bebeklerinizi nasıl uyutuyorsuuz?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve meltemsahin tarafından 8 Haziran 2010 başlatılmıştır.

8 Haziran 2010
    Konu Sahibi : meltemsahin
  1. meltemsahin

meltemsahin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    meraba arkadaşlar.bebklerinizi nasıl uyutuyorsunuz.sallayarak mı emzirrekmi yoksa kendilerimi uyuyorlar.benim oğlum şuan 5. ayında ve uyuma şeklinde çok problem yaşıyoruz.önceleri emziğini verirdim ve kendisi yatağında uyurdu.ama şimdi öyle uyumıuyo.öncesinde öyle alıştığı içinde şimdi emzirerk uyutamıyorum.uyku vaktinde karnı eğer açsa uyuyo ama değilse asla emmiyo.ve bende nasıl uyutcamı şaşırdım.ayakta sallamaya alıştırmışlardı annmeler ama uykusu kaçtıysa öylede uyumuyo.zaten ondan vazgeçirdim biraz sallamak istemiyorum.biraz öncede emziğini verdim ağlaya ağlaya uyudu yatağında çaresizce.ama kuzumu ağlatmak istemiyorum hiç öyle.gerçi çok ağlamıyo ama uykuya geçene kadar çok zorlanıyo.napıcamı çok şaşırdımsizlerin bebişleri nasıl?

2. 8 Haziran 2010
  3. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    ayakta uyusa göbek atıcam, çingene salıncağında bile uyumuyor.

4. 8 Haziran 2010
  5. betulnur

betulnur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Emzirerek uyutuyorum.Eğer uyumazsa yalancı meme verip kucağımda hafif sallayıp ninni söylüyerek uyutuyorum.

6. 8 Haziran 2010
  7. pollyannaa

pollyannaa 1kral+1kraliçe+2 prenses Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    canım allah kolaylık versin. benim kızım 10 aylık hala uykusu iyi değil.gece rahat bi 4-5 kere kalkıyor:KK43: ben her akşam uyutmadan önce banyo yaptırıyorum.odasına geçip karanlıkta sessizce emziriyorum.bazen emerken uyuyor bazen uyumuyor.işin kötüsü çıt çıksa uyanıyor... benimde işim çok zor bir türlü sese alıştıramadım.. annelik sabır işi. güle güle büyüt bebeğini...

8. 8 Haziran 2010
  9. AttaQue

AttaQue Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Sizinkiler yine büyümüş biraz benimki daha 40 günlük sayılır canı istediği zaman yatıyo beşiğe istemezse 2 saat sallıyorum ne şaklabanlıklar yapıyorum 2 dk. gözünü kapatıyo yanından ayrılır ayrılmaz başlıyo bağırmaya..
    Birde aslına bakarsan bebeklere uyku alışkanlığı kazandırmak için uyumadan beşiğine yatırıp uyutmak gerekiyormuş , nerdeeeeeee istersen çatlayana kadar sallıyım o beşiği benim başım dönüyo o hala mıkır mıkır..

10. 8 Haziran 2010
  11. meltemsahin

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    saolun kızlar.malesef kucakta sallayarak alanda uymuyor.hi kucağımda göğsümde yatıramadım.içimde ukte kaldı bebeğimin göğsümde uyuması.aslında çok güzeldi uyku düzeni.gece çok sık kallksada akşamları beşiğine koyardım mıkırdanırken 5 -10dakkaya uyuyrdu.sonra emziğe alıştı.gündüzleride onunla uyumaya başlamıştı.en baştan hep gece gündüz ayrımı yaparak alıştırdım.hiç sallamadım beşiğini.ama böyle güzel giderken bir aylık bi taile çıktık herşey mahvoldu.şimdi yarım saat karşısında şakrabanlık yaparak uyutuyorum.hatta bir saat.b zamanda tabi aralarda ağlıyo.ağlamaması için hemen dikkatini çekiyorum falan filan.çok zr ya.allah hepimize sabır versn.kuzucuklarımızada güzel güzel uyku...

12. 8 Haziran 2010
  13. meltemsahin

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    saol canım.ses olayıda çok kötü.maşallah diyim uykuya daldıktan sonra ses duymuyo hiç.sese alışsın diyede başlarda hep o uykuya daha tam dalmadan odasını falan toplardım.sese alışsın diye.ama k,imi çocuğunda yapısı öyle oluyo tabi.sende güle güle büyüt cnım bebeğini...

14. 8 Haziran 2010
  15. meltemsahin

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    canım 3aylık olunca çok değişiyo bebekler.benim ğlum uyumazdı fazla gündüzleri.kırkından sonra bi değişti sonra 3ayı bitince dahada değiştiherşey zamnala rayına oturuyo.ama sen n ol alıştır 3ay dolmadan.uyku düzeni kur.mesela benimki 1.5 saatte 2saatte bir mutlaka uyur.çok kısa olsad zorla uyuturum.3.ayından sonra alışkanlık kazanırmış bebkler.gerçektende öyle oldu.biz tam dördüncü ayında memlekete gittik bir aylığına ve bütün huyları değişti.ve gerçekten kalıcı aolarak değişiyo.ama 3ay öncesi alışkanlıklarını değiştrebiliyosun.hepimize allah sabırlık vrsin...

16. 8 Haziran 2010
  17. meltemsahin

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    canım allah sanada kolaylık versin.çok zor gerçekten.inşallah geçicek ama.çünkü bi günleri bi günlrini tutmuyo bu bebişlerin...

18. 16 Haziran 2010
  19. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Benimki tektir bu konuda ilkj dogdugundan yaklasik 50 gune kadar ayakta salladik veya carsafin icinde salladik uyumuyodu nasi uuyursa uyusun yeterki uyusun dedik ama olmadi geberdim cunku yenek yiyemez tuvalete dimez olmustum ve ilk bebek yalniz oldum icin uykusunun geldi anlari lkacirdim da yorarsam da uzun uyur diye diye surundu uykudan sonradanda uykuya gecenez oldu bunu fark edince salincak aldik fisher price akvaryum onda uyumaya basladi bi donem 2.5 aylik olunca ondandsa va/ecti kucakta sallanarak uyuttum ki 1 saat sallardim 20 dk uyurdu ben yoruldumla kaldim yavas yavas poposuna pss pss yaparak uyuttum bi donem daha sonra yataga koyup yaninda yatarka uyudum ancak bu sefer bende uyuya kaldim icin gunluk isler hala yoluna guirmeyinbce besigine koyup eline biberonu veriyorum yavas yavas icverek uyuyo ac degilse emzikle poposuna pss ps yapip saklaniyorum aglicvak gibi oldunda gene ortaya cikip pssliyorum ve kendi kebdine daliyo simdi 4 aylik uykusu geldi ani gecuistirmiyorum artik