Bebekten önce ve bebekten sonra?

Konusu 'Nasıl Anne Babalarız ?' forumundadır ve ofline tarafından 8 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

8 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : ofline
  1. ofline

ofline Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41
    evliliğimde nerdeyse 4.yıla girdim eşimle her şey o kadar mükemmel ki..(allah nazardan korusun)hiç bebek düşünmedik.çünkü her şey bu kadar güzelken bi bebek ancak bu ilişkiye gölge düşürmeye yarar
    ama ben artık bebeğin bi gereklilik olduğu kanısına vardım yani gölge olaicağını düşünsemde yine de olması gerekiyo kanısındayım.
    ama eşim hala gerekli olmadığını düşünüyor ve istemiyor sonsuza dek aramıza kimse girsin istemiyor,bu bebek olsa bile.yanlış anlamayın hiç kıskanç değildir.ama istemiyor işte bi de benim hamilelikle ilgili yaşayacağım sıkıntılara dayanamıyor,düşüncesi bile üzüyor,biz böyle çok iyiyiz diyor.
    benim isteğimden dolayı o da tamam diyor bebeğe ama gerçekten istemediğini biliyorum sırf ben istiyorum diye.
    bu durumda napmam gerektiğini bilmiyorum
    istiyorum ki o da gercekten istesin,
    mükemmel evliliği olup da çocuk yapan arkadaşlar çocuktan sonra ilişkiniz nasıl devam ediyor anlatır mısınız.

2. 9 Ağustos 2010
  3. yaren35

yaren35 YAĞIZ'IM&YAREN'ÍM.. Üye

Beğenildi:
    1.614
    Ödül Puanları:
    188
    4yıllık evliyiz allaha şükür mükemmel denicek kadar güzel bir evliliğim ve eşim var.ama oğlumuz olduktan sonra bu mutluluğumuz bin kat daha arttı.evet çok şey değişti..artık üç kişiyiz.onunla daha çok ilgileniyorum.bazenevin içinde birbirimizi dahi görmüyoruz ama deger.herşeye değer onun varlığı.allahım eksikliklerini göstermesin...bunu tatmanız lazım ne desem boş...

4. 12 Ağustos 2010
  5. GizemAkyuz

GizemAkyuz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Biz de eşimle birbirimize çok aşık olarak evlendik, benim aklımda da bebek hiç yoktu, hiçbir şey bozulmasın her şey böyle büyülü kalsın, büyüyü hiçbir şey bozmasın istiyordum ama o kadar garip ki, bebek haberini alır almaz ikimiz de kendimizi gerçekten bir "aile" olarak görme başladık. Ondan öncesi sanki evlilik değil flirt gibiymiş dedik hatta.. Garip yani.. En korktuğum şeydi bebek ama ilginç bir şekilde, bebek olmadan aile olunmuyormuş.. Şimdi birbirimize daha da bağlıyız sanırım duygusal olarak. Üstelik hala ilk günkü kadar da aşığız.. Yani aşkı öldürüyor falan diye endişeleriniz varsa hiç olmasın. aksine, karşınızdaki adama "çocuğunuzun babası" gözüyle de bakabilmeniz aşkı bence daha bile körükleyen bir şey...

6. 12 Ağustos 2010
  7. NevYas

NevYas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Bir bebeğin olmasını sende gerçek anlamda istemiyorsun 4 yıl oldu artık olması gerekli falan yazmışsın bebek gerekli olduğu için yapılmaz, eşinde gerekli değil diyormuş bu durumda yapmamanız daha mantıklı..Önce ikinizde canı gönülden anne baba olmayı istemelisiniz bebeğin evliliğe gölge düşürmesi gibi bir düşünce telefuzu bile rahatsız edici..

