bebiş hızlı kilo alıyor, nasıl doğuracam, korkuyorum?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve ozlem28 tarafından 28 Haziran 2010 başlatılmıştır.

28 Haziran 2010
    Konu Sahibi : ozlem28
  1. ozlem28

ozlem28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    44
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar 39 haftam dolduğunda bebek 3.500 kilo dedi doktorum.bir önceki haftada çatı muayenesinde uzun sürmez erken gelir dedi ama hala tık yok. 39+2 olduk. bebek hızlı kilo alıyor dedi.5 günde 300 gr almış en son.haftaya 40+2 de eğer doğmazsa kontrole gel doğumu konuşalım dedi.hamur işi, ekmek, tatlı yemememi söyledi.bense korkuyorum bebek 4 kiloyu geçerse nasıl doğururum diye.doktor suni sancıyla doğurtmak isterse onuda kabul etmek istemiyorum. bu sefer bekleyelim dersem dahada kilo alır sonra daha da zor olursa?..napacam kafam karıştı çok..

2. 28 Haziran 2010
  3. KuzeyinGelini

KuzeyinGelini Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    cnm benim ne güzel işte, tombiş sağlıklı bir bebeğin olacak. nasıl doğuracağım diye düşünme ve korkma. zayıf bir bebeğe bakmanın zor yanlarını düşün. elini tutmaya kucağına almaya korkardın zayıf olsa. hem son zamanlar bebekler hızlı kilo alır normalde. ben de 34 haftalık hamileyim, 2 hafta önce 1920 gr ağırlığındaydı. ben de dua ediyorum 3,5 kilodan az olmasa diye. bu konuda çok şanslısın. ayrıca kilo ve boy ölçümünde yanılma payları da muhakkak oluyor. ayrıca doktorun sana en iyi doğum yöntemini söyleyecektir. seni ve bebeği riske edecek bir durum olursa zaten sezeryan olmanı söyler. normal doğum sırasında da zorlanırsan çok, o zaman keserler biraz daha. ne yapalım annesi, sağlıkla gelsin varsın kessinler seni

4. 28 Haziran 2010
  5. Nazo

Nazo HAYAT SEVİNCE GÜZEL Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Sana yürekten katılıyorum zayıf bir bebeği kucağına almak,dokunmak çok zor bende bebişimin 3,5 kg dan az olmamasını diliyorum Şu aralar zayıf gibi geliyor bana ama inşallah doğuma kadar toparlar.Gebelik şekeri çıkmadan önce haftasına göre biraz önden gidiyordu ama şeker çıktı diyet verdiler şimdi bebeğiminde benimde kilo alışım azaldı.Neyse sağlıklı olsunda napalım:KK46:

6. 28 Haziran 2010
  7. ozlem28

ozlem28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    44
    Ödül Puanları:
    108
    bende 3,5 kilo olmasını istiyordum önceki haftalarda bebek haftasına göre hep normal gidiyordu birkaç kez az bile kilo almış demişti doktor.şimdi en fazla 2 haftam var.4 kg geçerse sezeryan yapıyorlarmış sanırım. suni sancıyla doğum yapmak da istemiyorum. yediklerime dikkat etsem bebeğin kilo alımı azalırmı acaba?

8. 28 Haziran 2010
  9. NevYas

NevYas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Anne karnında bebeğin gelişimini durdurmaya çalışıyorsun arkadaşım mantıklı düşündüğüne eminmisin..Sanırım normal doğum takıntın var ama bu kiloyla alakalı bişey değilki normalmi sezaryenmi olduğu son dakika belli olur ancak bence dua ette sağlıkla kavuş bebeğine böyle takıntılardan vazgeç..Ben kilo aldırmak için ne yiyceğimi şaşırdım bebeğim sağlıklı kilosu normal olsunda sezaryen olsun hiçbirşey bebeğimin sağlığından önemli değil..

10. 30 Haziran 2010
  11. ozlem28

ozlem28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    44
    Ödül Puanları:
    108
    ben takılmıyorum canım doktorum takılıyor. sürekli bana iki haftadır hamur işi, tatlı yeme diyor. bebek hızla kilo aldığı için. yoksa sezeryana alacakmış kilosu 4 ü geçerse. son haftada 3,500 kilo olduğu için ekmeği kes dedi. bende dikkat ediyorum mecburen. herşey normalken sezeryan istemiyorum çünkü..

12. 1 Temmuz 2010
  13. KuzeyinGelini

KuzeyinGelini Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    cnm benim, son 2 haftada bebek kilo almaz aksine zayıflar diye duymuştum :KK43:
    ayrıca kilo boy ölçümü ultrasonda biraz fazla çıkabiliyor.
    hem bebeğin 200 gramı şiş oluyormuş