bebişim idrar yolu enfeksiyonu mu yoksa pişik acısı mı çekiyo anlamadım.lütfen yardm

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve sabihase tarafından 4 Ekim 2009 başlatılmıştır.

4 Ekim 2009
    Konu Sahibi : sabihase
  1. sabihase

sabihase Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar 22 günlük bi kızım var dün birden huzursuzlandı önce ne olduğunu anlamadım çok gazı var zannettim ama gece altını değiştirirken çişini yapamadığını fark ettim.çişini yapmadan önce ve yapana kadar morarana dek ağlıyordu acı çektiği için çişini kesik kesik yapıyordu.internetten biraz baktım idrar yolu enfeksiyonu belirtisi gibi ama altını sık değiştirmeye ve temizliğine çok özen gösteriyorum.birde genital bölgesinin içinde hafif kızarıklık oluşmuştu o da dün oldu ondan mı acaba diyede aklıma geldi sabaha kadar uyumadık çok kötüydü resmen inletti ortalığı bu sabah itibariyle biraz daha sakin ve çişini ağlamadan yaptı.hastaneye götürüp tahlil yaptırsam mı yoksa kızarıklıktanmış deyip beklesem mi karar veremedim fikri olan varsa yardımcı olsun lütfen:KK43::KK43::KK43:

2. 4 Ekim 2009
  3. hayaletorka

hayaletorka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bence yaptır canım kız bebebklerde iye çok oluyo tedbirirni şimdiden al derim

4. 4 Ekim 2009
  5. zemus

zemus şöfeer Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    dr. götür sen en iyisi ..ayrıca canım pişik tek temizlik iyi yapılmadığında olmaz.
    yediğinden içtiğinden,anne sütünden herşeyden olabilir ve genelde tüm bebeklerde görülür ..
    ve mantarda olabilir pişik gibi başlar sonra bebeğin altı çok fena kızarık olur geçmez..

6. 4 Ekim 2009
  7. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    bencede bekletmeden doktora götürüp br tahlil aldır canım.herşey olabilir.
    dertlerini anlatamıyorlarki anlayabilelim..

8. 5 Ekim 2009
  9. Biricik

Biricik üç böcek bir çiçek Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    anlattığın belirtiler idrar yolu enf. gibi .. ihmal etmeden dr. götür.

10. 5 Ekim 2009
  11. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    çişni yaprken ağlıyorsa idrar yoludur hemen tahlil yaptır ihmal etme

12. 7 Ekim 2009
  13. sabihase

sabihase Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederim kızlar dr götürüp tahlil yaptırdım.çok şükür normal çıktı neden olarak akrabam olan başka bi dr da gaz sancısından olabilir dedi. çocuk gaz sancısıyla ağlamaya başlıyo ağlamanın etkisiyle de çişini kaçırıyo olabilir sende bunu kesik kesik idrar yapıyor olarak algılıyosundur dedi mantıklı geldi bana da çünkü çok gaz sancısı çekiyo kızım ne yazıkki:KK43::KK43::KK43: