Bebeklerinizin Tırnaklarını Nasıl Kesiyor sunuz ? Eldivenlerini Çıkardınız mı ?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve KuzuYasin tarafından 25 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

25 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : KuzuYasin
  1. KuzuYasin

KuzuYasin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.023
    Ödül Puanları:
    163
    arkadaşlar benim oğlum 2 aylık oldu hala eldivenlerini takıyorum . Takmadığım zaman sürekli gözlerine götürüyor elini yüzünü kızartıyor . O yüzden eldivenlerini sadece ellerini silmek ve havalandırmak için çıkarıyorum tekrar takıyorum. Ayrıca tırnaklarını keserken çok zorlanıyorum malesef 1 - 2 kez kanattım beceremedim çok da üzüldüm ağlattım canını yaktım diye :KK43:( Sizler nasıl yapıyor sunuz ? Ve ne zaman eldivenleri çıkarıyorsunuz

2. 25 Mayıs 2008
  3. elanurum

elanurum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Allah bagışlasın canım,benimde 2 aylık bi kızım var eldivenlerini 1 aylıkken çıkardım ilk zamanlar yüzünü çizdi kızarttı ama kısa sürede alıştı bence artık sende çıkar,tınak meselesine gelince bende çok korkarak yapıyorum ve canını yakıyorum:KK43: melesef

4. 25 Mayıs 2008
  5. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Bende bir kere kese bildim hep elini oynatıyor korkuyorum kesemiyorum başkasının kesmesinede müsade etmiyorum suratını çiziyor hele bir sabah kalktığında yüzü harita gibiydi eldiven takıyorum şimdi ama artık çıkarmak lazım tabi...

6. 25 Mayıs 2008
  7. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    ben anne değilim ama bir bebek bakımı kitabında okumuştum.
    bebeğinizin tırnakları ilk aylarda yumuşak olduğu için banyodan sonra dişlerinizle dikkatlice kesebilirsiniz.

8. 25 Mayıs 2008
  9. elma xsxekeri

elma xsxekeri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tırnaklarını uyurken kesiyorum hiç sorun yaşamadım amaaaa eldiven konusunda dertliyim bebeğim çok küçük doğdu 2 kiloydu ona olan eldiven bulamadık elimizde olanlar omuzlarına kadar geliyodu bende hiç takmadım şimdide havalar sıcak diye takmıyorum ama eller hep gözlerinde hep yaşarıyo gözler damla kullanıyoruz arada ne zaman ellerini gözüne götürme hyundan vazgeçecek merak ediyorum

10. 25 Mayıs 2008
  11. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    en guzel tirnak kesme sekli memede oluyor benim kizim memedeyken kesiyorum gayet rahat hic sorun yasamadim ayrica eldiveni 2 hafta kullandik cunku bebekler annelerinin gogsune dokunarak iletisim kurarlarmis anne sicakligini hissederlermis o yuzden ben cok eldiven takmadim tirnaklarini duzenli kesiyorum yuzunude cizemiyor zaten

12. 25 Mayıs 2008
  13. keri34

keri34 derinin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    benım oglum elınde hıc eldıven tutmadı.ben taktım o dusurdu.sonunda 1.5 aylıkken vazgectım eldıvendn.sımdı 2 aylık oldu arada cızıyor suratını.tırnaklarını daha hıc kesmedım.yumusak oldukları ıcın kendı kendıne kopuyorlar bır bakıyorum ucunda sallanıyor bende cekıp alıyorum.

14. 25 Mayıs 2008
  15. penguen06

penguen06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben eldivenleri iki hafta kullandim,tirnaklarini uyurken kesiyorum.zaten tirnaklar kisa olunca yüzüyle oynasada zarari olmuyor.

16. 25 Mayıs 2008
  17. ozzytoygar

ozzytoygar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    oğlum yarın 3 aylık oluyor ben daha dün cıkarabildim eldivenini.tırnaklarını en son 1ay önce ananesi kesmişti benimde 1hafta önce ilk denememde kanattım ağladı cok canı yandı.dün yüzüstü yatırmıştım cesaret geldi fazla ellerini oynatamadıgı için denedimn ve cok başarılı oldu.aslında uyurken düşünüyordum ama böylede kolaydı.tavsiye ederim.

18. 25 Mayıs 2008
  19. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    cnm benım eldıvenlerını cıakrdıgımda 15 gunluktu basta tabıkdıe cızdı suratını ama artık alıstı eldıven cok saglıksız bısey kısa surelı kullanılması gerek tırnak eksme olayına gelıncede ben hep uyuyunca kesıyorum ve cok rahat kesıyorum stres yapma dıkkat et yeter