Bebekte inmemiş testis ve ameliyat

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve Teknolog tarafından 23 Aralık 2009 başlatılmıştır.

23 Aralık 2009
    Konu Sahibi : Teknolog
  1. Teknolog

Teknolog ŞÜPHECİİ..... Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148

Arkadaşlar sitemizde bir arkadaşımızın bebeğinin birinde testisin aşağıya inmediği görülmüş..

ve doktor 18 ayda ameliyat demiş..Bugünlerde birde üroloğa götürüldü bebeğimiz..
    Ürolog geç bile kalınmış hemen ameliyat demiş...

Yılbaşındna sonra büyük bir ihtimalle ameliyat oluyorr...

Arkadaşımız bu gibi sorunla karşılaşan annelerin neler yaşadığını...

Ameliyatın nasıl olduğunu nasıl bir aşamlardan geçtiği hakkında bilgi almak istiyorr..

BU gibi bir durumla karşılaşan arkadaşlar lütfen cevap verirlerse çok memnun oluruzz..

şimdiden teşekürler...

2. 23 Aralık 2009
  3. zinedila

zinedila Çok şükür bin şükür ❤❤❤❤ ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1.566
    Ödül Puanları:
    163
    cnm tsk ederim sen acmıssın zatenn teknom sağoll

4. 23 Aralık 2009
  5. Teknolog

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    sen saol canımm..oğlumuz iyi olsunn..inşallahh herşey yolunda gidecek...

6. 24 Aralık 2009
  7. papatyass

papatyass Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    benim ablamın oğlunda olmuştu.onların doktoru 5 yaşına kadar inebiliyomuş bekleyecez, inmezse ameliyat demişti. mesela onun testisleri uyurken iniyordu, ellediğimizde ve uyanıkken geri kaçıyordu. bu türlere utangaç testis deniyomuş :) sanırım bazılarının sarmalı kısa oluyomuş ve hiç inmiyomuş onlara ek yapıyolarmış benim yeğeniminki öle değildi.belki o yüzden 5 yaşına kadar bekleyecez dedi doktor.sonra 5 yaşına kadar bekledik inmedi ve ameliyat oldu. sünneti de aradan çıkarttık ameliyatta. bilmiyorum sizinki de böle bişeymi belki yardımı olur diye anlatmak istedim.

8. 24 Aralık 2009
  9. Teknolog

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    teşekürler canım bilgi içinn..arkadaş okuyunca cevap verecektir..saol..

10. 24 Aralık 2009
  11. zinedila

zinedila Çok şükür bin şükür ❤❤❤❤ ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1.566
    Ödül Puanları:
    163
    saol cnm bizimkinin sarmalı olup olmadıgını bilemiyorum doktorda anlattı ama onu ancak acıp bakılırsa anlasılır dedi eliyle ellediğinde ele gelior ama torbasında değil bilgin icin cok sağol cnmm bizde arastırıyoruz olmadı yakın zamanda ameliyat oluck bebegimm hakkımızda hayırlısı olsunn insallah

12. 14 Temmuz 2011
  13. pavloderm

pavloderm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106

oncelikle cok gecmis olsun benim bebgimde 3.5 aylik ve inmemis testis durumu var ama sadece testis olrak degil genel sagligiyla ilgili bir sorun varmi yokmu arastirilamli testisler insede baska neden varsa onlarin tedavisine gec kalinabilir genetik hastalik tasiyan bebeklerde cok fazla gorulen bir durumdur inmemis testis ve mutlaka dikkate alinmali benim oglumda prader willi sendromu var ve inmemis testisde belirtilerden birisi suan inanilmaz derecede saglikli ve iyi gorunuyor boyu kilosu hareketleri gorun kimse anlamaz hasta oldugunu ilerde yasayacagi ogrenme ve davrans bozukluklarini ama kucuk bile olsa bebeklerinizde herseye dikkat edin test yaptirin hastaligi yakistiramiyoruz belki ama herseyde erken tani onemli tabi bizimkiiinin herhangi bir tibbi tedavisi mumkun degil hunez ama belki ilerde kimbilir .....

14. 27 Aralık 2011
  15. zehre34

zehre34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    aynı sorunu yaşıyorum..teki bazen var bazen yok.bugün götürmeyi düşünüyodum şimdi 8 aylık oldu.ama en az 1 yaşına kadar bekleyelim diyecektir doktor.yinede bilgi alıp içimi ratlatmak istiyorum.zira ameliyat olayları beni çok geriyo hele hele bebişlerimiz söz konusu olunca:KK43:((

16. 27 Aralık 2011
  17. zehre34

zehre34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bu arada kusura bakmayın üzüntüden unuttum hepinize bu sorunu yaşayan bebişlere çook geçmiş olsun...