Bebeklerle ilgili harika bir film

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve dogumperisi tarafından 16 Ekim 2009 başlatılmıştır.

  16 Ekim 2009
  Konu Sahibi : dogumperisi
 1. dogumperisi

  dogumperisi Aktif Üye Üye

  Katılım:
  16 Ekim 2009
  Mesajlar:
  1
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Bebeklerin ne istedikleriyle ilgili çok etkileyici bir film var. What Babies Want filmini bir şekilde izlemenizi öneririm. 26 Ekim'de Zincirlikuyu, Istanbul'da bir gösterimi olacak.

  Detaylar aşağıda:

  Bebekler ve ihtiyaçları hakkında harika bir film ve doğuma hazırlık eğitmenleri Başak Kutlu Atay ve Nur Sakallı ile hoş bir sohbet için lütfen bize katılın.

  Film Hakkında
  Bu ödüllü belgeselde uzmanlar, bebeklerin anne karınında, doğumda ve doğumu takip eden ilk saat, gün ve haftalarda yaşadıklarının hayatlarını nasıl şekillendirdiğini anlatıyorlar.
  Araştırmalar toplumumuzun bebeklerimizi nasıl karşılayıp büyüttüğümüzün bir eseri olduğunu gösteriyor. Bebekler sevgi ve sıcaklıkla karşılanıp doğar doğmaz anne-babalarıyla bağlantıyı kurma şansına sahip olduklarında daha tutarlı ve esnek zihinler geliştirip çevreleriyle anlamlı ilişkiler kurabiliyorlar. Anlatımı Noah Wyle tarafından yapılan What Babies Want bu fikirleri içimizi ısıtan kişisel deneyimlerle hem de bilimsel araştırmalarla inceliyor.

  Ne Zaman ve Nerede?
  26 Ekim Pazartesi 19:30-21:30
  Şifa Çemberi Büyükdere Cad. 151 B Blok, Yonca Apt. K:7, D:31 Zincirlikuyu

  Hakkımızda
  Başak Kutlu Atay
  Doğuma hazırlık eğitmeni ve yoga hocası olan Başak Childbirth International'ın doğum eğitmenliği programını Cihangir Yoga'nın 2008-2009 yoga hocalığı eğitimini tamamladı. Yurtdışında kongrelere katılarak dünyaca ünlü doktor ve ebelerden eğitim aldı. Nur'la birlikte bir aile terapi merkezinde anne adaylarına ve küçük çocuklu ailelere yönelik eğitim ve etkinlikler düzenledi.

  Nur Sakallı
  Doğuma hazırlık eğitmeni olan Nur Childbirth International'dan aldığı eğitimi Türkiye'de katıldığı anatomi ve doğuma hazırlık eğitimleri ve yurtdışında katıldığı kongrelerle destekledi. Başak'la birlikte Açık Radyo'da doğum konulu Doğum Günü isimli radyo programını hazırlıyor ve sunuyor.

  Rezervasyon

  Lütfen 0212 3474153 veya 0531 4081323'ü arayarak yerinizi ayırtınız.
  Mekan için katkı payı 5.-TL dir.
  Not: Film İngilzce ve altyazısız olarak gösterilecektir.

  Selamlar,

  dogumperisi