bebeklerinizi uyutmak için neler yapıyorsunuz?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve esther tarafından 3 Haziran 2009 başlatılmıştır.

3 Haziran 2009
    Konu Sahibi : esther
  1. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    benim oğlum geceleri uykuya dalmakta zorlanıyor. emzirerek ya da kolumuzda sallayarak uyutuyoruz. sizler neler tavsiye edersiniz?

2. 3 Haziran 2009
  3. rxuxyagibixsxeker

rxuxyagibixsxeker Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    valla her yöntemi denedim.ağlatarak,kolumda başını göğsüme koyup şimdi ayağımda sallıyorum ve emzik en büyük kurtarıcım ama gündüzleri uyumuyor en fazla 2 saat oda ayrı saatlerde.akşamları ise en geç 8 de uyuyor sabah 7ye 8 e kadar.geceleri emzik kullanmıyoruz çünkü yüzükoyun yatıyor.o yüzden uyutmak akşamları bazen zor oluyor.yinede çok şanslıyım geceleri uyuduğu için

4. 3 Haziran 2009
  5. tanger

tanger ben, oğlum ve aşkım Üye

Beğenildi:
    208
    Ödül Puanları:
    163
    canım ben her yöntemi denedim ama battaniyede sallamadan uyumuyo uyuyuncada 2-3 saat mutlaka uyuyo 2 gundür 50cc süt veriyorum gece sadece 1 kez kalkıyo gece bizde emzik vermiyoruz yüzünkoyun yatıyo..önceden bazen gece bile battaniyede sallıyoduk eşimle çok şukür bu ara yok bide gündüz battaniye işini bırakdırsak çok iyi olucak....

6. 3 Haziran 2009
  7. esther

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    benim kuzu emzik almıyor. bazen 1 saat emerek uyuyo.

8. 3 Haziran 2009
  9. caycan

caycan İbrahim Deniz'im Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    gündüzleri kucakta gezerek uyuyo,kesinlikle durmadan odaları geziyoz.sonra çevreye baka baka sızıyo.geceleri emzikle sallıyom kucağımda,ama uykuya geçince emziği çıkarıyom.ama en fazla uykusu gece oluyo,oda 2 saat.

10. 3 Haziran 2009
  11. esther

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    kaç aylık bebişin?

12. 3 Haziran 2009
  13. caycan

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    2 alık canım

14. 3 Haziran 2009
  15. esther

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    büyüdükçe uyuma süreleri uzuyor canım. merak etme. bi de güzelce emmişse daha uzun uyuyor.

16. 3 Haziran 2009
  17. caycan

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    aslında çok emiyor,başka bi topiktede yazmıştım,2 saaatte 130ml falan içiyo ama yok uyumuyo,gazınıda çıkarıyom,ama ille gezecek,öyle uyuyo,bi saat kucakta odaları gezdiriyom beyimize,kollarım kopuyo valla..

18. 4 Haziran 2009
  19. butterflys73

butterflys73 Tek Bayrak Tek Millet Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sallamaya alıştırmasan iyi olur canım, biliyorum hiç kolay değil .benim de 8,5 aylık kızım var , ilk 3 ay çok sıkıntı çektik ama zamanla düzene girmeye başladı .
    -önce kesinlikle onunla inatlaşmamayı öğrendim, gerçekten uykusunun gelmesini bekledim
    - sonra yatağında uyumaya alışması için yatağına yatırdım , beni görebileceği gibi başucunda oturup yanında olduğumu , güvenle uykuya dalabileceğini hissettirdim ..
    - yine de uyumamakta ısrarlı ise hiç zorlamadan kucağıma alıp biraz sakinleştirip tekrar yatağına yatırdım ( bi nevi soğuk savaş , sen inatsan ben de inadım dedim ama bunu güzellikle dedim :))
    - uyuyuncaya kadar bu böyle devam etti , eğer çok ileri gidip ağladıysa vazgeçtim uyutmaktan uyumak için yalvarıncaya kadar ( ki bunu hareketleri ile belli ediyorlar ) yatırmadım
    - sonuç : buyrunnnnnnnnn zafer benim :lepi: artık uykularımız gayet düzenli yatağına yatırdığımda uyuması gerektiğini anlıyor ve güzelce uykuya dalıyor Şeniz