bebeklerinizi nasıl yatırıyosunuzz??

Konusu 'Ağustos Anneleri' forumundadır ve mavixsxxsxxsxxsxxsx tarafından 22 Aralık 2008 başlatılmıştır.

22 Aralık 2008
    Konu Sahibi : mavixsxxsxxsxxsxxsx
  1. mavixsxxsxxsxxsxxsx

mavixsxxsxxsxxsxxsx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    herkese merhaba ...
    arkadaşlar bebeğinizi nasıl yatırıyosunuz..??
    yan mı,sıtüstümü,yüzüstümü ........
    benim oğlum doğduğundan beri hep sırtüstü yatıyooo..yan yatırmak istiyorum bir süre öle uyuduktan sonra hop sırtüstü dönüyoo...birde kafasını hep sol tarafa çevirerek uyuyo..kafasının sol tarafı daha basık.dr sordum 5.ayda düzelir merak etmeyin dedii..
    sizler nasıl yatırıyosunuzz..birde üzerini çok açıyoo..üzerine ne örtüyosunuzz..??

2. 22 Aralık 2008
  3. dilek_286

dilek_286 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    cnm benim kızımda aynı uyuyor...kafası sol tarafta çunku sol baş parmagını emerek uyuyor...yuz ustu ve yan yatıramıyorum..ustunu devamlı açıyor..elleri mutlaka dısarda olucak....oda ısısını 22-24 arası tutuyorum ama..gece emzirmeye kalktıgımda elleri yuzleri buz gibi oluyor...engelleyemiorum...ben sadece yun yorgan ortuyorum...annem yaptı çok kalın değil...dier uyku seti yorganları ısıtmıyor çok ince...ustune battaniye le örtsem çok agır oluyor...

4. 22 Aralık 2008
  5. papatyam_83

papatyam_83 civciv Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    aynen hep sırtüsütü hem daha da küçükken yüzünü de iyice tavana doğru dikerdi sırtüstü kafası da dik burnu dikdik :) şimdide sırtüstü ama başını muhakkak ya sağa ya sola çevirik yatıyo,,yan asla yatmıyo hoop dönüyo aynen kollar uçak gib iki yana apaçık ,,:)
    parkyatağada kollar sımıcak koca yatağa böyle giderse,,üstünü çok açıo evet ayakları ile tepiştepiş açıo,,

6. 22 Aralık 2008
  7. papatyam_83

papatyam_83 civciv Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    hea bi de bizimapartman gündüz az gece çok ykan bir apartman hatta uyutmayacak terleyecek kadar çok yakılıyo sağolsunlar,,,ondan bazen uzun kollu alttan çıtçıtlı ile ince bir pantolon üstüne normal bir battanie örtüorum ,,

8. 22 Aralık 2008
  9. ozlemehm

ozlemehm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    genellikle sırt üstü olmak üzere sağa sola yan da yatırıorum rahat edio hem kafasının arkasının düzleştiğini farkettiğimizden beri yan da yatırıoz
    geceleri ince penye battaniye üzerine de yün örgü battaniye örtüom biraz kollarının altına sıkıştırınca açamıo pek sıkıştırmazsam tepişerek açıo hatta bi gün eşim yatırmıştı uyanınca emzirmeye kalktım yaaaa çocuğun üstünü örtmedin mi die bi bağırdım tabiki açacağı aklıma gelmio
    fermuarlı battaniye almıştım onu denedim gece bikaç kez çok terletti yavrumu onu sadece dışarı çıkarken kullanıoz şimdilik
    yüz üstü yatıramıom artık pek 1-2aylıkken gündüz bi saat öyle uyyodu yanında duruodum tabi boğulmasın diye ama artık uyanıkken bile pek sevmio yüzüstü yatmayı kafayı tutmakta zorlandığı için heralde

10. 22 Aralık 2008
  11. lili08

lili08 BAL KIZIM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Lina'yı doğduğunda hep yan yatırıyordum öylece uyuyordu ama şimdi yan yatırsam bile dönüyor sırt üstü yatıyor. Kafasını gece boyunca sağa sola çeviriyor bu yüzden kafasının arkasında sürtünmekten saç kalmadı :)) Ben kışa girdiğimizden beri uyku tulumu kullanıyorum yoksa üstünü açıyor. Ben bir tane doğmadan almıştım bir tane annem yün uyku tulumu ördü, bir tanede geçenlerde uzun kollu aldım çok kara kışlarda giydiririm diye. Altı kapalı etek gibi bacaklarını çok rahat hareket ettirebiliyor, birde ben büyük aldımki altına ayakları dayanmasın rahat rahat yatsın diye. Hakikaten çok rahat tavsiye ederim uyku tulumunu. Oda sıcaklığı 21-22 derece. Üstünede yinede çok ince bir battaniye koyuyorum yanlardan sıkıştırıyorum açamıyor ama bazen onuda açmayı beceriyor cimcime.

12. 22 Aralık 2008
  13. Fluvial

Fluvial Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben de ne tarafa çevirirsem çevireyim yine dönüp sırtüstü yatıyor..KAfası biraz düzleşti tabi ama dr önemli değil düzelir dedi..UYku tulumunu ben de kullanıyorum.. sürekli terliyor emerken hasta etmeden şu kışı bir atlatsak süper olucak..

14. 22 Aralık 2008
  15. ceko

ceko Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bizmki sırtüstü yatıo mümkün değil yan çeviremiyoz.dr.umuz kafa şekli genetiktir o tip yan yattı yana basık arkası düz bunlar yanlış düşünceler dedi.

16. 22 Aralık 2008
  17. OznurEylul

OznurEylul kafa bulanık Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    HİHİ Eylül üsütünü açamıyor çünkü onu öyle bi sıkıştırıyorumki kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

ben tüğlü polar battaniye kullanıyorum hem yumuşak hemde her şekli alıyor sert değil yani. oyüzden altlığı var onun üstüne yatırıyorum eylül'ü hem alttanda sıcak tutuyor. dediğim battaniyesinide altlığın altına sokuyorum böylelikle açamıyor. ama kafasının arkası dümdüz oldu hep sırtüstü yatıyor ne yaptıysam olmadı vazgeçiremedim. :1no2::1no2:

18. 22 Aralık 2008
  19. ertuxgx

ertuxgx ERTUĞ'UN anneçiiii TUĞBAA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende gamzecim gibi uyku tulumu kullanıyorum ertuğ çok açıyopdu gece üzerini açmasa bile alıcaktım çünkü süper bişe sevi bebenin kini aldım bide bu yastığı aldım pek sevmedi ama yavaş yavaş yatırıyorum çok güzel tavsiye derim dğer arkadaşlarımada Sevi Bebe Boğulma Önleyici Yastık, #13636353 Gittigidiyor.com bu arda ertuğunda tepesinde kaldı arkada kalmadı kafasını öyle bir sürtüyo yatagına lina gibi düğüm oluyo bizde mecburen kesiyoruz yan yatıyo ertuğ hep sabah yada gece bir bakıyorum park yatagın arasına sokmaya çalışıyo kafayı itekliyoda itekliyo bide acaip bagıtıyo gülmekten ölüyorum yahu