Bebeklerinizin gece uykusu kaç saat?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve NakrEdusA tarafından 9 Şubat 2010 başlatılmıştır.

9 Şubat 2010
    Konu Sahibi : NakrEdusA
  1. NakrEdusA

NakrEdusA ♥ {- _ -} ♥ Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba arkadaşlar acaba benim mi beklentim çok yoksa gerçekten az mı uyuyo oğlum bunu bir türlü çözemedim en fazla 8 saat gece uykusu uyuyo gündüz uykusu da çok değil en fazla 2 saat ki çoğu zaman 1 saat geceleri zaten 6 7 kere kalktığı için çok takmış durumdayım bu duruma hiçbirşeyde çözüm olmuyo sizin bebeklerinizde mi bu kadar uyuyo uykuları 2 yaşında düzelir diyolar ben o zamana kadar ne yapacağım artık tükendim senağlama

2. 9 Şubat 2010
  3. wetw

wetw Mucizenin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba canım. Benim kızımda doğduğundan beri uyku sorunu hep var. Şimdi 5 ay 3 haftalık oldu. Geceleri 10-12 saat uyuyor ama sürekli gecede 7-8 defa ağlayarak, emerek... Tam olarak uykudan uyanamıyor ama ep uykusunda ağlıyor. Hatta uykuda ağlayarak uyanma adı aldında konu başlığı bile atım. Gündzleri de 3 parti halinde toplamda 4 saat yada 5 saat uyuyor. Ama sen uyuyor musun de bana; hayır. Doğduğundan beri 1 gece 6 saat kesntisiz o uyudu ben bişey mi oldu acaba diye şaşkınlıktan uyuyamadım ve uyuma fırsatını kaçırmış oldum...Maksimum 3 saat kesilmeden uyumuşumdur. Gündüzleri de uyuma alışkanlığım yok, çok müzdaribim çooook..

4. 9 Şubat 2010
  5. pamuk helva

pamuk helva & Gülümse & Pro Üye

Beğenildi:
    293
    Ödül Puanları:
    163
    benim bebeğim de doğduğundan beri uykuyu sevmiyor..

bir buçuk yaşına yaklaştı, hala az uyur..
    akşam 9.30 gibi uyuyor, muhakkak sabah 7 de ayaktadır..
    emmek için en az 2-3 kere uyanıyor hala...

gündüz de ya hiç uyumuyor...ya da çok çok kısa, bir defa uyur...

sanırım, durumu olduğu gibi kabullenmekten başka çare yok.. ne yazık kii sempatiksalakcinni

6. 9 Şubat 2010
  7. NakrEdusA

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    benim oğlumda 2 kere 5 saat uyudu ama ben uyumadığım zamanlarda ilk zamanlar sadece 3 saat en uzun uyumuşluğum var artık o da yok :KK43: önceden ben mecbur gündüzleride uyuyordum sadece üstümde uyuduğu zamanları bilirim ben ah ah benimkide geceleri emip uyuyo bazende emmek istemiyo deliriyo uykulu halimle kucağımda gezdirip uyutuyorum korkuyorum bi gün düşücem yere diye çok zor hiç iyi bi zamanımız olamıyo malesef benim oğlumda 5 aylık falan 10 11 saat uyurdu hep kalkardı ama uyurdu gittikçe azalıyo bu durum beni korkutmaya başladı bunun bir dur noktası vardır inşallah

8. 9 Şubat 2010
  9. NakrEdusA

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ya oğlum aslında hep uyumak istiyor ama anlayamadığım gaz mı rahatsız ediyo ne oluyo uyanıyo uyutamıyorum ama yüzünü yola yola hal oluyo sonrada ağlıyo emerek sakinleşiyo bu seferde gaz sıkıntımız oluyo şu gazdan hala kurtulamadık gitti eltimin oğlu gibi senin oğlun o da öyleydi şimdi 2 yaşını geçti düzeldi artık gece hiç kalkmıyomuş gündüz yine aynıymış ama uyumuyomuş seninde 6 ayın falan var sanırım Allah kolaylık versin

10. 9 Şubat 2010
  11. vaveyla_a

vaveyla_a kaktüs Pro Üye

Beğenildi:
    116
    Ödül Puanları:
    163

ben en baştan uykuyu düzenlemek gerektiğini öğrendim hamileyken ve doğunca canla başla uğraştım:KK66: doğduğundan beri..gazlı kolik bir bebek olmasına rağmen uyurdu..uyumayacak gibi görünürdü ama ben bebeklerin 2 saaten fazla(6 aydan önce)çok uyanık kalmaması gerektiğini bi doktor yazsısında okudum ve 2 saat olmadan gündüzleri hep uyuttum 20 dk bile olsa..bunlar ilk 2 ay sürdü ve ben dişimi sıkarak ağladığımı bilirim:1rolleyes:
    humana iyigeceler cayı kullanıyorum huzursuz olduğunda fayda ediyor..
    bir de şunu söyleyeyim 9 aya kadar 15 saat uyurlar..şimdi senin sürekli uyanık kalınca yoruluyor ve uykuyu unutuyor..bebekler yorulunca uyuyamazlar..midafir gelce yada gitsek 2-3 saat uyanık kalınca kesinlikle zor uyuyor ve yada geceleri 4-5 defa uyanıyor..sen arada şekerleme yaptır uyut..geceye kadar..belki biraz zamanını alır ama uyanmaması yada rahat uyuması içi fayda eder..sabır gerekiyor biraz..ben böyle yaptım fayda etti..bizim uykumuz da onun olsuna.s.

12. 9 Şubat 2010
  13. pikolata78

pikolata78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    827
    Ödül Puanları:
    113
    canımcım. özel mesajda yazdığım karışım ilaç iyi gelmedi gaz sorununuza?

14. 9 Şubat 2010
  15. vaveyla_a

vaveyla_a kaktüs Pro Üye

Beğenildi:
    116
    Ödül Puanları:
    163
    nekradusa bak uyumak istiyor diyorsun, kesin gözlerini uyuşturuyor yüzünü yoluyor sen uyutmaya çalışırken hatta ağlıyor..işte dedğim gibi uyukya dalması zorlaşıyor..sen 10-20 dk olsa bile dinlendir uyut..

16. 9 Şubat 2010
  17. pikolata78

pikolata78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    827
    Ödül Puanları:
    113
    canım aynı şeyi yazmayı ben düşünüyorudm bu bahsettiklerin tracy hogg un kitabında yazıyordu. gerçekten de 2 saat sonra yoruluyor az da olsa uyumak istiyor. zorla da olsa uyutmayı dene nakredusacım. ilk başlarda zor poluyor ama bebiş o rutine alışıyor zamanla.

18. 9 Şubat 2010
  19. vaveyla_a

vaveyla_a kaktüs Pro Üye

Beğenildi:
    116
    Ödül Puanları:
    163
    kesinlikle öyle canım..deneyerek öğrendim walla..iyi de oldu..senin bebiş oğlun uyuyor mu