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bizde 8,5 aylık olduk ama beyefendi gaz sancıları yzünden şimdiye kadar hep kucakta uyuyordu.ama artık 10 kilo ve kollarımız dayanmıyo kolayda uyumuyo en az 40 dk dolaşa dolaşa uyuyorduu kii en sonunda ayağımda sallamaya kaar verdim. hep karşı çıkıyordum ayakta sallamaya:KK43:( ama şimdi mecburen sallıyorum 10 dk sürüyor. ama güzel uyuyoralkisalkisalkishihoyyythihoyyyt

16. 24 Kasım 2009
  17. prism

prism karamel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar haddim deği ama bben yaptığım yöntemi anlatmak istiyorum sallanmaktan kendi kendine uykuya geçişince; öncelikle ona sanki büyük bir insanmış gibi yaklaştım. benim uykum gelmeden beni yatırsalar uyrmuyum uyumazmıyım tabiki uyumam sallasalarda ki bu daha büyük bir işkence olur. önce onunla bayağı bir oynuyorum. yüzükoyun bırakıyordum hem kasları gelişiyor hem de efor sarfediyor. Bu arada da acıkıyor. baktım uykusu geldiğine dair huzursuzlukları var. emziriyorum. yorgunluğun ve açlığın vermiş olduğu hazla uyumak istiyor.Uykuya dalmadan yatağına koyuyorum. mırın kırın ettiğide oluyor ama bunun bir zorlama olmadığını ona psikolojik olarak hissettiriyorum. baktım ağlarsa yanındayım canım gerekirse uyumayız oynarız diyorum. bunu ilk başlarda defalarca yaptım . zor oldu . ama onu üzmeden başardım. şimdi sallamıyorum. yatağına koyduğumda ona onu çok sevdiğimi hissettiriyorum, güvende olduğunu .. bu çok işe yarıyor. bakın stresli olduğumda yorgun olduğumda da denemişimdir.. bebeğim hemen anlıyor ona yansıyordu.. yavaş sakin ninnilerde işe yarıyor..sadece yumuşacık bir güven sanki uykuya dalmaları için yetiyor gibi.. bana öyle geldi..

18. 24 Kasım 2009
  19. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    önceleri memede uyuyordu sonra ayağımda sallamaya başladım şimdi ise 1 aralıkta 3 ayını doldurucak yaklaşık 1,5 aydır anakucağında uyutuyorum hani şu yana doğru ve ileri geri sallanan anakucakları varya yatak gibi onlardan işte ayakta sallanır gibi sallanıyo ve hiç kaldırmıyorum gece gündüz orda uyuyo orda yatıyo tavsiye ederim kızlar taş çatlasın 100 tl o kadarda yok yani