Eşimle severek evlendik başta 1 yıl düşünmüyorduk ama evlenince kararımız değişiti 10. ayda geldi kuzum ama o 10 ay bize geçmek bilmedi biran önce hamile kalmak istiyordum eşimde baba olmak.Hamile kaldıktan sonra herşey dahada güzel oldu onun bir tekmesini hissetmek için babası dakikalarca bekledi, ikimizde doğacağı ve evimizdeki neşeye neşe katacağı günü sabırsızlıkla bekliyoruz..

8. 14 Ağustos 2010
  9. nigo

nigo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bende nevyas arkadalşıma katılıyorum ne demek ilişkiye gölge düşmesi filan çok saçma düşünceler
    siz bebek yapmayın mutlu mesut mükemmell yaşayın yazık olur bebeciğe
    sanki bahsettiğinz eşya sıradan bişi yazık valla bu zihniyetli insanlaraa ohaoldumsmile

10. 14 Ağustos 2010
  11. ofline

ofline Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41
    yaren ve gizem arkadaşım yorumlarınız için çok teşekkürler,gerçekten içime su serptiniz,beni olumsuz düşüncelere iten zaten daha çok çevremdeki insanlardı yani çocuktan sonra ilişkileri içinden çıkılmaz bir hal alan evlilikler ve duyduklarım.aslında bir bebeği herkes ister ben ve eşimde tabiki ama endişelerimizin olması gayet normal
    bir bebek allahın sunabileceği en güzel mucizelerden yani sıradan bi eşya değil....
    ve biz o mucizeye bilinçli yaklaşmak istiyoruz ve her yönüyle düşünmemiz de gayet normal,
    bu arada bu konuyla ilgili çok düşündük ve hislerimizi paylaştık ve artık gerçekten istiyoruz hayırlısıyla.
    bebeği her yönüyle düşünmeden öyle pat diye yapan zihniyetli insanlarda var yazık onlara valla.
    bebeğin dünyaya gelmesi tamamen Allahın yaşattığı bi süreç eğer allah isterse zaten o biz hiç çaba sarfetmeden çok rahat bi şekilde olur (ki bunu bazı anneler kendi başarısı olarak görür)
    ama bebeği büyütmek onu hayata dahil etmek anne babaların eseri (ki bu zor olan kısmı)
    onların başarısı.yapmak değil yaptıktan sonraki süreç önemli.bilinçli her insan düşünür,

12. 14 Ağustos 2010
  13. sedef10

sedef10 my lord... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    herkes senin gibi düşünür bende öyle düşünürdüm bakmakdan değilde nasıl yetiştiririm nasıl terbiye ederim falan derken aaa bi baktım hamileyim eşim çok isterdi zaten ben çok korkardım hamile kalmaktan vücudum bozulacağından falan değil de ne bileyim korkuyodum şimdi bi oğlum bi kızım var allah öyle cesaret veriyo ki imkan olsada 4 tane 5 tane yapası geliyo insanınsempatiksalakcinnisempatiksalakcinnisempatiksalakcinnisempatiksalakcinnisempatiksalakcinni evine neşe geliyo insanın bence eşin baba olursa seni bile tanımaz bence bi tane allahın izni ile dünyaya getirin asıl gerçek kararı o zaman veriyosun rabbim hakkınızda hayırlısını versin :KK46::KK46::KK46::KK46::KK46::KK46:

14. 17 Ağustos 2010
  15. ofline

ofline Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41
    haklısın aslılnda
    bu duyguyu yaşamak lazım şu an eşimde çok istiyor
    artık hiç tereddütümüz yok.denemelere başladık.umarım nasip olur.

16. 20 Ağustos 2010
  17. tugba

tugba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    canım bizde 4.yılımıza girdikk şunu bilki bebekle birlikte eşiin sana sevgisi kat kat artacak bak hailelikte bile öyle değildi eşler çok değişiyo hiç düşünme bence bambaşka bir duygu yaşadığında bizi sende anlıcaksın geç ble kalmışım diyeceksinn babalar geç anlıyolar üzülme kucaklarına alsınlarda bakk sen ozaman gör eşini

18. 20 Ağustos 2010
  19. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Konunuz içerik nedeniyle taşınmıştır.