Bebelac Kullanan Anneler

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve mersel tarafından 15 Kasım 2009 başlatılmıştır.

15 Kasım 2009
    Konu Sahibi : mersel
  1. mersel

mersel Melis'im iyiki geldin... Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    İşe başlayacağım için mama takviyesine geçeceğim. Kızım gazlı olduğu için Milupa Conformil alalım dedik. Fakat hiç bir markette bulamadım. Sonra bebelac gözüme ilişti. Doktorumuzda ya bebelac yada aptamil kullanabilirsiniz dedi. Bugün bebelac aldım.
    Fakat tereddütlerim de yok değil. Mesela, aralarında çok fiyat farkı var. Aptamil 300gr
    19TL , bebelac 500 gr 9TL.Ucuz olması onun kötü olduğu anlamına gelmez ama aptamilde olupta onda olmayan bişey mi var.? Paketi açmadan sizden fikir almak istedim. Memnunmusunuz? Gaz yapıyor mu? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirm.

2. 15 Kasım 2009
  3. cicek11

cicek11 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    cnm gazlı bir bebekse conformili öneririm uzun süre ben de onu kullandım.carrefourlarda bulabilirsin aslında.ben de bu fiyat farkı yüzünden doktorumuza bebelec kullansak ne olur dedim.çünkü para yetişmiyor.olur dedi doktor.aldım.eve gelince ikisini karşılaştırdım harfi harfine aynı içerikleri.aptamilin üstünde fos/gos karışımı yazıyo.bu mu farrklı acaba dedim bebelecda o da var.sanırım şu immunofortis hikayesi yüzünden pahalı olsa gerek.
    biz şimdi reflümüz olduğu için aptamil ar kullanıyoruz.bebelec ar de var.bulsaydın bebelec alacaktım bulamadığım için aptamil aldım.yakın arkadaşım da bebelec kullanıyor.zaten mamalrın çoğunu içeriği aynıymış.

4. 15 Kasım 2009
  5. gulllfer

gulllfer Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evet canım içerikleri harfi harfine aynı doktorların pek çoğuda bebelec öneriyor ayrıca benim çalıştığım hastanede de bebelac kullanılıyor onun için kafan rahat olsun bebek reddetmez içerse sorun yok kabızlık ishal de bebeğe göre değişir benimkinide aptamil kabız yaptı zaten hiç yediremedimde sürekli bebelac kullanıyorum. onun için öncelikle dene öyle karar ver

6. 15 Kasım 2009
  7. paradises

paradises Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    4 aydır bebelac kullanıyorum memnonom.aptamilden daha iyi bence

8. 18 Kasım 2009
  9. kuzu

kuzu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben aptamille başlamıştım. gaz problemi yaşadığımız 2. ayda conformil aldık.ama hiç beğenmedi tadını.zaten kokusu bile çok acı.ağzına alınca resmen yüzünü buruşturuyordu.neyse zar zor bir kutuyu bitirdik. sonra aptamil çok pahalı diye bende bebelac almıştım. o ay kontrole gittiğimde dr.a sordum, bir fark varmı diye. Dr. önündeki samsung marka bilgisayarı gösterdi, "bakın , buda bir bilgisayar. ama asla bir apple bilgisayar gibi olamaz" dedi.mamalarda aynen öyle dedi.aptamil tam bir bebek mamasıdır. bebelec ise sıralamada ancak 4. olabilir dedi. Peki diğer 3 hangi mamalardır dedim. 1)Aptamil , 2)SmA gold, 3)Humana 4) bebelac ve hero baby dedi. zaten topu topu kaç ay daha yiyecek mama, 4. aydan sonra ek besinlerede başlayacağız, eğer maddi olarak aşırı zorlanmıyorsanız ben aptamili bırakmayın derim" dedi. Tabi dr. böyle söylerde, ben bebelaca devam edermiyim. hemen yeniden aptamil aldım.evet diğerlerine göre çok pahakı ama yapacak bişey yok. bu arada bizim burada bir toptancı buldum. 900gr lık aptamili 29.50 tl ye alıyorum. marketlerde 40 tl falan. bu ay zaten ek besine başlayacağız. mama bu kadar çabuk bitmez artık.

10. 20 Kasım 2009
  11. sakura33

sakura33 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben sadece ilk 1 ay aptamil kullandım sonra bebeğim onu içmedi dr. bebelac önerdi ona devem ediyoruz çok ta memnunuz. fiyat konusunda aynı şeyleri dr. sordum ve bana aptamil ve bebelacın aynı yerde üretildiğini aynı mama olduklarını söyledi bende araştırdım ve evet haklı. aradaki fiyat farkı reklam ve kutulamadan kaynaklanıyormuş..

12. 20 Kasım 2009
  13. ayseakgul

ayseakgul Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende ilk aptamille başlamıştım sonra conformile başladık.ama biraz pahalı gelince bebeleca geçtik.4 aydırda bebelac kullanıyoruz çokta memnunum.

14. 20 Kasım 2009
  15. nc1980

nc1980 Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    bende bebelac kullanıyorum memnunum doktora sorduk tek farkı markası dedi
    değerlerine baktım pek birşey fark etmiyor

16. 21 Kasım 2009
  17. esmerlady

esmerlady Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende ilk mama veremeye başladıımda aptamille başladım çok pahalı diye bebelac kullanmaya başladım çokda memnunum ayrıca ikisinide aynı firma üretiyor eşimin yiğeni çalışıyor o söyledi ve bebelac kullanmamı tavsiye etti........

18. 21 Kasım 2009
  19. EylulunAnnesi

EylulunAnnesi Minik Prensesim Büyüyor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    bende bebelac lkullanıyorum...ilk 1 ay aptamil kullandım sonra bebelaca geçtim..doktorda zaten aynısını söyledi hepsinini içeirgi aynı dedi..aynı olmak zorundaymış zaten...bu arda bazı doktorlar ısrarla bazı markaları öneriyor buda onların anlaşmalı oldugu içinmiş...mama firmaları doktorlarla anlaşmalı oluyorlarmış o yüzden illa onu kullanın diyolarmış.