Bebgimiz için yeterli besleniyor muyuz??

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve lilywater tarafından 3 Haziran 2008 başlatılmıştır.

3 Haziran 2008
    Konu Sahibi : lilywater
  1. lilywater

lilywater Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sizdede bu soru işareti varmı ben hep süpheliyim yeterlı beslendıgım konusunda hep bı en ıyısını yapabılme ıstegı ama ınsan herseyıde yıyemıyor ıste orn sutu hıc sevmem ama simdi light sütlerle ıdare ediyorum balık sevmem haftada bır yınede yıyorum sızler neler yıyorsunuz hergun vazgecılmezlerınız var mı?

2. 3 Haziran 2008
  3. Suar

Suar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım sen sütü balığı yiyebiliyormuşsun hiç olmazsa ben hamile kaldım kalalı ne süt içebiliyorum ne balık ne tavuk yiyebiliyorum sebzelerle meyveyle idare ediyorum bende endişeliydim bu konuda ama dün dr. kontrolumüzde içim rahatladı biraz hiç kilo almadım hamile kaldığım kilodayım hala ama bebeğimin maşallahı vardı haftasına göre kilosu fazla bile dedi dr

4. 3 Haziran 2008
  5. ddm

ddm yok başka yolu..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ben gerçekten çok dikkat ettiğime inanıyorum kızlar.birde iki bebek olunca daha sorumluluk istiyor.hergün 2bardak süt 1kase yoğurt cevizi mutlaka yiyiyorum.meyve 3 porsiyon falan günlük.balık haftada 1 yiyiyorum bende.bende çok uzaktım sütten ve yoğurttan fakat.içmek isteyince içiyor insan.birde ayrıten calsiyum kullanıyorum.insan çok sorumlu hissediyor kendini.

6. 3 Haziran 2008
  7. fater

fater Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    süarcım bende senin gibiyim sütü içmeye çalışıyorumda (içine bişeyler karıştırıyorum) balığın adını duyunca bile tuhaf oluyorum
    bazem bende endişe edşyorum iyi beslenemediğim konusunda
    sonra vicdan azabı duyuyorum adeta
    neyseki eti kendim pişirmediğim süreceyiyebiliyorum azar azar

8. 3 Haziran 2008
  9. ddm

ddm yok başka yolu..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    birde o ultrason kiloları yanıltıyor insanı benim buradi doktorumla bursada gittiğim doktorun verdiği kilolar birbirini tutmuyor.zaten kendileri de diyor bunlar tahmini rakamlar mutlaka azlık çokluk farkedebilir diye

10. 3 Haziran 2008
  11. seha

seha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende herşeyden yiyorum ama kendim kilo aldım sanırım.süt içiyorum,ceviz,kuru incir-dut-kayısı yiyorum.haftalık olarak;et-kurubakla-sebze 1 yada 2 kez yiyorum.balıktan biraz tiksindim.fıstık yiyorum.lifli gıdalar yiyorum.kepekli bisküvi,kepekli ekmek...meyve suyu içmeye çalışıyorum.günde 8-9 bardak su içiyorum.

12. 3 Haziran 2008
  13. beyazmelek

beyazmelek Candan öte,candan ziyade Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    ben de dikkat etmeye çalışıyorum ama dört dörtlük olmuyor. bol bol su içiyorum, yaz meyveleri çıktı çıkalı günde 2-3 porsiyon meyve yiyorum, yemeklerden pek tiksindiğim olmadığı için ayırdetmiyorum, her tür yemeği yiyorum. Balık, tavuk, kırmızı et hiç farketmez, hepsine bayılıyorum. süt her gün olmasa bile 2 günde bir içiyorum, meyve suyu aynı şekilde. peynir ayran yoğurt seviyorum yiyorum. pekmez ceviz falan yiyordum evde bitti, yenisini almayı da unutuyorum hep çok aradığım istediğim şeyler olmadığı için aklıma gelmiyor. calsiyum tablom var buzdolabının üstünde oradan ölçüyorum calsiyumları. Ayrıca calsiyum ilacımda var zaten böyle işte, umarım işe yarıyordur. arada sevdiğim şelyeri de yiyorum, mesela cola zararlı olduğunu biliyorum ama çok sevdiğim için en azındabn haftada bir içiyorum, ya da kahve iki-üç hatada bir içiyorum. çayda içiyorum ama çayı pek sevmediğim için pek önemli olmuyor aramıyorum yani. dondurma yiyorum bayılıyorum dondurmaya

14. 3 Haziran 2008
  15. azo

azo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bende hamile kalmadan önce hiç yemek seçmezdim.hele süt ve süt ürünlerine delirirdim.şimdi süt içemiyorumfisfisfisama hergün en az 1 kase yoğurt ve kahvaltıda peynir yiyorum.balığı çok severdim ama hamile kaldığımdan beri anca geçen hafta yiyebildim zorla..:bbo:
    soya sütü iyiymiş aradım buldum.ama kutusunu bile açamadım daha..kendimi hazır hissedince açıcama.s
    diğer yemekleri seçmeden yiyorum çok şükür.hele meyvayı.. en az yarım kilo günde meyva yiyorum.bazen günde 1 kiloya bile çıkıyo..hergün en az 2-3 çeşit meyva..aralarda hep meyva atıştırıp düzenlide 3 öğün yediğim için sanırım sadece 1 kilo aldım şimdiye kadar..elevit ve demir hapımıda düzenli kullanıyorum.inş. bebeğim için bunlar yetiyodur:uhm:

16. 3 Haziran 2008
  17. lilywater

lilywater Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kızlar yiyebildiğimiz kadar yiyelim çünkü dönüşü olmayan günler yaşıyoruz bebeğimiz için sizlerinde süt ve balık için böyle düşünmesi bana cesaret verdi demek yalnız deilim bu şekilde destek olalım birbirimize balıgı ben ekmekle yiyorum tadını alamıyosun o zaman bıraz daha bide kültür balığı deilde deniz balığı yemeye çalışın kokusu daha az oluyo sütüde günde bardak içiyorum ki hiç sevmezdim iki yudumda bitirmeye çalışıyorum bide sabahları **1 yumurta mutlaka yeyin **ben sütüde balla karıştırıp içiyorum badem ceviz fıstık fazla kaçmadan yiyelim

18. 3 Haziran 2008
  19. PassioneLore

PassioneLore herkes haddini bilecek ! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    Çok üzgünüm çoook ya sanırım en kotusu benım yaaa
    ben zaten onceden de balık ve sutten nefret eder agzıma suremezdım yasakkelime
    hadı sut meselesını dondurma ve tatlılarla gecıstırmeye calısıyorum ama balık ılacı bıle mıdemı bulandırıyor kafamçokkarıştı
    sevdıgım yemeklerden bıle tıksındım hatta cevız yemek ıcın kendımı zorladıgımda da kosuyorum lavaboya kafamçokkarıştı
    severek yedıgım tek sey hergun peynır, karpuz, domates ve bol bol meyve :icecream:
    tabıı duzenlı olarak hergun bır sıse maden suyu tuketıyorum ama ne olacak halım bılmıyorum
    ılaclar desen ıgrenc tatları saatlerce agzımdan gıtmıyor bıle yaaa
    sanırım ben de bebegımı besleyemıyorum :sm_confused: