Bebekten önce bebeksiz zamanın değerlendirilmesi

Konusu 'Adım Adım Gebelik' forumundadır ve 1111 tarafından 18 Eylül 2010 başlatılmıştır.

18 Eylül 2010
    Konu Sahibi : 1111
  1. 1111

1111 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bebekli arkadaşlar bebek olunca her şey değişiyormuş,
    2.boyuta geçiyomuşuz.hiç bebek olmadan önce keşke şunuda yapsaydım falan dediğiniz oluyor mu.
    hani ölmeden önce yapılması gerekenler diye liste çıkarırlarya
    yani benzetmek gibi olmasın
    bebekten önce bi liste çıkarabilir miyiz.

2. 18 Eylül 2010
  3. tekduzehayat

tekduzehayat YEPYENİ BİR HAYAT!!!!! Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    guzel konu olmus takıpteyım..

4. 18 Eylül 2010
  5. merakli_misafir

merakli_misafir Milky Mommy Fresh&Daily Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Olmaz olur mu hiç! Hemmen sıralayayım:

- Sadece kendini düşünmenin tadını çıkar. Bebeğin olunca böyle bir fırsatın kalmayacak, kafanın içi, yüreğin nereye gidersen git, ne yaparsan yap hep iki kişilik düşünüyor olacak.
    - Eşinle birlikte gitmek istediğin romantik mekanlar varsa erteleme git. Çünkü bebegin oldugunda, bebegini bırakıp gitsen bile aklın hep bebeginde olacak, tabi eşininki de. Bir süre sonra konu dönüp dolaşıp bebeginize gelecek. iki kişi olmanın tadını çıkarın.
    - Sinemaya gidin.
    -Konsere gidin.
    -Gece gezmelerine çıkın,sahilde sabahlayın. Sonra eve gelip akşama kadar uyuyun. Bir daha fırsatınız olmayacak.
    -Seyahate çıkın. Dünyada gezmek istediğiniz yerler varsa gidin. Çünkü bir çok ülkede bebeği beslemek sorun oluyor.
    -Tatilde yapmak istediğiniz rafting, jetski, kayak gibi aktiviteleri yapın. Bebek olunca eşinizle birlikte aynı anda yapmanız asla mümkün olmayacak.
    -Arkadaşlarınızla vakit geçirin. Uzun bir süre görüşemeyeceksiniz. Görüşseniz bile bebeğinizden dolayı hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Arkadaşınızın heyecanla anlattıgı konuyu soluksuz dinlerken aniden bölüp emzirmeye,alt değiştirmeye, mama hazırlama gideceksiniz.
    -Uzun banyolar yapın, saçınıza bakım yaptırın, kuaföre gidin. Hiç vaktiniz olmayacak, yıkanabildiğinize şükredeceksiniz.
    - İçki içmeyi seviyorsanız doya doya için. Çakırkeyif olmanın tadını çıkarın. Emzirdiğiniz sürece içemeyeceksiniz.
    -Rahat rahat yemek yiyin, keyifle yemek yapın. Bebekten sonra vaktiniz kalmayacak.

boshayallersmile say say bitmez. Bazen gerçekten özleseniz de her şeye ragmen bebek sahibi olmaya değiyor, Allah herkese nasip etsin.

6. 18 Eylül 2010
  7. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    bütün işlerinizi yoluna koyun
    çalışmıyo iseniz faturalar sizin üstünüzdeyse hemen otomatik ödemeyeveriniz bebekle sıra beklemek bankalarla eziyet oluyor
    alışverişlerinizi aylık yapmaya özengösterin kışı var yazı vaer sıcagı var hastalıgı var bebekle sürekli dışarı çıkılmıyo o hasta olcak mikrop kapcak die
    sinema tiyatro gibi aktivitelere hamileyken gidiniz sosyal yaşamınız olumlu olur bu sizi bebeginiz büyüyene kadar idare eder o olduktan sonra yüksek ses kaldıramıcagından onla gidemiceksiniz enaz 2yaşa kadar durmaz sıkılırlar çünkü
    eşinize bolbol vakit ayırın bebeginiz olduktan sonra eşlere ilgi mecburende olsa azalıyor eşlerde hafif bir kıskançlık bunalımı başlıyor hep bebeklesiniz die uyutta gel muhabbetleri başlıyor bebek uyumuyor kolaykolay al sana tartışma surat asma nedeni
    aklıma gelenler bunlar cnm bebekle hayat mükkemmel ama zor

8. 18 Eylül 2010
  9. 1111

1111 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ne güzel yazmışsın vallahi hiç düşünmemiştim bunları özellikle eşimle aynı anda bi etkinlik yapamamayı mesela beraber yüzememeyi hiç düşünmemiştim.
    vallahi yazdıklarınız korkuttu.
    bi de ben yayılmayı çok severim bari onun da tadını çıkarayım.
    yazın yine aklınıza gelenleri sonra ters köşe olmayalım bile bile lades:icecream:

10. 22 Eylül 2010
  11. TENY

TENY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    boğazınıza dizilen lokmalar
    uyandığınızda dayak yemiş gibi (ki uyuyabilireniz) kalkmalar
    kezban gibi uzamış boya beni kes beni diye yalvaran saçlar
    önceden itinayla yapılan bakımların çık geride kaldığı manikürsüz eller 2 haftadır alınmayı bekleyen kaş ve bıyıklar
    keyifle banyo yapmalar
    kocacıkla fingirdemeler
    arkadaşlarla o kafe beim bu kafe senin gezmeler
    kulağında mp3 kolunda çanta çık yola
    deli gibi alışveriş yapmalar
    gardolabını açıp istediğini giymeler sadece hatırlamakta zorluk çektiğin anılar olarak kalıyo
    bunun gibi bir çok ama bir çok şeyden mahrum kalıyosun
    AMAAA oturma odamda çekyatları kayınvalideme veripte bebişime oda yaptığım gün artık dahada çok varlığı hissettiriyodu kendini bu herşeye değerdi
    HELE şimdi yavrum benimle ve odasına girdiğimde duvarlarına kadar sinen o mis kokuu işte ben o odanın kokusunu hiç bi rahata değişmem

12. 22 Eylül 2010
  13. esrayagmur

esrayagmur mustafa yusuf'um geliyo.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    çok güzel tarif etmişsin cnm..duygularını...rahme düştüğü zaman bile dış dünyayla seni ayıran ama iç dünyanda bir genişleme bilinmez sadece senin bildiğin bi dünya..opuyorumnanaktan

14. 22 Eylül 2010
  15. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    süper bir konu olmuş. tam da korunmayı bırakıp bebek düşünürken kaydirigubbakcemile3

eşimin çok yoğun bir çalışma hayatı var zaten biz beraber bir yere gitmemiz sayılı oluyor.
    o yüzden sanırım az etkilenirim.

birşeyi merak ediyorum bebeğin hep başında mı durmak gerekiyor?
    ona ananesi babannesi bakamaz mı?
    yani emziriyim onlar uyutsun altını değiştirse falan?
    illa ki anne mi diycek?

16. 22 Eylül 2010
  17. TENY

TENY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    :ecrin_bebek:

18. 22 Eylül 2010
  19. TENY

TENY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    kesinlikle tatlım sende çok güzel tarif etmişsin..