Bebelac mı ,Milupa mı, Aptamil mi?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve nerminden tarafından 18 Aralık 2010 başlatılmıştır.

18 Aralık 2010
    Konu Sahibi : nerminden
  1. nerminden

nerminden Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm arkadaşlar benim 1,5 aylık bi kızım var ilk ay 500 gr aldı ve kilo alımı az olduğu için mama takviyesine başlıyacağız.zaten doğumdan sonra emziremedim ve aptamil pre aldık kullandık kutu bitmedi üzerinde 1 ay içinde tüketilmeli yazıyor ve yarısına kadar dolu kutuyu attık .şimdi bebelac aldık çünkü günde 30 veya 45 cc veriyoruz babalac ucuz kalanı atıcaz dedik.sizce milupa aptamil pre davam mı etmeliydim yoksa bebelacda iyimi

2. 18 Aralık 2010
  3. derya_67

derya_67 hayat birgün o da bugün Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim bebeğimde ilk doğduğu zaman kilo vermişti. emmeyi bilmediği için memeyi boş çekiyormuş doktorum bebelac yedirin demişti. birkaç kez yedirdik sonra gerek kalmadı. emzirdim bol bol oğlum 1 ayda 1 buçuk kilo aldı :nazar: mamaya karşıyım herşeyden önce anne sütü derim.

4. 18 Aralık 2010
  5. nerminden

nerminden Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok saol canım bende vermek istemiyorum ama doktorumuz ver dedi bende kıyamadım kızıma biraz geç geldi çünkü.milupada pahalı atmaya kıyamadık bebelaca geçelim dedik bakalım hayırk-lısı

6. 18 Aralık 2010
  7. buket_04

buket_04 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım selamlar benim kızım milupa yemedi ben bebelac veriyorum cokda memnunum kızım severek içiyor tavsiye ederim 500 gr yerine 250 gr var onu al en azından ziyanda olmaz sonraları içtikce 500 gr lık alıyosun zaten ben öyle yapmıştım

8. 18 Aralık 2010
  9. dkiraz

dkiraz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba benimde 37 günlük bir oğlum var. benim bebeğimde kilo almadı ve benim sütüm az olduğu için doktorumuz mama verin dedi. aptamil 1 kullanıyoruz. süt ve mama bir arada gidiyor. sütü sağıyorum.ama yetersiz. çocuk aç kalıcağına mama veriyoruz. birde inceledik en çok mineral aptamilde var. hatta gaz sancisi olan çocuklar için aptamil milumil var oda çok iyi tavsiye ederim.

10. 19 Aralık 2010
  11. topikimefe

topikimefe EFE'M Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bide ilk günlerde süt gelmediği için aptamil verdik. daha sonra doktor tavsiyesine göre aptamil conformil vermeye başladık. tabi süt gelene kadar mamaya allıştı. daha sonra emzirmek için çok uğraştık. bir ara hem emdi hem mama yedi. ama kilo artışı hep iyiydi. ayda 1,5 kilo alıyordu.şimdi hala emiyor. artık kaşık mamalarına geçtik. ama emmeyi daha çok seviyor.

12. 19 Aralık 2010
  13. uyuzum

uyuzum aşksın sen oğlum..... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cnm benim oğlum 2 aylıktan dili pamukçuk olmuştu hiç ememiyor aç kalıyor ağlıyordu özel bir hastaneye getirdik doktor anne sütüne en yakın olan mama aptamil dedi ve onu verdi evet pahalı ama en iyi mama tabi bana göre yinede siz bilirsiniz

14. 19 Aralık 2010
  15. dertlisezen

dertlisezen Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    36
    Bız de aptamıl aldık sutumun gelmedıgı zamanlarda.Bbebegım bu hafta aptamılı ıcmeden uyumuyordu.bı arkadastan bagımlılık ve obez yaptıgını duymustum.o bebelac kullanıyor.Sımdılık emzırıyorum.Zor zamanda mamaya takvıye edıyorum,bebelac alıcaktım mama bıttı,ama esım dun 900 gramlık aptamıl almıs ya :KK43:

16. 20 Aralık 2010
  17. dn0328

dn0328 çok şükür bin şükür Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    ben sma kullanıyorum.tüm mamalardan iyi olduğunu düşünüyorum.sadce eczanelerde satılıyor.ben ilk 4 ay sütümü verdim ama artık yetmiyor günde bir kere mama veriyorum.istersen araştır sma en iyi mama ve anne sütüne en yakınıda sma.tabiki bu konularda her dr un görüşü farklı olabilir.siz yinede dr unuzun tavsiyesine uyun.ama ben sma da ısrar ediyorum.

18. 20 Aralık 2010
  19. Nagihan

Nagihan kızıma kavuştum şükür Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bebelak kullanıyordum ilk 1 ay sonra kestim heroda kullandım
    şimdi 4 aylık oldu sütüm yeresiz gibi tekrar mamaya başladım bebelak kullanıyorum çok güzel seviyor heroyuda yedi aptamil kullanmadım hiç